[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

یازده ۲۲، روزنامه شیراز نوین

سعیدرضا امیرآبادی - روزنامه نگار

amirabadi_shznvn@yahoo.com

حضور شکوهمند، کلید واژه‌های همه راه‌پیمایی‌ها در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی است. اقشار مختلف مردم در این روز بزرگ مهر تأییدی بر آرمان‌های انقلاب و مشروعیت نظام زده و با اقتدار نشان می‌دهند که مشکلات پیرامون و سم‌پاشی‌های شبکه‌های معاند نمی‌تواند خللی در اراده مردم وارد کند. اما حضور پرشکوه در راهپیمایی 22 بهمن در بردارنده پیام‌های دیگری به موازات تأیید مشروعیت نظام نیز هست. آن‌ها‌ از مسئولان‌می‌خواهند تا با تلاشی مضاعف در زمینه رفاه عمومی آحاد جامعه گام برداشته و در راستای نیل به این خواسته برحق از هیچ اقدامی فروگذار نباشند... 

امروزه مردم نجیب و شریف ایران در شرایط اقتصادی دشواری به سر‌می‌برند و با وجود همه چالش‌های پیش رو، مقتدرانه در پای صندوق رأی و راهپیمایی‌ها‌ حضور یافته تا امید روز افزون خود را به آینده کشور طنین انداز کنند. 
راهپیمایی 22 بهمن‌ماه امسال در شرایطی برگزار شد که بسیاری از کالاها همچنان با دلار بیست هزار تومانی برچسب ‌می‌خورند و خرده درآمدهای ریالی شرایط زندگی را بر مردم سخت و جانفرسا کرده است. اما هیچ یک از مشکلات پیرامون سبب نشد تا مردم نسبت به آینده کشور بی‌تفاوت و نا امیدانه رفتار نمایند و سودای پشیمانی سر دهند. بلکه مردم نجیب ایران همچنان به آینده نظام و کشور امیدوارند و در خواست آن‌ها‌ انجام اصلاحات واقعی در زمینه‌هایی است که زندگی آن‌ها‌ را با مشکلات زیادی روبرو ساخته است. حضور مردم ایران در صحنه بیش از آن که حمایتی از جناح‌ها‌ باشد، در حقیقت مهر تأییدی برمقبولیت کلی نظام است. چرا که برای قسمت عمده‌ای‌ از مردم و به ویژه اقشار مستضعف جامعه، روی کار آمدن یک جناح خاص در اولویت نیست. بلکه آن‌ها‌ خواستار جلوگیری از رانت خواری، مبارزه با فساد، حل مشکلات اقتصادی، حفظ امنیت، حکمفرمایی عدالت، مهار تورم، پیاده‌سازی اسلوب حقوق شهروندی، اجتناب از تصمیمات هیجانی و به طور کلی برقراری آرامش در حوزه‌های مختلف هستند و هر یک از جناح‌های سیاسی که بتواند در میدان عمل زمینه بروز آن‌ها‌ را مهیا سازد، مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر ایرانیان به خوبی موقعیت خاص و استراتژیک کشور در منطقه را درک کرده‌اند. در مرز‌های غربی و شرقی کشور، تروریست‌ها‌ و مزدوران مترصد نشانه‌ای‌ از تضعیف نظام هستند تا با بهره‌گیری از آن اهداف شوم خود را عملی ساخته و سایه شوم جنگ را به تهران، تبریز، اصفهان و شیراز بکشند. در مرزهای جنوبی هم حکومت‌های دست نشانده از دشمنی و عداوت با ایرانیان دست نمی‌کشند و به همراه استعمارگران بین‌المللی، تحولات ایران را زیر نظر داشته تا در صورت کمرنگ شدن رابطه ملت و نظام، اهداف شوم خود را عملی سازند.
در حقیقت قدرت اصلی جمهوری اسلامی ایران بر حمایت عمومی نیروهای مردمی از نظام استوار است و هیچ نیرویی کار آمدتر و مؤثرتر از آن نیست. حکومتی که از پایگاه مردمی برخوردار نباشد، به طور حتم رویه زوال را خواهد پیمود. حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن ماه 98 و صفوف به هم پیوسته صندوق‌های رأی نشانه پایبندی و دلسوزی مردم برای انقلاب و امید به روز‌های بهتر است و مسئولیت سنگینی را به دوش مسئولان کشور‌می‌گذارد. آنها باید در قبال وفاداری همیشگی مردم به نظام، خدمت‌رسانی همه جانبه‌ای‌ را در دستور کار قرار داده و در پرتو حمایت‌های مردمی، کشور را به شرایط آرمانی سوق دهند. امری که با همکاری دولت و ملت امکان‌پذیر خواهد بود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی