[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

پیشگیری از وقوع جرم باید فراگیر شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس در همایش تجلیل از فعالان حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی شهرستان فسا گفت: هیچ دستگاه و شخصی نیست که وظیقه پیشگیری از وقوع جرم را نداشته باشد اما متأسفانه این موضوع مهم مغفول واقع شده است.
احمدرحمانیان ضمن قدردانی از اقدامات فعالان عرصه پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی، آنان را سربازان جنگ نرم خواند و افزود: پیشگیری از وقوع جرم نیاز به برنامه‌ریزی  مناسب دارد و این امر  باید از طریق روش‌های نوین علمی پیگیری شود و استمرار یابد.
وی در ادامه افزود: لازم است بین همه دستگاه‌ها‌ و نهادهای امر پبشگیری از وقوع جرم  مشارکت بین بخشی ایجاد شود و آثارآن ارزیابی شود که همه این موارد نیازمند افراد عالم، دلسوز و متعهد است که دراین شهرستان نمونه این افراد را مشاهده می‌کنیم و در سال جاری شاهد کاهش 12 درصدی طلاق بوده‌ایم و درسایر حوزه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نیز شاهد توفیقات قابل توجه‌ای‌ بوده‌ایم. 
معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس با بیان این که برخی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی ایران، آن را از تمام انقلاب‌های جهان متمایز می‌کند، عنوان کرد: بیشتر انقلاب‌ها یا به انحراف کشیده شده و یا به دیکتاتوری ختم شده‌اند، است اما انقلاب اسلامی ایران هر روز پویا‌تر‌می‌شود که یکی از دلایل آن نفی قدرت شرق و غرب و عدم وابستگی این انقلاب به قدرت‌ها و حفظ استقلال است.
رحمانیان در ادامه افزود: از ویژگی‌های دیگر انقلاب اسلامی، جمهوریت و اسلامی بودن آن است، وجود نعمت ولایت مطلقه فقیه نیز از دیگر ویژگی‌های ماندگاری این انقلاب است و همین ویژگی‌ها سبب زنده ماندن انقلاب اسلامی شده است.  وی در ادامه سخنان خود به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: بحث پیشگیری از جرائم تخلفات انتخاباتی باید به طور جدی پیگیری شود، مردم سالاری دینی یکی از ویژگی‌های انقلاب و حضور مردم در انتخابات نیز یکی از جلوه‌های این مردم‌سالاری است و با توجه به تأکید مقام معطم رهبری (مدظله‌العالی) باید قوی باشیم و یکی از راه‌های قوی شدن معرفی نماینده‌های صالح و سالم به مجلس است تا بتوانیم وابستگی به نفت را کم کنیم و خودکفا شویم. این مقام قضایی با بیان اینکه با مجلس قوی و انقلابی‌ می‌توانیم بر مشکلات فائق شویم  به ویژه مشکلات را کم کنیم، افزود:  نامزدهای انتخاباتی باید رعایت مُر قانون، تبلیغات سالم و به دور از سیاه‌نمایی و عدم استفاده ازامکانات دولتی را در تبلیغات خود حتماً مدنظر قرار دهند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی