[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۳
  • دوره جدید

فرمانده انتظامی استان فارس: دستگیری سارقان میلیاردی با کمک نگهبان محله ، روزنامه شیراز نوین

گروه خبر- محمد شبیری:
فرمانده انتظامی استان فارس از دستگیری سارقان جواهرات میلیاردی، در شیراز خبر داد و گفت: با تلاش مأموران پلیس آگاهی شیراز و همچنین فعالیت نگهبان محله، باند سارقان جواهرات به ارزش 5/2میلیارد تومان دستگیر و متهمان به مراجع قضائی انتقال داده شدند. 
به گزارش شیرازنوین روز گذشته، سردار احمد علی گودرزی در نخستین نشست خبری امسال خود با تشریح این مطلب اظهار داشت: رئیس پلیس فارس همچنین از کشف 25میلیارد ریال کالای قاچاق خبر داد و گفت: در نهم فروردین امسال جوانی با با اطلاع از محل نگهداری مقداری از جواهرات در یکی از منازل محله میدان دانشجو، با فریب دادن مادربزرگ خود به منزل مورد نظر که صاحبان آن در سفر خارج کشور حضور داشتند، وارد شده و جواهرات گاو صندوق خانه را به سرقت می‌برد. 
فرمانده انتظامی استان افزود: سارق جوان به مدت 2شب با استفاده از کلید وارد منزل مورد نظر شده و با استفاده از دستگاه برش فرز، گاوصندوق‌های موجود در این منزل را بریده و جواهرات را به سرقت می‌برد. گودرزی ادامه داد: نگهبان محله با مطلع شدن از این موضوع صندلی خود را در مقابل منزل قرار داده تا مراقبت بیشتری انجام دهد که در نهایت در حین فرار سارق، این نگهبان با سارق درگیر می‌شود. او که با استفاده از یک دستگاه خودرو از محل متواری شده بود، بلافاصله توسط مأموران آگاهی با همکاری نگهبان محله سارق شناسایی می‌شود. 
فرمانده انتظامی استان فارس در ادامه سخنان به دستگیری سارقان دیگری اشاره کرد و گفت: سارقان دیگری در فروردین امسال با استفاده از روش شکستن قفل‌ها وارد خانه شده و مقداری طلا را به ارزش حدود 400میلیون تومان به سرقت می‌برند. پس از مطلع شدن مأموران پلیس، این مأموریت آغاز شده و با اقدامات پلیسی یک روز پس از سرقت یک تن از سارقان شناسایی با اعتراف به سرقت، راز پرونده کشف و سارقان این باند دستگیر می‌شوند. 
فرمانده انتظامی استان فارس در ادامه به موضوع کاهش تلفات جاده‌ای در ایام نوروز خبر داد و گفت: بر اساس آمارها در ایام تعطیلات نوروز امسال با کاهش 38درصدی جان‌باختگان ناشی از حوادث رانندگی در شمال و جنوب استان روبه‌رو بودیم. سردار گودرزی ادامه داد: امسال در این ایام 86نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان فارس جان باختند که این تعداد امسال به 53نفر کاهش یافته است. فرمانده انتظامی استان فارس با اعلام اینکه امسال بر اساس گزارش‌های ارائه شده از طریق 87ترددشمار جاده‌های فارس، 17میلیون و 350هزار تردد ثبت شده است. وی افزود: افزایش 88درصدی کشفیات پلیس در ایام نوروز امسال از جمله فعالیت‌های پلیس استان بود که براساس نظرسنجی‌های انجام شده مسافران نوروزی، 95درصد از حضور و نحوه برخورد پلیس ابراز رضایت کرده‌اند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی