[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

ترمینال کاراندیش به منطقه ۱۰ شیراز منتقل می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز از تعیین تکلیف معضلات و مشکلات خدمات شهری، بهبود محیط شهری و روستاهای الحاقی منطقه ده شهرداری با حضور مسئولان شهری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر شیراز، دکتر «علی ناصری» در حاشیه این جلسه که با حضور مدیران و معاونان شهرداری، امام جمعه و یاوران شورای اسلامی شهرک گویم و رئیس اداره گاز منطقه 4 شیراز برگزار شد، گفت: شهرک گویم از جمله اولین مناطقی است که ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بخش‌هایی از آن گازرسانی شده اما در حال حاضر و پس از گذشت 41 سال از آن زمان، ساکنان بخش‌هایی از این شهرک همچنان از نعمت گاز محروم بوده و ضرورت دارد با پیگیری‌های شورای اسلامی، شهرداری و اداره گاز این مشکلات مرتفع شود.
وی اضافه کرد: در آینده‌ای نه چندان دور و با افتتاح آزادراه شیراز-اصفهان یکی از اصلی‌ترین ورودی شیراز از سمت شمال‌غرب خواهد بود و این منطقه در ردیف شلوغ‌ترین ورودی‌های شهر قرار خواهد گرفت.
وی به موضوع جابه‌جایی ترمینال کاراندیش شیراز نیز اشاره داشت و افزود: در آینده نزدیک ترمینال کاراندیش به منطقه ده انتقال می‌یابد و با وجود آزادراه بار ترافیکی این مسیر کاهش خواهد یافت.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شیراز به مأموریت 5 سازمان در شهرک گویم از جمله آتش‌نشانی که با نظارت شخص وی خواهد بود، اشاره داشت و از افتتاح و راه‌اندازی ایستگاه شماره 22 گویم در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
ناصری با اشاره به عملکرد سازمان مدیریت پسماند دیگر سازمان مسئول سامان‌دهی شهرک گویم از طرح تفصیلی مدیریت پسماند نام برد و افزود: با اجرای این طرح شیراز از جمله نخستین شهرها در کشور خواهد بود که طرح تفصیلی مدیریت پسماند از مرحله تفکیک از مبدا تا یک مرحله پس از دفع، در آن اجرا می‌شود.
وی تصریح کرد: با اجرای این طرح که از ابتدای سال 99 به اجرا در می‌آید، شهروندان در مرحله تفکیک از مبدا می‌توانند با تماس تلفنی به سازمان پسماند زباله‌های خود را در اختیار این سازمان قرار داده و دیگر شاهد جمع‌آوری زباله توسط زباله‌گردها نخواهند بود.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز با تأکید بر این مهم که یکی از اهداف شورا سلامت مردم است و به هیچ عنوان از آن کوتاه نخواهد آمد، گفت: روزانه بالغ بر هزار و 100 تن پسماند خانگی، 14/7 تن پسماند عفونی و 6 هزار و 500 تن پسماند ساختمانی در این سازمان جمع‌آوری می‌شود.
ناصری با معرفی اقدامات سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های شهری، بیان داشت: یکی دیگر از اهداف شورای اسلامی و شهرداری ساماندهی مشاغل مزاحم بخصوص در محدوده شهرک آرین و سنگ‌‌فروشی‌های محور شمال‌غرب خواهد بود که جلوه نازیبایی به این منطقه داده است.
ناظر منطقه ده شهرداری با اعلام راه‌اندازی میدان میوه مرکزی در چهار گوشه شیراز علی‌الخصوص منطقه ده، گفت: این امر در کاهش آلودگی هوا، صرفه‌جویی در مصرف بنزین و خرید میوه ارزان‌تر، مؤثر خواهد بود.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شیراز به 32 آرامستان فعال در شیراز که 4 مورد مخصوص اقشار اقلیت است، اشاره داشت و افزود: بهشت احمدی ابتدای سال99 افتتاح و ظرفیت این آرامستان برای 300 سال آینده پیش‌بینی شده است.  ناصری پنجمین سازمان مسئول در سامان‌دهی شهرک گویم را سیما، منظر و فضای سبز شهری معرفی کرد و افزود: ضرورت دارد این سازمان مواردی همچون نورپردازی، المان شهری و فضای سبز منطقه 10 و باغات گویم را با نگاه ویژه‌ای بررسی کند.
گفتنی است رفع مشکلات گازرسانی و عملیاتی شدن زیرساخت گازرسانی شهرک گویم که در این جلسه به صورت ویژه‌ای بررسی شد، در دستور کار اداره گاز شهرستان قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی