[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

کامیاب: نود هزار متر به فضای ورزشی استان اضافه شد، روزنامه شیراز نوین

در نهمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ‌و با حضور مسئولان، 4 پروژه ورزشی در روستاهای شهرستان اقلید به بهره‌برداری رسید. 
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، در نهمین روز از دهه مبارکه فجر انقلاب اسلامی ‌و با حضور حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان فارس، محسن سالاری معاون توسعه امور ورزش، خداکرم کریمی‌ معاون امور عمرانی، فرماندار اقلید، مسئول امور شهرستان‌ها، حسن مسعودی رئیس اداره ورزش شهرستان اقلید و تنی چند از مسئولان ادارات و نهادها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان و اهالی منطقه، یکشنبه 20 بهمن ماه ۴ زمین چمن مصنوعی مینی‌فوتبال در روستاهای امامزاده اسماعیل، سده، کافتر و نظام آباد از توابع این شهرستان افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.
این پروژه‌های ورزشی با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان و در زمینی به مساحت ۴ هزار و ۸۰۰ متر مربع از محل اعتبارات استانی احداث گردیده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: خدماتی که این دولت در شرایط سخت تحریم به مردم شریف ایران ارائه داده، با نفت بشکه ۱۳۰ دلار هم انجام نشده بود.
حیدرعلی کامیاب که در نهمین روز از دهه مبارک فجر برای افتتاح ۴ پروژه ورزشی به شهرستان اقلید سفر کرده بود، در مراسم افتتاح چمن مینی‌فوتبال روستای امامزاده این شهرستان با اشاره به افتتاح ۶۱ پروژه ورزشی در دهه فجر در استان فارس گفت: افزایش ۹۰ هزار متر مربع  سرانه ورزشی در سطح استان تنها بخشی از خدماتی است که دولت در بخش ورزش و جوانان، آن هم در دهه مبارک فجر به مردم ارائه داده است. وی این اقدامات را تحقق شعارهای دولت مبنی بر اهتمام به مسائل مرتبط با جوانان و ورزش دانست و با بیان اینکه خدمات دولت تنها به حوزه ورزش منحصر نیست، گفت: پوشش ۹۸درصدی روستاهای استان از شبکه سراسری گازرسانی نیز یکی دیگر از اقداماتی است که نشان می‌دهد دولت در تمام حوزه‌ها از ظرفیت‌های موجود برای خدمت‌رسانی و تحقق شعار‌هایش استفاده کرده است. مدیرکل ورزش و جوانان فارس انعکاس این سطح از خدمات را هنر اصحاب رسانه دانست و گفت: در طول شش سال گذشته اصحاب رساله بازوان توانمند مجموعه ورزش و جوانان فارس در انعکاس خدمات‌رسانی به مردم بوده‌اند.
کامیاب با اشاره به افتتاح چهار زمین فوتبال در شهرستان اقلید گفت: کارهای عملیاتی پنج زمین چمن دیگر نیز انجام شده؛ اما به دلیل شرایط اقلیمی ‌و جوی چمن آنها نصب نشده است.
کامیاب افزود: با بهبود شرایط جوی، پنج زمین  دیگر نیز به زودی افتتاح خواهد شد. وی از در دستور کار قرار گرفتن تکمیل سالن چندمنظوره روستای امامزاده در سال 99 خبر داد و گفت: سالن ویژه بانوان شهرستان نیز سال آینده تکمیل و افتتاح خواهد شد.
فرماندار شهرستان اقلید نیز گفت: یکی از مقوله‌های مهم اجتماعی امور فرهنگی است که ورزش مهم‌ترین فاکتور برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی است.
خلیل بزرگی با اشاره به میزان اعتبار پروژه‌های افتتاح شده در دهه فجر امسال افزود: در دهه فجر امسال پروژه‌های این شهرستان با اعتباری بالغ بر ۱۷۶ میلیارد تومان بهره‌برداری می‌رسد که حجم بزرگی از این پروژه‌ها متعلق به ورزش و جوانان این شهرستان است.
بزرگی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید به اهمیت ورزش افزود: اعتیاد امروز در رأس آسیب‌های اجتماعی است و لازمه ریشه‌کن کردن این آسیب بزرگ اجتماعی، توجه به ورزش است. خوشبختانه با تلاش‌های اداره کل ورزش و جوانان استان زیرساخت‌های ورزشی این شهرستان جهت استفاده جوانان و دوری از این آسیب بزرگ اجتماعی فراهم شده است.
همچنین رئیس اداره ورزش و جوانان اقلید هم گفت: سرانه ورزشی شهرستان اقلید در چهار سال گذشته رشد ۱۰۰درصدی داشته است. 
 حسن مسعودی تصریح کرد: در دهه فجر امسال ۲۱ پروژه ورزشی در سطح شهرستان در حال احداث یا بهره‌برداری است.
مسعودی افزود: چهار زمین چمن مصنوعی هر یک با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان در روستاهای امامزاده اسماعیل، نظام آباد، کافتر و سده به بهره برداری رسیده است.
رئیس اداره ورزش و جوانان اقلید با اشاره به رشد ۱۰۰درصدی سرانه ورزشی این شهرستان گفت: با بهره‌برداری از پروژه‌های در دست احداث این شهرستان ظرف ۶ ماه آینده سرانه ورزشی این شهرستان با ثبت رکورد بی‌سابقه دو برابر می‌شود.
حسن مسعودی در پایان سخنان خود از مساعدت‌های ویژه مدیرکل و مجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان در تحقق این اهداف تشکر و قدردانی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی