[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

بیش از ۷۱۰۰ نفر تأیید صلاحیت شدند، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی شورای نگهبان از تأیید صلاحیت بیش از ۷۱۰۰ داوطلب نمایندگی انتخابات مجلس یازدهم خبر داد.
به گزارش ایسنا عباسعلی کدخدایی در حاشیه حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۸ اظهار کرد: ایام دهه فجر  و ۲۲ بهمن روز پیروزی انقلاب اسلامی را سپری‌ می‌کنیم، روزی که اراده مردم بر آن قرار گرفته تا نظام جدید اسلامی را پی‌ریزی کنند.
وی افزود: الحمدلله به لطف خداوند و با پشتیبانی مردم چهل و یکمین سال را هم پشت سر گذاشتیم، اگرچه مشکلاتی هم بوده است و دشمنان همیشه درصدد ضربه زدن به انقلاب اسلامی و منافع ملی مردم بوده‌اند اما خوشبختانه با پشتیبانی‌های مردم و با تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب همچنان انقلاب به پیش است و ان شاءالله رشد و پیشرفت خوبی را برای مردم عزیز آرزو ‌می‌کنم.
سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با آخرین وضعیت تأیید صلاحیت داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نتایج تأیید صلاحیت‌ها‌ آماده شد و دیروز هم به تدریج به نظرات و اعلام نظر نهایی شورای نگهبان برای وزارت کشور ارسال شد و از طریق فرمانداری‌ها در اختیار داوطلبان محترم قرارگرفت.
کدخدایی افزود: امیدواریم ان شاءالله با اقداماتی که صورت گرفته انتخابات خوبی را پیش رو داشته‌باشیم. با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری با حضور پُرشور و با مشارکت حداکثری همه مردم فارغ از گرایش، جناح و گروه‌های سیاسی را در انتخابات شاهد باشیم و وعده ما ان‌شاءالله دوم اسفند ماه پای صندوق‌های رأی است.
کدخدایی تأکید کرد: هر کسی که دوستدار انقلاب اسلامی است ان شاءالله در دوم اسفند پای صندوق رأی حاضر خواهد شد. سخنگوی شورای نگهبان در مورد تعداد افراد تأیید صلاحیت‌ شده بیان کرد: بیش از ۷ هزار و ۱۰۰ نفر صلاحیتشان تأیید شده است ودیروز  در اختیار فرمانداری‌ها قرار گرفت.
وی در رابطه با اینکه ساز و کار شورای نگهبان برای شفافیت تبلیغات انتخاباتی به چه شکل است؟ اظهار کرد: همانطور که مستحضر هستید این قانون تازه ابلاغ شده و امیدواریم که مراحل اجرایی آن از سوی وزارت کشور انجام شود. طبیعتاً ما هم بر همه مراحلی که در قانون ذکر شده است، نظارت خواهیم داشت.
سخنگوی شورای نگهبان در رابطه با موضع شورای نگهبان در خصوص لایحه دولت برای برگزاری همه‌پرسی خاطرنشان کرد: هر اقدامی که از مسیر قانونی باشد شورای نگهبان مخالفتی ندارد و اگر در مسیر قانون و براساس قانون باشد طبیعتاً ما هم وظایف قانونی خود را انجام خواهیم داد.
وی در رابطه با تعداد نهایی رد صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس گفت: ۷۵ نفر از نمایندگان دوره فعلی رد‌صلاحیت شده‌اند. سخنگوی شورای نگهبان در پایان در خصوص اینکه اگر نظارت استصوابی وجود دارد چرا در مدت نمایندگی به تخلفات رسیدگی نشده، گفت: در بحث نمایندگان طبق قانونی که وضع شد نظارت بر عملکرد آنها بر عهده خود مجلس قرار گرفته و طبیعتاً باید از این طریق اقدام شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی