[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۸۰
  • دوره جدید

شبکه برق پایداری مثال زدنی دارد ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل برق منطقه‌ای‌ فارس:
شبکه برق پایداری مثال زدنی دارد 
  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرعامل برق منطقه‌ای‌ فارس گفت: بیش از 95درصد از نیروگاه‌های برق استان توسط بخش خصوصی اداره ‌می‌شوند و راهبرد اصلی ما مشارکت با مردم در همه زمینه‌هاست. مهندس عبدالعزیز کریمی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران دهه فجر را فرصتی برای بیان دستاوردها ارزیابی کرد و افزود: امروزه با مشارکت دولت و بخش خصوصی شبکه برق استان فارس و ایران از پایداری مثال زدنی برخوردار است و این امر سبب شده تا کشورهای منطقه برای اتصال به شبکه برق کشور تمایل زیادی داشته‌باشند. وی با ارایه آمار و ارقامی عملکرد جمهوری اسلامی را در حوزه تولید و گسترش انرژی الکتریکی در کشور را تحسین برانگیز ارزیابی کرد و افزود: در استان فارس مدت‌های زیادی است که تمامی شهرها که نعمت برق خوردار شده‌اند و این در حالی است که ضریب نفوذ برق به روستاها هم از 99درصد گذشته است. این مقام مسئول ضمن اشاره به پیاده‌سازی سیستم‌های مدیریتی نوین در برق منطقه‌ای‌ فارس خاطر نشان کرد: با وجود تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای‌ که بر ملت ایران اعمال شده، مهندسان و شرکت‌های ایرانی همچنان در مناقصات بین‌المللی در حوزه برق پیشتاز هستند و این در حالی است که در عرصه تولید بسیاری از تجهیزات و فناوری‌ها‌ هم به خودکفایی و صادرات انرژی و تکنولوژی رسیده‌ایم.
مهندس کریمی افزایش پایداری شبکه، ارایه خدمات به مشترکان جدید و تولید با کیفیت انرژی را از اهداف سه‌گانه برق منطقه‌ای‌ فارس برشمرد و بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و به همت مهندسان توانستیم از شرایط سخت تابستان 98 با وجود پیک‌بار بالا و زمان گرمای طولانی بدون اختلال و خاموشی گسترده در شبکه انرژی کشور عبور کنیم و این در حالی است که هیچ کارخانه و مجتمع صنعتی دچار وقفه در تولید نشد. مدیرعامل برق منطقه‌ای‌ فارس تعامل با واحدهای صنعتی و کشاورزی را رمز عبور از شرایط بحرانی برشمرد و گفت: با صنایع بزرگ تعامل کردیم تا در ساعات اوج مصرف( از 12 تا 16) میزان مصرف را کاهش داده و از حمایت‌های اقتصادی برق منطقه‌ای‌ فارس بهره‌مند گردند. همچنین با همکاری کشاورزان سیستم برق‌رسانی چاه‌ها‌ در ساعات اوج مصرف خاموش شدند و و ثمره این مشارکت برای کشاورزان برخورداری از برق رایگان بود. وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای تابستان 99 گفت: امیدواریم با مشارکت مردم این روند رو به رشد ادامه پیدا کند و در سال آینده نیز شاهد قطعی و اختلال در شبکه نباشیم.
شایان ذکر است در دهه فجر امسال تعداد ۲۳ پروژه برق‌رسانی در استان‌های فارس و بوشهر با اعتباری بالغ بر 850میلیارد تومان به همت شرکت برق منطقه‌ای‌ فارس به بهر‌ه‌برداری رسیده است. گفتنی است شرکت برق منطقه‌ای‌ فارس، یکی از شانزده شرکت برق منطقه‌ای‌ کشور است که مسئولیت توسعه زیرساخت‌ها را در استان‌‌های فارس و بوشهر برعهده دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی