[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

اینجا شیراز، امیـد همچنان زنده است، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: علاقه‌مندان به تیم‌های شیرازی بار دیگر به مرز ناامیدی رسیده‌اند. مانند همیشه فصل با آرزوهایی زیبا آغاز شد، تا یک جایی هم خوب پیش رفت؛ اما روزهای تیره از راه رسیدند و حالا دیگر کمتر کسی می‌تواند از صعود یک تیم شیرازی به لیگ برتر، امیدوارانه حرف بزند.
فجرسپاسی امروز هفتمین بازی خود در دور برگشت لیگ دسته اول فوتبال ایران را در حالی برگزار می‌کند که در شش بازی قبلی هیچ گاه به پیروزی نرسیده و در هر هفته هم به طور میانگین یک پله سقوط را تجربه کرده. هفته گذشته اما این افت فاحش به یک فاجعه ختم شد. شاگردان مهابادی در سیرجان با چهار گل مقابل تیم نوپا و پایین جدولی آرمان گهر تن به شکست دادند. اتفاقی که در لیگ برتر و مقابل قوی‌ترین تیم‌های ایران هم رخ نداده بود. به نظر می‌رسید پس از این شکست غیرقابل هضم، مسئولان باشگاه فجرسپاسی دست به کار شده و کادر فنی را برکنار کرده یا دست‌کم به کادر فنی خود اولتیماتوم بدهند، اما این اتفاق رخ نداد.
امروز طلایی‌پوشان یکی از ساده‌ترین رقبای خود را پیش رو دارند. ساده صرفاً از این لحاظ که تیم رایکا تیم یکی مانده به آخر جدول رده‌بندی است و طبیعتاً نمی‌تواند از نظر فوتبالی با تیم پرمهره فجرسپاسی برابری کند. البته بابلی‌ها هنوز برای بقا می‌جنگند و کار در مقابل چنین تیم‌هایی چندان هم ساده نیست.
رایکا در شش بازی نیم فصل دوم خود دوبار شکست خورده، یک پیروزی و سه تساوی کسب کرده؛ در حالی که فجر در این شش بازی تنها دو امتیاز از دو تساوی گرفته و در چهار دیدار دیگر شکست خورده. یعنی در شش هفته، فجری‌ها دو برابر 17 هفته نیم فصل اول شکست خورده‌اند. یک گل زده و 9 گل خورده، نشان دهنده وضعیت اسف‌بار نماینده محبوب شیراز است.
فجر در صورت پیروزی در بازی امروز این شانس را دارد که خود را تا رتبه ششم بالا بکشد. فجر تنها شش امتیاز با تیم دوم جدول (منطقه صعود) فاصله دارد و این یعنی هنوز برای احیای این تیم و رسیدن به هدف اصلی دیر نیست.
همچنین تیم قشقایی که عملکردی به مراتب بهتر از فجر در نیم فصل دوم داشته، فردا باید در تهران به مصاف بادران برود. قشقایی در شش بازی نیم فصل دوم به ترتیب دو شکست، دو پیروزی و دو تساوی کسب کرده و با 8 امتیازی که از بازی‌های سخت ابتدایی خود به دست آورده، توانسته رتبه یازدهم خود را تثبیت کرده و فاصله خوبی با منطقه سقوط ایجاد کند. اگر این تیم بتواند در هفته‌های آتی هم روند خوب خود را حفظ کند، با توجه به بی‌ثباتی تیم‌های مدعی در این فصل، حتی می‌تواند در هفته‌های پایانی به یکی از مدعیان صعود تبدیل شود. نتیجه بازی فردای این تیم در مقابل شاگردان فرهاد کاظمی، در سرنوشت این تیم به شدت تأثیرگذار خواهد بود.
برنامه و اسامی ‌داوران بازی‌های هفته بیست و چهارم لیگ یک: 
شنبه 26 بهمن ماه
* مس رفسنجان - آرمان گهر سیرجان
داوران: معین ایزدی، وحید امیری، حسین سعیدنیا، حسام ملامحمدی، ناظر: حمید نظری
* فجر سپاسی شیراز - رایکای بابل
داوران: مهدی جبرئیلی، محمد راهی، سیاوش باقرنژاد، مهدی اجاقی، ناظر: سعادت الله باغبان
* نود ارومیه - داماش گیلانیان
داوران: حسن اکرمی، علی اکبر نوری، علی الفتی، ناصر جنگی، ناظر: مهرداد ذهبی
* گل ریحان البرز - ملوان بندرانزلی
داوران: محمدحسین زاهدی فرد، یوسف مغروری، صادق رستمی‌، فرهاد امینی، ناظر: محمدحسین ابراهیمی
* استقلال خوزستان - علم و ادب تبریز
داوران: احمد مرشدی، حمیدرضا افشون، نجف پناهی، مجتبی افرا، ناظر: اسماعیل آمری
* نیروی زمینی تهران - آلومینیوم اراک
احمد محمدی، حمید سبحانی، مازیار معتمدنیا، سعید لهراسبی، ناظر: مختار مهدوی
یکشنبه 27 بهمن
* بادران تهران - قشقایی شیراز
داوران: علی صفایی، رحیم حاجیلو، سعید باهنر، عنایت قوچ کانلو، ناظر: ابوطالب طاهریان
سه شنبه 29 بهمن
* سپیدرود رشت - سرخپوشان پاکدشت
داوران: علی اصغر مومنی، علی اکبر عظیم پور، فرهاد فرهادپور، مهرداد خسروی، ناظر: حسین عرب براقی.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی