[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

بالندگی‌های پایتخت کتاب ایران جستجو و معرفی شود، روزنامه شیراز نوین

انتخاب شیراز به‌عنوان پایتخت کتاب ایران حرکتی برجسته و درخور توجه بود تا بالندگی‌های فرهنگی این کلانشهر را درابعاد ملی و بین‌المللی جستجو و به نمایش درآورد.
نایب‌رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز با بیان این مهم که در سال‌های گذشته خیرین فرهنگ‌ساز دراین راستا گام‌های بلند توأم با بصیرتی برداشته‌اند وسراهای مهربانی را با حضور معنوی خویش پربار و زمینه را برای افزایش سرانه مطالعه مساعد رشد وتوسعه نموده‌اند، گفت: حفظ عنوان پایتخت کتاب ایران تلاش مضاعفی را می‌طلبد که دراین راستا خیرین معزز و عموم مردم می‌توانند بیش ازپیش تأثیرگذار‌باشند.
علی نویدگویی با اشاره به افزایش سطح مطالعه در میان مردم شیراز گفت: قطعاً فرهنگ عمومی در این راستا ارتقا خواهد یافت.
به گفته وی، سراهای یارمهربان در پایانه نمازی، شاهچراغ‌(ع) و سراهای فرهنگ مهربانی واقع در بلوار شهیدچمران، شهید مدرس و بلوار میرزای شیرازی  آماده خدمات‌رسانی به علاقه‌مندان هستند وخیرین می‌توانند با اهدای کتاب بر وسعت عناوین این مراکز بکوشند. 
نویدگویی با اشاره به طرح پیوند با کتاب که تاکنون در دو نوبت ۶۵۰۰ جلد کتاب رابین شهروندان شیرازی به‌طور رایگان توزیع نموده‌اند، تصریح کرد: به طور میانگین اگر هریک جلد کتاب بین پنج نفر تقسیم و دست به دست شود بالغ بر ۳۲۵۰۰ نفرهر عنوان  کتاب را مطالعه نموده‌اند. 
او با بیان اینکه دستیابی به عنوان پایتخت کتاب ایران باعث خرسندی مردم شیراز شده است ابراز امیدواری کرد تا با برنامه‌ریزی‌های دقیق وهدفمند بتوان در حفظ این عنوان کوشش نمود و بهره کافی را در ترویج فضای فرهنگی و توسعه کتاب‌خوانی را افزایش دهیم.
گفتنی است با تلاش‌های همه جانبه دلسوزان عرصه‌های فرهنگ، شیراز توانست بین سی و هشت شهر راه یافته به مرحله نیم نهایی ششمین برنامه انتخاب معرفی پایتخت کتاب ایران در مراسمی در تهران به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب و معرفی شود.
نایب‌رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ شیرازضمن تبریک به مناسبت دستیابی به این عنوان برتر از همگان خواست با مشارکت وهمدلی در حفظ این جایگاه بکوشند و به امید جهانی شدن شیراز به عنوان پایتخت کتاب گام‌های مؤثری برداریم

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی