[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

در شیراز و زرقان سرلیست نداریم، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ‌استان فارس با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات مجلس و لزوم مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات، تأکید کرد که کسی سرلیست این شورا در حوزه انتخابیه شیرازو زرقان نیست و اسامی ‌براساس حروف الفبا فهرست می‌شود.
مجید فروردین، جمعه ١٨ فروردین در یک کنفرانس خبری ضمن تبریک دهه فجر، گفت: انقلابی که در کشور ما در سال ٥٧ رخ داد، موجب شد تا روش کشور ما مبتنی بر رای مردم شود و این تحول بزرگی بود.
او با بیان اینکه همه پایه‌های نظام به شکل مستقیم و غیرمستقیم بر نظر مردم استوار است، افزود: طی دو هفته آینده انتخابات مجلس را در پیش داریم که با توجه به نقش اثرگذار مجلس در وضع قانون و تأیید وزرا، این نهاد از پایه‌های اصلی نظام محسوب می‌شود و مردم باید از حق خود در اداره امور کشور استفاده کنند.
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ‌فارس از همه مردم انقلابی استان خواست علی‌رغم همه گلایه‌ها از وضع اداره فعلی کشور، در انتخابات شرکت کنند، چرا که تنها راه برای ایجاد کارآمدی کشور مشاکت بیشتر در انتخابات است.
فروردین همچنین گفت: در روزهای آتی اطلاعیه‌ای از سوی علمای اعلام خطاب به مؤمنین برای شرکت در انتخابات به عنوان یک تکلیف شرعی اعلام خواهد شد.
او به نحوه شکل گیری شورای ائتلاف در سال ۹۶ هم اشاره کرد و یادآور شد: این ائتلاف راه نسبتاً بلندی را طی کرده و امروز با محوریت دکتر حداد عادل پیگیر امور انتخابات مجلس یازدهم است.
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ‌فارس ادامه داد: این شورا در استان فارس نیز از اوایل تابستان امسال موجودیت خود را اعلام کرد و در اواخر تابستان شورای استانی شکل گرفت.
فروردین افزود: در ترکیب این شورا ۶ نفر از اساتید دانشگاه‌های شیراز، علوم پزشکی شیراز و آزاد، ۳ زن، تعدادی از جوانان، احزاب گروه‌های سیاسی اصول‌گرایان و ۲ نفر از جامعه روحانیت حضور دارند.
او خاطرنشان کرد: برای اولین بار در تاریخ تشکیل جبهه‌های انتخاباتی، مدل از پایین به بالا در شهرستان‌های استان اعمال شد؛ به گونه‌ای که چند نفر هیئت مؤسس با تشکیل مجامع نیروهای انقلابی، گزینه‌های دارای شاخصه‌های اصول‌گرایی به شورای مرکزی برای بررسی و اعلام نظرسنجی معرفی کردند. سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ‌گفت: برای رسیدن به کاندیداهای واحد در عرصه انتخابات، بر اساس فهم مشترک و دستورالعمل شورای ائتلاف تأکید شده است، لذا ۵ برابر ظرفیت هر حوزه گزینه مورد بررسی قرار گرفت و پس از انجام مصاحبه حضوری و فرایند نظرسنجی نتیجه نهایی مشخص شد.
فروردین با بیان اینکه در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان به دلیل تعداد زیاد داوطلبان، در کنار طی این مراحل بحث فراخوان نیز مطرح شد، گفت: در حال حاضر پس از انجام تمام مراحل پیش‌بینی شده فرآیند اقناعی در خصوص گزینه‌های مورد تأیید شورای ائتلاف نیروهای انقلاب نهایی شده و کاندیداها معرفی شدند که به دلیل رعایت مسائل قانونی و عدم انجام تبلیغات پیش هنگام، اسامی‌ آنها در موعد قانونی منتشر خواهد شد.
او عنوان کرد: در حوزه انتخابیه شیراز به دلیل رعایت اصل انتخاب و عدم ضربه به ائتلاف متبوع، به جای ۴ گزینه ۵ گزینه معرفی شده تا مردم ۴ گزینه مدنظر خود را از بین آنها انتخاب کنند.
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ‌با بیان اینکه این شورا بر اساس منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب مبنی بر جوان‌گرایی، استفاده از جوانان را در دستور کار قرار داده، گفت: کاندیداهای این شورا در انتخابات یازدهم مجلس کمتر از ۴۰ سال سن دارند.
فروردین همچنین در خصوص امکان حضور کاندیداهای مورد حمایت این لیست در لیست‌ها و ائتلاف‌های موازی دیگر گفت: کاندیداها متعهد شدند از لیست شورای ائتلاف حمایت کنند، لذا انتظار می‌رود همه به تعهد خود پایبند باشند.
وی شاخصه‌های تعریفی برای گزینه‌ها جهت قرار گرفتن لیست را اشراف افراد به مشکلات گوناگون موجود در جامعه، میزان تحصیلات، صاحب‌نظر بودن در مجموعه نیروهای انقلاب و نظرسنجی انجام شده اعلام کرد و گفت: تمام افراد این لیست دارای شاخصه‌های اعلامی ‌هستند.
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ‌همچنین در خصوص انتشار پوسترهایی در فضای مجازی در رابطه با گزینه‌های این لیست، گفت: باید عدالت و انصاف را سرلوحه کار خود قرار دهیم، چرا که شایعه سازی و هر گونه حرکت غیرمتعارف خارج از عدل و انصاف است.
فروردین خاطرنشان کرد: به عنوان شورای ائتلاف نظرات هیچ گروهی را رد نمی‌کنیم و اعتقاد داریم هر گروه شناسنامه داری می‌تواند دیدگاه‌های خود را اعلام کند.
او ادامه داد: خطرناک است که افراد یا گروه‌های بدون شناسنامه در خصوص حقوق اولیه در امور کشور اظهارنظرهای غیرمسئولانه کنند و کسی هم نباشد که مسئولیت آن را بپذیرد.
سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ‌با یادآوری اینکه لیست ارائه شده تغییر نخواهد کرد و در زمان قانونی تبلیغات رسماً منتشر می‌شود، در خصوص پیش‌بینی از نحوه مشارکت در انتخابات پیش رو نیز گفت: عادت به پیشگویی ندارم؛ اما مطمئن هستیم با توجه به میل مردم مبنی بر تغییر، نظر آنها اعمال خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی