[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

هشدار پلیس فتای فارس؛ پیام‌های تبریک ناشناس را باز نکنید، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتای استان فارس در خصوص لینک‌های آلوده که از سوی افراد ناشناس به مناسبت تبریک ایام و مناسبت‌های خاص برای همشهریان ارسال می‌شود، هشدار داد. به گزارش ایلنا به نقل از پلیس فارس، سرهنگ حشمت سلیمانی گفت: معمولاً در عید‌ها و مناسبت‌های مختلف، در شبکه‌های اجتماعی پیام‌های تبریک از طرف افراد ناشناس که حاوی یک لینک (پیوند) آلوده است ارسال و از دریافت‌کننده پیام می‌خواهند تا روی آن کلیک کنند. این مقام انتظامی افزود: یکی از روش‌های نصب بدافزار بر روی سیستم‌های هوشمند (گوشی، تبلت و ...) کلیک کردن بر روی لینک‌های آلوده است که از طرف افراد ناشناس ارسال می‌شود.
سرهنگ سلیمانی ادامه داد: شهروندان توجه داشته‌باشند که ممکن است این پیام‌ها حتی با عنوان‌های اغواکننده از قبیل دریافت هدیه، دریافت شارژ رایگان به مناسبت عید و ... ارسال شود که با کلیک کردن بر روی این لینک‌ها، نرم‌افزارهای مخرب (بدافزار) بر روی سیستم‌ نصب که اغلب اینگونه بدافزارها ماهیت جاسوسی دارند. وی گفت: برای جلوگیری از نصب اینگونه بدافزارها، شهروندان می‌بایست توجه داشته‌باشند که در صورت دریافت پیام‌های مشکوک از طرف افراد ناشناس که حاوی لینک‌های آلوده است بر روی آن کلیک نکرده و همواره بر روی سیستم‌های خود یک برنامه آنتی‌ویروس قوی داشته‌باشند.
رئیس پلیس فتای استان فارس از عموم مردم خواست تا هشدارهای پلیس را جدی گرفته و در صورت مواجهه با موارد مشکوک موضوع را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی یا با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۴ گزارش کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی