[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

فجر در دقیقه ۱۰۰ از شکست گریخت هر روز بدتر از دیروز!، روزنامه شیراز نوین

شیراز نوین: فجر باز هم نبرد. در حقیقت این تیم بسیار خوش‌شانس بود که توانست از یک تیم ته جدولی در خانه امتیاز بگیرد. گلی که میلاد غریبی در دقیقه یکصد بازی دیروز زد، اولین گل فجری‌ها‌ پس از نزدیک به 600 دقیقه بود که احتمالاً به عنوان یک رکورد در تاریخ باشگاه به ثبت خواهد رسید!
دیروزی فجری‌ها‌ در شیراز میزبان رایکای بابل، تیم یکی مانده به آخر جدول رده‌بندی بودند.
مهابادی در این بازی این نفرات را در ترکیب اصلی قرار داده بود: گودرز داوودی، امیرحسین صدقی، اکبر بختیاری، امیر شبانی، احسان علوان‌زاده، علی‌اکبر حیدرنیا، ایوب کلانتری، میلاد غریبی، میلاد احمدی، محمدحسین کریم‌زاده و بابا محمدی.
همچنین سعید ابراهیم‌پور، صایب محبی، میلاد باقری، محسن آقایی، امین رضایی قلعه، مهرداد حیدری، امیرحسین یحیی‌زاده، کریم احمدی، رضا نبی‌زاده، سعید حیدری، محمدجواد حیدری و محمدجواد محمدی در ترکیب اصلی رایکا قرار داشتند.
فجر بازی را نسبتاً بهتر آغاز کرد و  در دقیقه 15 روی پاس ایوب کلانتری و اشتباه مدافع حریف، محمدحسین کریم‌زاده با دروازه‌بان حریف تک به تک شد اما نتوانست این فرصت طلایی را به گل تبدیل کند.
در دقیقه 21 ضربه آزاد دیدنی میلاد غریبی به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت. یک دقیقه بعد رایکا با یک شوت راه دور دروازه فجر را تهدید کرد اما گودرز داوودی با واکنشی خوب توپ را برگشت داد.
در دقیقه 33 روی یک ارسال کرنر و در میان غفلت مدافعان فجر، مهرداد حیدری گل اول بازی را برای میهمان به ثمر رساند.
در دقایق تلف شده نیمه نخست، رایکا‌ می‌توانست دومین گل را هم وارد دروازه فجر کند اما این بار واکنش تماشایی گودرز داوودی دروازه را نجات داد. نیمه نخست با یک گل به سود رایکا به پایان رسید.
در نیمه دوم و در دقیقه 60 رایکا‌می‌توانست به گل دوم برسد اما ضربه سر بازیکن این تیم در شرایطی ایده‌آل، از کنار دروازه فجر به بیرون رفت. 
در دقیقه 62 بهروز هوشمند به جای علی اکبر حیدرنیا وارد زمین شد. این تعویض نشان‌دهنده میل داوود مهابادی به ارسال توپ‌های هوایی روی دروازه بود. در دقیقه 65 ضربه سر بابا محمدی پس از سایش به تیر دروازه رایکا به بیرون رفت.
در دقیقه 73 ایمان شوریابی دیگر بازیکن بلندقامت فجری‌ها‌ هم به جای میلاد احمدی وارد زمین شد. او یک دقیقه بعد با یک ضربه قیچی برگردون زیبا‌ می‌توانست دروازه رایکا را باز کند اما با واکنش عالی سعید ابراهیم‌پور مواجه شد. در دقیقه 80 دوباره این شوریابی بود که خطرساز شد اما این بار هم ضربه سر او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه 85 آخرین تعویض فجری‌ها‌ هم انجام شد و رضا آقابابایی به جای محمدحسین کریم‌زاده که روز کم فروغی را پشت سر گذاشت، وارد زمین شد. 
در دقیقه 90 داور چهارم پنج دقیقه وقت تلف شده برای نیمه دوم اعلام کرد. در آخرین ثانیه‌های دقیقه پنجم، برخورد یک توپ با دست مدافع رایکا باعث شد تا کمک داور این صحنه را پنالتی تشخیص داده و فجر در موقعیتی عالی برای زدن گل تساوی قرار بگیرد. اعتراض شدید بازیکنان رایکا به اخراج دو بازیکن این تیم منجر شد. 
بالاخره در دقیقه صدم مسابقه بود که میلاد غریبی پشت توپ قرار گرفت و گل تساوی فجری‌ها‌ را به ثمر رساند. داور مسابقه هم بلافاصله سوت پایان بازی را به صدا در آورد.
فجر با این تساوی 36 امتیازی شد و موقتاً به رتبه هفتم جدول صعود کرد و بالاتر از بادرانی قرار گرفت که امروز باید به مصاف قشقایی شیراز برود.
همچنین در سایر بازی‌ها‌ تیم صدرنشین مس رفسنجان سه بر یک آرمان گهر سیرجان را شکست داد، نود ارومیه با دو گل داماش گیلان را مغلوب کرد، دیدار گل ریحان البرز و ملوان بندرانزلی با تساوی یک یک به پایان رسید، نیروی زمینی تهران با یک گل مغلوب آلومینیوم اراک شد و استقلال خوزستان چهار بر یک شهرداری تبریز را در هم شکست.
در جدول مس رفسنجان با 49 امتیاز صدرنشین است و تیم‌های مس کرمان و نود ارومیه با 42 امتیاز دوم و سوم هستند. فجر با 36 امتیاز هفتم است و قشقایی با 28 امتیاز در رتبه دوازدهم قرار دارد. 
این تیم در صورت کسب پیروزی در بازی امروز مقابل بادران‌ می‌تواند تا رتبه نهم خود را بالا بکشد!

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی