[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

بهره‌برداری از چمن مصنوعی دانشکده فنی آباده، روزنامه شیراز نوین

به مناسبت دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ‌زمین چمن مصنوعی دانشکده فنی و حرفه‌ای شهرستان آباده با حضور رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، در آیین افتتاح این پروژه ورزشی، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس در سخنانی با قدردانی از حمایت مسئولان شهرستان و رئیس دانشکده فنی آباده در اجرا و افتتاح این زمین چمن مصنوعی ورزشی اظهار داشت: اجرای چند طرح زمین چمن مصنوعی دیگر نیز در دانشکده‌های فنی استان فارس پیش‌بینی شده که امیدواریم با تخصیص اعتبار، ساخت آنان نیز آغاز شود.
دکتر محمدجامعی افزود: آنچه در کنار علم‌آموزی از اهمیت بالایی در دانشگاه‌ها برخوردار است، توجه به برنامه‌های فرهنگی و ورزشی است و این مهم در دانشگاه فنی و حرفه‌ای همواره مورد توجه بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه میانگین آمار ورود دانش آموزان استان فارس به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کارودانش 38درصد است، گفت: در شهرستان آباده این آمار 48درصد است که نشان از استقبال دانش‌‌آموزان از دانشکده‌های فنی دارد.
جامعی بیان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای دانشگاهی مأموریت‌گرا است که رسالت مهم آن نیز پرداختن به آموزش‌های مهارتی بوده و این رویکرد کاربردی و مهارتی بودن آن نیز نقطه عطفی برای پیوند با اشتغال است.
 رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس تأکید کرد: پیرو فرمایش رهبر معظم انقلاب، امروز نیاز به پنجه‌های کارآمد داریم و در این راستا دانشگاه فنی و حرفه‌ای تمام تلاش خود را می‌کند تا مهندس آچار به دست، کارآمد و متخصص به جامعه ارائه کند.
در این مراسم فرماندار شهرستان آباده نیز با قدردانی از فعالیت‌های کاربردی و تأثیرگذار دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس در ارائه آموزش‌های مهارتی به دانشجویان اظهار داشت: دانشکده فنی آباده دارای ظرفیت‌های بالایی است که در حال حاضر نیاز به توجه و توسعه دارد.
 زین العابدین نیک‌مرام با بیان دانشکده فنی و حرفه‌ای آباده یک دانشکده علمی ‌و عملی است، تصریح کرد: در سال آینده اولویت برنامه‌های این شهرستان به سمت مسائلی علمی ‌و اقتصادی و همچنین ایجاد میز سرمایه‌گذاری برای حمایت از اشتغال و آموزش‌های مهارتی است.
نیک‌مرام گفت: همچنین اجرای طرح آمایش و تعیین فرصت‌های شغلی در شهرستان آباده یکی از موضوع‌هایی است که در زمینه اشتغال در حال اجرا شدن است و با این طرح به دنبال آموزش‌هایی هستیم که بازار کار داشته باشد.
اله‌داد مردانلو، رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهرستان آباده نیز اظهار داشت: زمین چمن مصنوعی این دانشکده در کمتر از یک سال و در فضایی به مساحت یک‌هزار مترمربع اجرا و برای ساخت آن بیش از 350 میلیون تومان هزینه شده است.
وی افزود: با افتتاح زمین چمن مصنوعی شهرستان آباده، یکی از مهم‌ترین مشکلات دانشکده فنی آباده که نداشتن زیرساخت ورزشی بود برطرف شد.
مردانلو گفت: امیدواریم با بهره‌برداری از ساختمان نیمه‌تمام فرهنگی و آموزشی این دانشکده نیز شاهد برطرف شدن مشکلات موجود در زمینه کمبود فضای فرهنگی از جمله سالن همایش باشیم.
رئیس دانشکده فنی و حرفه ای شهرستان آباده همچنین در سخنان خود از حمایت‌های دکتر صالحی عمران رئیس و دکتر رمضانی مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، دکتر جامعی رئیس و مهندس ادیب‌پور مسئول دفتر فنی و عمرانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس، فرماندار، خیران و اعضای شورای شهر در حمایت از برنامه‌های فرهنگی و عمرانی این دانشکده قدردانی کرد.
براساس این گزارش، دیدار و گفت و گو با کارکنان و دانشجویان دانشکده فنی آباده و بازدید از خوابگاه و امکانات آموزشی این دانشکده از برنامه‌های سفر یک روزه رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان فارس به آباده بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی