[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

حضور گسترده پای صندوق‌های رأی و انتخاب افراد اصلح، روزنامه شیراز نوین

ایسنا-  امام جمعه موقت شیراز بر لزوم حضور پای صندوق‌های رأی تأکید و خاطرنشان کرد که اول حضور حداکثری بعد برگزیدن افراد اصلح، دو موضوع جدی است که همه مردم ایران باید در انتخابات مجلس به آن توجه کافی را داشته‌باشند.
حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی در خطبه نماز جمعه ۲۵بهمن شیراز با تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و تسلیت چهلم شهادت سردار سلیمانی، به بیانی بخشی از ابعاد شخصیت والای حضرت زهرا(س) پرداخت. 
وی با اشاره به روایت‌های مختلف گفت: ولادت آن حضرت با مقدماتی انجام شده است. 
امام جمعه موقت شیراز همچنین با تبریک روز مادر، شرایطی که یک زن با شفاعت حضرت انسیه حورا به بهشت وارد می‌شود را بیان کرد. 
رضوی اردکانی در خطبه دوم نماز جمعه شیراز به فرازهایی از وصیت شهید سلیمانی اشاره و بر لزوم مطالعه و دقت در آن تأکید و خاطرنشان کرد که مسئولان در مقابل خون شهید سلیمانی و دیگر شهدای نظام و انقلاب اسلامی مسئول هستند و باید پاسخگوی عملکرد خود باشند.
وی با اشاره به در پیش بودن انتخابات دوم اسفندماه و لزوم در نظر گرفتن معیارهای بیان شده از سوی رهبری، ایمان، انقلابی بودن، شجاعت و عمل به وظیفه نمایندگی در مقابله با هر تخلفی از سوی هر فرد و مسئولی، گفت: نماینده باید در مقابل کوچکترین انحراف‌ها هم شجاعانه بایستد؛ اگر دید مسئولی در هر جایگاه تخلفی را انجام داد، آن را فریاد بزند. امام جمعه موقت شیراز ادامه داد: همه دیدید که از نمایندگان مجلس کنونی چند نفر رد صلاحیت شدند؛ ما البته از شورای نگهبان به واسطه انجام وظیفه قانونی‌اش، قدردانی می‌کنیم، اما شما مردم به این هم اکتفا نکنید، اگر فردی را کاملاً می‌شناسید، انتخاب کنید اگر نه حتماً از دیگرانی که اطلاع دارند سئوال کنید.
او با بیان اینکه خداوند تأکید دارد که امانت را دست اهل آن بسپارید، نه به دزد و مال حرام‌خور و بی‌نماز و ... زیرا روز قیامت باید پاسخگو باشید، گفت: در انتخابات پیش رو، اول حضور پررنگ و با صلابت پای صندوق‌های رأی اهمیت دارد، این حضور تیری خواهد بود بر قلب دشمنان، روز جمعه همه باید بیایند، حتی اگر در میان کاندیداهای متعددی که تأیید شده‌اند تنها یک نفر را بشناسند.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه بعد از حضور مؤثر پای صندوق‌های رأی، انتخاب فرد اصلح بسیار اهمیت دارد، خطاب به کاندیداها گفت: هر کاندیدایی که بریز و بپاش بیشتری دارد، مشکل‌ساز است؛ تبلیغات باید معقول باشد، خرج‌های میلیاردی تبلیغاتی را فرد در صورت انتخاب شدن چگونه می‌خواهد پس بدهد.
رضوی اردکانی با تصریح اینکه کاندیداهایی که بیشتر خرج می‌کنند کمتر رأی خواهند آورد، گفت: کاندیداها از تخریب افراد باید پرهیز کنند، آنان باید اثباتی عمل کرده و نقاط قوت خود را بگویند و کاری به دیگران نداشته‌باشند.
وی همچنین عملکرد دولت در تکمیل و افتتاح پروژه‌های دهه فجر را خوب و قابل قدردانی ارزیابی و خاطرنشان کرد: کارهای زیادی انجام می‌شود و باید در قبال این اقدامات با انصاف باشیم؛ اما مسئولان بدانند این جمعیت که ۲۲ بهمن به خیابان آمدند، به معنای آن نبود که مشکلی وجود ندارد و گلایه‌مند نیستند.
رضوی اردکانی با تأکید براینکه تورم یکی از مشکلات جدی کشور به شمار می‌رود، گفت: مسئولان می‌گویند تورم پائین آمده حال آنکه شاخص‌هایی نظیر مسکن، ارزاق عمومی، طلا، ارزش پول ملی و قیمت خودرو، این موضوع را تأیید نمی‌کند؛ قیمت‌ها در تمام زمینه‌ها چند برابر شده و این همان تورم است.
امام جمعه موقت شیراز با بیان اینکه مشاوران در ارائه مشاوره و گزارش به رئیس جمهور درست عمل نمی‌کنند، گفت: مردم تأکید دارند، در عین حال که از انقلاب دفاع و در انتخابات شرکت ‌می‌کنیم، اما باید دولت هم متوجه مشکلات باشد و آنها را حل کند.
رضوی اردکانی از دولت درخواست کرد که در یکسال و اندی باقیمانده، تلاش خود را به رفع مشکلات اقتصادی و کاستی‌هایی که مردم را گلایه‌مند کرده است، همت گمارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی