[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۴۷
  • دوره جدید

فارس نماینده و مدیر انقلابی می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی-گروه خبر
ابراهیم عزیزی کاندیدای مجلس یازدهم گفت: حل مشکلات امروز مردم نیازمند یک مدیریت انقلابی وجهادی است. به گفته وی عدم همراهی در سطوح قوا در حل مشکلات وپرداختن به حاشیه‌ها‌ وحاشیه‌سازی‌ها‌ باعث بروز مشکلات فعلی در حوزه معیشتی مردم شده است. 
ابراهیم عزیزی با مهم برشمردن دستاوردهای چهل ویک ساله نظام اسلامی در حوزه‌های دفاعی واقتصادی اما برخی سوء‌مدیریت‌ها‌ را باعث بروزبعضی بحران‌های فعلی دانست وگفت: اُفت بزرگ مدیریت وبروز مشکلات عدم هدفگذاری آن وهمراهی مسئولان ونمایندگان است که در دوره یازدهم مجلس باید به سرعت مورد ترمیم قرار گیرد. به اعتقاد وی مسئولی که با آرای مردم به مقام رسیده باید گرفتاری‌های مردم را حل وفصل کنند اما امروز با سیاسی کاری وسیاسی‌بازی مدیران مواجه‌ایم که این خود یک عامل بازدارنده در حل مشکلات است. 
وی برخی مدیران را به تنبلی وکاستی مورد خطاب قرار داد و گفت: ملتی که افق‌های بزرگ را پیش روی خود ترسیم کرده‌اند را نمی‌توان با تنبلی وکاستی وسستی اداره نمود و نیازمند مدیران جهادی وانقلابی هستیم. به گفته وی نمایندگان مجلس که با آرای مردم سرکار‌می‌آیند باید گوش شنوا داشته‌باشند واین دادخواهی را از سایر مدیران در سطوح وزارتی داشته‌باشند. این کار به نوعی شبیه کار رسانه‌های جمعی است چرا که آنان نیز مشکلات مردم را‌ می‌شنوند و منعکس‌ می‌کنند. 
عزیزی خاطرنشان کرد: برای برون رفت از مشکلات امروز باید شبانه‌روز کار کنیم و با تصمیمات کارشناسی شده وبا حضور متخصصان امر برمشکلات فایق آییم. 
وی در ادامه یادآور شد: باید اختیارات مدیران استانی وشهرستانی افزایش یابد. باید به سمت تمرکز زدایی ورویکرد پایتخت‌محوری پیش‌رویم. به ظرفیت مدیران بومی باید توجه کنیم، اگر اختیارات مدیران استانی افزایش پیدا نکند به سادگی از کنار مشکلات ‌می‌گذریم ویا شانه خالی ‌می‌کنیم. باید به این نکته توجه کرد که نظام مدیریتی و برنامه‌ریزی کشور نباید به سمت سلب اختیارات مدیران استانی به حرکت خود ادامه دهد. 
ابراهیم عزیزی در ادامه با پرداختن به مشکلات آب شرب شیراز ولاینحل ماندن آن تا امروز خاطرنشان کرد: آب سد درودزن کفاف جمعیت شهر شیراز را نخواهد داد و این سد درگذشته با ظرفیت خاصی طراحی شد که کفاف جمعیت میلیونی امروز شیراز را نمی‌دهد لذا باید به سمت انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس حرکت کنیم. استاندار اسبق هرمز گان گفت: در زمان تصدی دراستان هرمز گان روی این پروند مهم واستراتژیک کارهای مهمی انجام شد اما استاندار وقت و نمایندگان وقت در دقیقه نود این مهم را رها کردند ورفتند. امروز باید از نعمت آب خلیج‌فارس در استان فارس برخوردار باشیم اما تنگ‌نظری‌ها‌ باعث شد این مهم اتفاق نیفتد. عزیزی افزود: بخش دیگری از آب مورد نیاز شیراز از طریق تنگ‌سرخ تأمین خواهد شد که دراین زمینه هم انفعالی عمل شده است وباید پرسید چرا نیاز شیراز مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. 
وی گفت: انتقال آب خلیج‌فارس به فارس نیازی به سرمایه‌گذاری دولتی ندارد وبخش خصوصی اجرای این مهم را تقبل کرده وهمچنان برپیمان خود صادق است. 
وی با اشاره به موضوع توسعه ریلی استان فارس نیز گفت: اتصال شیراز به اصفهان را نمی‌توان به برخورداری فارس از خطوط ریلی ترمیم داد چرا که قرار بود شیراز به اصفهان، بندرعباس، بوشهر، گلگهر، اقلید وخراسان متصل شود و به نوعی ‌می‌توان گفت فارس باید به چهار راه ریلی کشور تبدیل‌ می‌شد و نشد. 
این کاندیدای نمایندگی مجلس یازدهم درادامه گفت: طرح‌ها‌ وپروژه‌های بسیاری در شیراز روی زمین مانده که باید در حوزه عمران وفرهنگ مورد توجه دوباره قرار گیرد. وی با طرح این موضوع که ساخت پالایشگاه دوم شیراز باید عملی شود، گفت: ما حاضر به توسعه آلاینده‌ها‌ نیستیم اما باید جانمایی جدید صورت گیرد و این مهم تا کنون بدون پیگیری مانده است. توسعه راه‌های فارس و همچنین توجه به ساخت آزادراه شیراز - اصفهان که قطعه سوم آن به مناقصه نرفته است، ظرفیت‌های الکترونیک وسلامت، باز زنده‌سازی صنایع به رکود کشیده شده از جمله موضوعاتی بود که ابراهیم عزیزی در کنفرانس مطبوعاتی خود مورد اشاره قرار داد. 
وی در خاتمه به عدم تعامل وانسجام مجمع نمایندگان استان فارس اشاره کرد و گفت: فرصت‌های بسیاری در سایه این عدم انسجام از دست فارس خارج شد که در مجلس یازدهم باید به‌صورت محوری به آن پرداخته شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی