[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

استعفای رئیس‌جمهور تکذیب شد ، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی دولت گفت: تا سال۱۴۰۰هر خبری درباره استعفای رئیس‌جمهور را تکذیب می‌کنیم. به گزارش ایسنا، علی ربیعی در حاشیه جلسه دیروز هیئت دولت درباره شایعه استعفای رئیس‌جمهور اظهار کرد: قبلاً نوشته‌ام که تا ۱۲مرداد۱۴۰۰ دولت در کنار مردم بوده و نگاه رو به جلو هم دارد. از این پس هم هر شایعه‌ای‌ درباره استعفای رئیس‌جمهور را پیشاپیش تکذیب می‌کنیم.
وی درباره اظهارات رئیس‌جمهور درباره جمهوریت در روز 22بهمن خاطرنشان کرد: ما که جمهوریت نو نداریم. ما همان جمهوریتی می‌خواهیم که امام خمینی(ره) درباره آن گفتند، نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر؛ یعنی جمهوریتی که اساس آن رأی آزادانه مردم باشد. هرجا که صندوق‌ها‌ پایه‌های تغییر باشند، ثبات ایجاد می‌شود. نظام ما هم صندوق‌محور بوده‌ و ما باید به صندوق‌ها‌ وفادار باشیم، زیرا صندوق‌ها، ثبات و پیشرفت کشور را تأمین می‌کنند. در هر جامعه‌ای مردم از صندوق ناامید شوند، آن جامعه روی خوش نمی‌بیند. خود انقلاب ما یک انتخاب مردم بود و چهل سال نظام ما مبتنی بر صندوق رأی بوده است.
ربیعی در ادامه درباره مصوبات جلسه (چهارشنبه)هیئت دولت تصریح کرد: ابتدای جلسه هیئت دولت بحث راهپیمایی 22بهمن مطرح شد. با وجود سرمای هوا، مردم با حضورشان، ایران را گرم کردند که این حضور مورد تقدیر و تشکر هیئت دولت قرار گرفت. این راهپیمایی امسال برای همه ما اهمیت زیادی داشت، زیرا با وجود همه مشکلات ناشی از تحریم‌ها و جنگ اقتصادی، مردم در صحنه بوده و بر اصول اساسی خود هم نظر هستند و این برای دولت مغتنم است. مردم با همه انتقادهایی که دارند، از همه گرایش‌ها در این راهپیمایی شرکت کردند.
سخنگوی دولت با اشاره به پیگیری مشکلات مربوط به بارش برف در کشور در  هیئت دولت، خاطرنشان کرد: تلاش زیادی شد که راه‌های اصلی باز شود که هنوز هم مشکل وجود دارد، ولی بیشتر راه‌های اصلی باز شده است. گاز در روستاها قطع نشده است. اعتبار برای حل مشکل قطعی برق تأمین انجام و نیرو به مناطقی که برق قطع شده است، اعزام شد. این مشکل در حال رفع شدن است. توصیه‌ می‌شود که مردم مسافرت‌غیرضروری را انجام ندهند و به توصیه‌ها و اخطارهای پلیس راه عمل کنند.
به گفته وی، پیش‌بینی بارش‌های بهاره هم در دولت بررسی شده و رئیس‌جمهور تأکید کرد که مشکلات احتمالی پیش‌بینی شود. وزیر نیرو هم اقداماتی در مورد مدیریت منابع آبی سدهای کشور انجام داده است تا غافل‌گیر نشویم.
ربیعی همچنین گفت: مصوبه‌ای‌ از قبل وجود داشت که  صندوق توسعه ملی مکلف بود، 15 درصد منابع به ایثارگران اختصاص دهد که این مصوبه ابهام داشت که تصمیمی خوبی براساس پیشنهاد بنیاد شهید گرفته شد که شرکت‌هایی که 50 درصد سهام آنها متعلق به ایثارگران است،‌ می‌توانند مشمول این مصوبه شوند به شرطی که تا پایان دوره بازپرداخت، سهم ایثارگران کمتر از 50 درصد نباشد. تصمیمی هم درباره افزایش سی‌درصدی فوق‌العاده جذب کارکنان ثابت و رسمی شهرداری  گرفته شد. همچنین اساسنامه جامعه مشاوران رسمی مالیاتی هم اصلاح شد و رشته‌های حسابداری و حسابرسی هم به آن اضافه شدند و پروانه کار حرفه‌ای هم برای آنها صادر‌ می‌شود و پیش‌بینی می‌شود بین پنجاه تا صدهزار نفر در این رشته‌ها بازار کار جدیدی پیدا کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی