[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

عطر خدمت در بوستان‌های شیراز پیچید ، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین-گروه خبر
آیین افتتاح پروژه‌های شهرداری شیراز در مناطق سه‌گانه و بهره‌برداری از ایستگاه عملیات ویژه سازمان آتش‌نشانی برگزار شد. شهردار شیراز صبح یکشنبه 27بهمن ماه در آیین افتتاح ایستگاه عملیات ویژه سازمان آتش‌نشانی گفت: این ایستگاه در جنوب کشور بی‌نظیر است و بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه تجهیز آن شده است.
مهندس اسکندرپور افزود: ایستگاه عملیات ویژه آتش‌نشانی که در بولوار مأذون قشقایی واقع شده آمادگی انجام عملیات امداد و نجات در کوهستان، آتش‌سوزی‌های ناشی از مواد شیمیایی، غواصی و ... که مورد نیاز یک کلانشهر است را دارد. وی با اشاره به خرید بالابر به ارتفاع ۵۶ متر به ارزش ۲۰ میلیارد تومان برای امداد و نجات در حوادث ساختمان‌های بلندمرتبه گفت: با نگاه ویژه مجموعه مدیریت شهری به سازمان آتش‌نشانی، روزهای خوبی از نظر تجهیز ایستگاه‌ها‌ و خرید ماشین‌آلات برای این سازمان رقم‌ می‌خورد. شهردار شیراز نوید داد: در سال آینده دو ایستگاه آتش‌نشانی دیگر نیز در شهر شیراز افتتاح ‌می‌شود و شاهد افزایش ایمنی این کلانشهر خواهیم بود.
در ادامه رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این آیین گفت: کلان شهر شیراز در حوزه تجهیز آتش‌نشانی و خدمات ایمنی قطب تخصصی جنوب کشور است. ناصری افزود: افتتاح ایستگاه شماره ۳ آتش‌نشانی و آغاز به کار تیم عملیات ویژه آتش‌نشانان گام مؤثری در افزایش توان تخصصی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز است. وی با بیان اینکه جذب ۱۵۸ نیروی جدید به سازمان آتش‌نشانی چابکی و توانایی این سازمان را ارتقا ‌می‌دهد، گفت: تلاش داریم در سال آینده دو ایستگاه آتش‌نشانی را به بهره‌برداری برسانیم.
محمدحسن پور معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز در این آیین گفت: ایستگاه شماره ۳ آتش‌نشانی در زمینی به مساحت ۳۴۵۰ متر با هزینه دو میلیارد تومان احداث شده است و با مبلغ حدود ۱۰۰ میلیارد تومان تجهیز شده است. رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز نیز در آیین بهره‌برداری از ایستگاه شماره ۳ آتش‌نشانی و تیم عملیات ویژه گفت: تیم‌های عملیات ویژه برای اولین بار در جنوب کشور آغاز به کار می‌کند.
محمدهادی قانع افزود: در ایستگاه عملیات ویژه سازمان آتش‌نشانی تیم‌های ویژه‌ای‌ با توانایی‌های امداد چاه، امدادکوهستان، غواصی و اطفاء حریق سنگین حضور دارند. وی خرید و کابین‌بندی و تجهیز دو خودرو ولوو اطفاء حریق برای عملیات‌های سنگین امدادی و اطفایی، خرید تجهیزات HAZMAT و تشکیل تیم تخصصی برای اولین بار، خرید یک‌دستگاه خودرو ایسوزو و کابین‌بندی و تجهیز جهت عملیات‌های اطفا حریق و امدادونجات، تهیه دو دستگاه اتوبوس آرامش و تجهیز  برای عملیات‌های سنگین، خرید تجهیزات تخصصی کوهستان و تجهیزات انفرادی آتش‌نشانان را از جمله اقدامات برای تجهیز ایستگاه شماره ۳ آتش‌نشانی و تیم عملیات ویژه آتش نشانان برشمرد‌.
کلنگ پیاده‌راه بولوار احمدبن موسی (ع) به زمین زده شد
در ادامه این مراسم شهردار شیراز همچنین در مراسم کلنگ‌زنی پیاده‌راه سلامت بولوار احمد بن موسی (ع) نیز گفت: اجرای این پروژه موجب افزایش فضاهایی برای تعامل، پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری و گذران اوقات فراغت شهروندان ساکن در بولوار احمدبن موسی (ع) و محله‌های همجوار‌می‌شود.
اسکندرپور خطاب به شهردار منطقه دو شیراز تأکید کرد:  ضروری است این پروژه را با کیفیت پروژه پیاده‌راه سلامت بولوار شهید چمران اجرا و بر نحوه انجام کار نظارت ویژه کنید. وی با اشاره به لوله گذاری‌های انجام شده در سطح منطقه دو که به منظور کاهش آبگرفتگی معابر انجام شده، تصریح کرد: آبگرفتگی معابر هنگام رانندگی یکی از مشکلات بولوار محراب و مناطق اطراف آن بود که امسال برای رفع این مشکل شهرداری منطقه دو اقدام به ۳٫۸ کیلومتر لوله گذاری کرده است. با اجرای این لوله گذاری بیش از ۷۰ درصد مشکل دفع آب‌های سطحی منطقه محراب برطرف ‌می‌شود.
ابراهیم صبوری نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این آیین گفت: ایجاد پیاده‌راه سلامت یکی از اقدامات شایسته شهرداری  است  که ‌می‌تواند در پُر کردن اوقات فراغت شهروندان ساکن در محدوده محراب و بولوار احمدبن موسی (ع) تأثیرگذار باشد.
شهردار منطقه دو شیراز که پیاده راه احمدبن موسی (ع) در این منطقه قرار دارد، در خصوص ویژگی‌های این پیاده‌راه گفت: هزینه اجرا و تملک این پروژه ۲۹ میلیارد ریال است. بهرامی‌نژاد اضافه کرد: در این پیاده‌راه مسیر دوچرخه‌سواری، پیاده‌روی، محل نشیمن شهروندان، پیست اسکیت، آلاچیق و ... اجرا‌ می‌شود. وی با بیان اینکه توسعه فضای سبز و کاربردی کردن فضای حاشیه بولوار از جمله اهداف احداث پروژه پیاده راه‌سلامت احمدبن موسی (ع) است، افزود: تلاش داریم این پروژه شهری که تأثیر بسیاری بر زندگی شهروندان ساکن در محدوده بولوار احمدبن موسی (ع) دارد را به سرعت اجرا کنیم.
شایان ذکر است بوستان شهدای قشقایی واقع در میدان کوزه‌گری، خیابان کوچ با حضور شهردار شیراز، اعضای شورای شهر، مدیران شهری و مادران شهدای هشت سال دفاع مقدس ایل قشقایی با هدف پُرکردن اوقات فراغت شهروندان ساکن در نقاط کمتر برخوردار شهر شیراز افتتاح شد.
در ادامه این مراسم شهردار شیراز در آیین افتتاح بوستان شهدای قشقایی گفت: این بوستان در مرکز محله شیخ علی‌چوپان و ده پیاله واقع شده است و محلی برای دوچرخه سواری، پیاده‌روی، بازی کودکان و گذران اوقات فراغت ساکنان این بخش از شهر فراهم کرده است.مهندس اسکندرپور افتتاح و بهره‌برداری از پروژه‌ها‌ به ویژه در مناطق کمتر برخوردار شهر را یک وظیفه دانست و افزود: تلاش داریم در مجاورت این بوستان، کتابخانه و مرکزی فرهنگی را ایجاد کنیم.
وی با اشاره به وسعت 10 هزار متر مربعی بوستان شهدای قشقایی اضافه کرد: پروژه‌های کوچک مقیاس اثربخشی بسیاری بر زندگی شهروندان ساکن در محدوده پروژه دارند و باعث ارتقای کیفیت زندگی در محلات ‌می‌شود. شهردار شیراز با تأکید براینکه پروژه‌های کوچک مقیاس محلات باید با کیفیت بالا اجرا شوند، گفت: ضروری است معاونت فنی و عمرانی بر کیفیت اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس همچون پارک‌های محله‌ای‌ نظارت کند تا شاهد اثربخشی بیشتر این پروژه‌ها‌ باشیم.مهندس اسکندرپور نوید داد: در اسفندماه با افتتاح پروژه‌های بزرگ مقیاس شهری همچون تقاطع، بزرگراه و ایستگاه مترو به استقبال سال جدید ‌می‌رویم.
رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز نیز ضمن تشکر از نگاه ویژه شهردار شیراز به محلات کم برخوردار شهر گفت: تلاش‌های زیادی برای اجرای پروژه‌های مختلف شهری و بهبود وضعیت محلات جنوبی شهر به ویژه منطقه دو انجام شده است.مهندس قائدی افزود: در راستای توزیع عادلانه خدمات شهری همانگونه که پیاده‌راه سلامت در بلوار شهید چمران ایجاد شده، امروز در بولوار احمدبن موسی (ع) نیز پیاده‌راهی کلنگ‌زنی شد. همچنین در محله آب جوار نیز درصدد احداث پیاده‌راه هستیم. وی با اشاره به حضور مادران شهدا در این آیین اضافه کرد: این بوستان به نام شهدای قشقایی مزین شده و امیدوار هستم با این نامگذاری دل مادران شهید شاد شود. رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اجرای پروژه‌های لوله گذاری معابر عنوان کرد: طی سال‌های گذشته شاهد آبگرفتگی معابری همچون خیابان محراب هنگام بارندگی بودیم که با لوله‌گذاری‌های انجام شده این مشکل مرتفع‌ می‌شود، همچنین لوله گذاری سایر معابر این منطقه نیز در حال انجام است.
شهردار منطقه دو شیراز در آیین افتتاح بوستان شهدای قشقایی گفت: از مجموع ۱۰۲ پروژه شهرداری شیراز که مقرر شده بود کلنگ‌زنی و افتتاح شود، ۷ پروژه همچون بهره‌برداری از پیاده‌روسازی خیابان وصال، پیاده‌روسازی خیابان آب جوار، مرمت و بهسازی بوستان لاله، افتتاح مجتمع تجاری، ورزشی و تفریحی خیابان کارگر که ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و کلنگ‌زنی پیاده‌راه احمد بن موسی‌(ع) در این منطقه واقع شده است. مهندس بهرامی‌نژاد با بیان اینکه بوستان شهدای قشقایی در محله شیخ علی‌چوپان و ده‌پیاله واقع شده است، گفت: این محله ۲۲۰ هکتار و ۴۰ هزار نفر جمعیت دارد. دو بوستان صنوبر به مساحت ۲۷ هزار متر مربع و مشایخ به مساحت ۶ هزار متر مربع در این منطقه واقع شده است و نیازمند افزایش فضاهای تفریحی و فضای سبز بود.
وی عنوان کرد: این پارک در زمینی به مساحت حدود ۱۳ هزار متر واقع شده ‌که ۱۰ هزار متر آن به پارک و ۲ هزار متر جهت سالن ورزشی توپی در نظر گرفته شده که با توافق اداره راه و شهرسازی در بودجه سال آینده ردیف اعتباری برای آن در نظر گرفته شده است.شهردار منطقه دو شیراز افزود: همچنین تلاش داریم با همکاری سازمان پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قسمت جنوب پارک نیز ساختمانی جهت بهره گرفتن کودکان از فضاهای فرهنگی ایجاد شود. بهرامی‌نژاد خاطرنشان کرد: با افتتاح بوستان شهدای قشقایی سرانه پارک و فضای سبز در محدوده شیخ‌علی و دهپیاله به 5/2 متر مربع برای هر فرد رسیده است. وی افزود: به منظور دفع آب‌های سطحی دو پروژه لوله‌گذاری بولوار محراب به طول 8/3 کیلومتر با هزینه 5/6 میلیارد تومان و لوله‌گذاری بولوار سیبویه با هزینه ۴ میلیارد تومان توسط معاونت فنی و عمرانی شهرداری شیراز در محدوده این منطقه در حال اجرا است. شهردار منطقه پنج شیراز نیز در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی هم‌زمان پروژه‌های شهرداری مناطق 2،4 و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی گفت: پروژه‌های این منطقه شامل بهسازی و مرمت میدان ارتش به متراژ۶۵۰۰ مترمربع و اعتبار یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، بهسازی و مرمت پارک آزادگان، لوله‌گذاری بلوار شهید نواب صفوی به طول ۷۰۰ متر با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان در بهمن‌ماه به بهره‌برداری رسید.
بذرافشان همچنین از کلنگ‌زنی چهار پارک و بهره‌برداری از پارک ترافیکی و پیست اسکیت بوستان مادر در اسفندماه به بهره‌برداری‌می‌رسد.حیدری نماینده یاوران شورای محل شیخ علی چوپان نیز در این مراسم گفت: از شهرداری شیراز که شادی را به منطقه بخشید تشکر ‌می‌کنم.
براساس این گزارش بوستان شهدای قشقایی به مساحت 10 هزار متر مربع شامل مسیر دوچرخه سواری به طول 240 مترمربع، محوطه بازی کودکان، فضای سبز است که با اعتباری بالغ بر 51 میلیارد ریال در میدان کوزه‌گری، بولوار نهضت سوادآموزی، خیابان کوچ کوچه 3 واقع شده است.
در ادامه این مراسم شهردار شیراز در آیین افتتاح بوستان محله‌ای‌ تل بادی گفت: اجرای پروژه‌های کوچ مقیاس در محلات باعث ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و زنده کردن فضاهای رها شده شهری‌ می‌شود. 
مهندس اسکندرپور ضمن تأکید بر لزوم شناسایی و زنده کردن فضاهای گم شده شهری افزود: ضروری است زمین‌های رها شده در دل محلات به عنوان فضاهای شهری زنده‌سازی شوند. وی نوید داد: به شهرداران مناطق ابلاغ کرده‌ایم که هر منطقه حداقل بین سه تا ۵ فضای گمشده شهری را تبدیل به فضای زنده و پویا برای تعامل هر چه بیشتر شهروندان کنند. شهردار شیراز تأکید کرد: ضروری است شهرداران مناطق به کیفیت اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس توجه ویژه داشته‌باشند و تلاش کنند این پروژه‌ها‌ از فضای سبز و زنده که برای شهروندان جذابیت دارد، برخوردار باشد.
شهردار منطقه چهار شیراز نیز در این مراسم با بیان اینکه هدف شهرداری توزیع عادلانه خدمات شهرداری در سطح منطقه است، گفت: دو هدف کوتاه‌مدت و بلند‌مدت در اجرای پروژه‌های شهرداری پیش‌بینی کرده‌ایم که پارک محله‌ای تل بادی از جمله اهداف کوتاه مدت است که در مدت دو ماه به بهره‌برداری رسید. 
اصغر سروی، اجرای پروژه فضای شهری ٥ هزار متری باغ جنت، پیاده‌رو سازی معابر باغ‌حوض و باهنر شمالی را از دیگر پروژه‌های زودبازده منطقه چهار دانست و خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها در راستای توسعه انسان‌محور شهر اجرایی می‌شوند. 
شهردار منطقه چهار شیراز ساماندهی حاشیه بلوار رحمت، احداث پارک هفت هکتاری کشن و پروژه باغ ایرانی را از دیگر پروژه‌هایی این منطقه برشمرد.
 وی اضافه کرد: در سطح منطقه چهار پروژه‌های کلانی چون تقاطع غیرهمسطح شهید رودکی، بولوار ٥٥ متری مهدیه و تقاطع مهدیه - امیرکبیر نیز توسط شهرداری شیراز در حال اجراست. 
بوستان محله‌ای‌ تل بادی در بولوار استقلال کوچه 47 با اعتباری بالغ بر 35 میلیارد ریال احداث شده است و دارای فضای بازی کودکان، ست ورزشی و فضای پیاده‌روی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی