[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

مسکن ملی در بافت شهری، روزنامه شیراز نوین

با حضور وزیر راه و شهرسازی در استان فارس، عملیات اجرایی 1800 واحد مسکن طرح اقدام ملی تولید مسکن در استان فارس آغاز شد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی فارس، محمد اسلامی ‌وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات 1800 واحد طرح اقدام ملی تولید مسکن در استان فارس گفت: 400 هزار واحد در طرح اقدام ملی تولید مسکن در کشور تا سال 1400 به متقاضیان واجد شرایط واگذار خواهد شد.
وی افزود: در طرح اقدام ملی تولید مسکن اتفاق‌های بسیار خوبی افتاده است.  اولاً کل زمین‌هایی که برای این طرح انتخاب شده، زمین‌های مرغوب است و زمین‌هایی است که در بافت شهر قرار دارد و از تأسیسات زیربنایی و خدمات شهری برخوردار است.
محمد اسلامی ‌اضافه کرد: نکته مهم دیگری که در این طرح وجود دارد، این است که سهم مردم در آن حداکثر است و در خیلی از شهرها بر اساس ثبت نامی ‌که انجام دادیم و تشخیص داده شده که افراد واجد شرایط هستند، زمین را به صورت فردی و گروهی به آنها خواهیم داد که خودشان با نظارت سازمان‌های نظام مهندسی در استان‌ها ساختمان‌های خود را احداث کنند.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موارد فوق افزود: از این طریق یک نهضت خانه‌سازی در کشور شکل گرفته و امیدواریم شتاب بیشتری بگیرد.
وی گفت: در شهرهای زیر 100 هزار نفر این طرح بر عهده بنیاد مسکن و در شهرهای بالای 100 هزار نفر دستگاه‌ها و شرکت‌های گوناگون طرف قرارداد ما هستند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی