[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: اگر نگاه گذشته بر فوتبال فارس حاکم بود شاید فارس در لیگ یک هم سهمیه نداشت، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: اگرنگاه گذشته بر فوتبال فارس حاکم بود، شاید این استان در لیگ یک هم سهمیه نداشت.
حیدرعلی کامیاب که بعد از ظهر پنجشنبه 24 بهمن ماه در تمرینات تیم فوتبال فجر شهید سپاسی حضور یافته بود، با بیان اینکه کادر فنی این تیم جزو بهترین‌ها و مدیریت و عوامل اجرایی آن جزو زحمتکش ترین مدیران ورزشی کشور هستند، از اعضای این تیم فوتبال به خاطر تعصب  و غیرتشان به لباس تیم فوتبال فجر شهید سپاسی که منجر به زنده نگاه داشتن نام این باشگاه و شهید سپاسی در عرصه فوتبال کشور شده است، تقدیر کرد.
وی تیم فوتبال فجر شهید سپاسی را علیرغم وابستگی به مجموعه سپاه پاسداران تیمی‌ مردمی ‌دانست و گفت: بضاعت این تیم هیچ‌گاه با توفیقاتش قابل مقایسه نبوده است.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با تأکید بر اینکه قانون با عدم صدور مجوز برای حمایت مالی باشگاه‌ها توسط اداره کل، صراحتاً دولت را از ورود به بحث ورزش قهرمانی منع کرده، به کمک‌های انجام شده توسط دولت به این تیم در چند ساله گذشته اشاره کرد و افزود: در حالی که در گذشته مسئولان این تیم برای دریافت مبلغی ناچیز پشت در اتاق مدیران ورزشی استان می‌ماندند، اکنون با حمایت‌های استاندار و تبیین راهکارهای قانونی نظیر استفاده از معافیت‌های مالیاتی برای بخش خصوصی، سالیانه مبالغ خوبی به تیم‌های فجر شهید سپاسی و شهدای قشقایی کمک می‌شود.
کامیاب با اشاره به وضعیت خاص اقتصادی کشور، غیر صنعتی بودن استان فارس را در ناتوانی بخش خصوصی برای حمایت از ورزش حرفه ای مزید بر علت دانست و گفت: آنچه هم تاکنون درراستای حمایت از فوتبال حرفه ای استان انجام شده، از بضاعت استان فراتر بوده است.
وی در عین حال با تأکید بر اینکه مجموعه اداره کل و شخص استاندار دست از حمایت از این دو تیم برنخواهند داشت، گفت: گرچه این تیم متعلق به مجموعه سپاه پاسداران است، اما در حال حاضر نه بحث دولت در میان است و نه بحث سپاه؛ زیرا آنچه امروز از درجه اهمیت بالایی برخوردار است، خواست و مطالبه مردم مبنی بر صعود نمایندگان فارس به لیگ برتر است.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس با بیان اینکه سپاه نیز تاکنون در حد توان به این تیم کمک کرده به تحقق مصوبه شورای اسلامی‌ شهر شیراز در خصوص پرداخت پاداش به هر دو تیم در بردهای خانگی و بیرون از خانه اشاره کرد و گفت: گرچه این کمک‌ها در مقایسه با زحمات بازیکنان کمک‌های ناچیزی است؛ اما مردم از بازیکنان و کادر فنی این تیم انتظار دارند با تحقق وعده ابتدای فصل خود ضمن صعود به لیگ برتر، دل هورادان فوتبال در شهرشیراز و استان فارس را شاد کنند.
کامیاب شاد شدن هواداران این تیم را حداقل خواسته علاقه‌مندان به فوتبال در استان فارس خواند و با کنایه به برخی حاشیه سازی‌ها که در چند مورد اخیر پیرامون تیم فوتبال فجر شهید سپاسی به وجود آمده، گفت: شک نکنید مسئولان ورزش استان تا پایان لیگ تنها به عنوان حامی ‌کنار این تیم خواهند بود و قصد ندارند در شادی‌های شما در فضای مجازی شریک شوند.
وی وجود فراز و نشیب در روند حرکتی یک تیم در لیگ را اتفاقی طبیعی در فوتبال دانست و گفت: علیرغم نتایج ضعیف چند هفته اخیر تیم فوتبال فجر شهید سپاسی، اتفاقات بالای جدول و نتایج تیم‌های مدعی در لیگ یک به گونه ای بوده که لطمه زیادی متوجه فجر نشده است.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس در بخش دیگری از صحبت‌هایش حضور جعفر جعفری و محمد عاری مدیرعامل و سرپرست پیشین تیم فوتبال فجر شهید سپاسی در تمرینات این تیم را نشانه دغدغه‌مند بودن همه علاقه‌مندان به این تیم فوتبال دانست و افزود: همه ارکان این تیم باید برای صعود به لیگ برتر هم دل و هم صدا شوند.
کامیاب با ابراز امیدواری مبنی بر وجود شانس برای صعود نماینده فارس به لیگ برتر افزود: هر کمکی که به تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شود، متوجه تیم فوتبال شهدای قشقایی نیز خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی