[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

شکست قشقایی در دیداری تماشایی، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: قشقایی هفته بیست و چهارم لیگ دسته اول فوتبال ایران را با شکست پشت سر گذاشت. دیروز در یک بازی بسیار زیبا و پرگل، تیم بادران تهران موفق به شکست نماینده شیراز شد.
در نیمه اول این مسابقه، تیم بادران سه بار دروازه قشقایی را فرو ریخت تا با اندوخته‌ای مطمئن به رختکن برود. کریم اسلامی ‌در دقیقه 25، محسن سفید چغایی در دقیقه 39 و ایمان غلامی ‌در دقیقه 41 دروازه مسلم حق‌شناس را باز کردند.
در ابتدای نیمه دوم، مرتضی سنجانکی موفق شد یکی از گل‌های خورده را جبران کند؛ اما باز هم این ایمان غلامی ‌بود که در دقیقه 61 اختلاف را به عدد سه رساند.
اما قشقایی ناامید نشد و ابتدا توسط محمدجواد عباسی از روی نقطه پنالتی به گل دوم دست یافت و سپس مرتضی سنجانکی بود که خودش را دو گله و قشقایی را سه گله کرد. تلاش مردان قشقایی برای به تساوی کشاندن بازی به نتیجه نرسید و نماینده شیراز سومین شکست خود را در هفتمین بازی نیم‌فصل دوم متحمل شد.
به این ترتیب، قشقایی با 28 امتیاز در رتبه دوازدهم قرار داشت که نسبت به هفته گذشته، یک پله سقوط را نشان می‌دهد. تیم بادران هم با این پیروزی 38 امتیازی شد و فجر را به رتبه هشتم بازگرداند.
فجر پریروز با گلی که در دقیقه 100 مسابقه از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند یک امتیاز گرفت و با 36 امتیاز و یک بازی بیشتر، بالاتر از بادران قرار گرفته بود. 
عملکرد نزدیک به فاجعه فجری‌ها در نیم‌فصل دوم، هنوز باعث ایجاد تغییر و تحول در کادر فنی این تیم نشده که این موضوع کمی ‌عجیب به نظر می‌رسد. کسب تنها سه امتیاز در هفت بازی، آن هم برای تیمی ‌پرمهره که کاندیدای اصلی صعود به لیگ برتر به شمار می‌رفت، طبیعتاً باید با واکنش جدی‌تری از سوی مدیران باشگاه مواجه می‌شد؛ اما این اتفاق رخ نداده است.
مهابادی پس از توقف مقابل رایکای بابل (تیم یکی مانده به آخر جدول رده‌بندی و کاندیدای جدی سقوط) گفت: از هواداران فجر معذرت می‌خواهم. آنها حق دارند اعتراض کنند.
داود مهابادی، روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: هنوز ۱۰ بازی دیگر باقی مانده و می‌توانیم با بازگشت مصدومان تیم، دوباره مدعی صعود به لیگ برتر شویم.
وی اضافه کرد: پنج بازیکن اصلی ما مصدوم هستند و به همین سبب، تیم به هماهنگی لازم دست نیافته است.  امیدوارم بازیکنان مصدوم ما سلامتی خود را بازیابند تا بتوانیم امتیازهای از دست رفته را جبران کنیم.
مهابادی ادامه داد: تیم‌های انتهای جدولی می‌کوشند سقوط نکنند و آنها در برابر تیم‌های بالای جدول خود را نشان داده‌اند. ما مقابل تیم رایکا بابل بر بازی مسلط بودیم و بیشتر از پنج فرصت مسلم گل‌زنی از دست دادیم و چند توپ هم به تیر دروازه زدیم.
سرمربی تیم فجر شهید سپاسی شیراز با اشاره به اینکه قرار بود در نیم‌فصل بازیکن بگیریم، گفت: این امر محقق نشد. ضمن اینکه تیم ما در دور رفت برخلاف دور برگشت، خوب گل می‌زد که باید مشکل گل نزدن را در این دوره برطرف کنیم.
وی گفت: داور بازی مشکلی نداشت؛ اما فکر می‌کنم قبل از اینکه بخواهد پنالتی بگیرد، در دقیقه ۸۵ روی بابا محمدی، مهاجم ما خطا صورت گرفت که می‌توانست پنالتی باشد؛ اما اینکه در لحظات آخر بازی پنالتی گرفت، این صحنه را ندیدم که بخواهم اظهارنظر کنم.
در جدول رده‌بندی لیگ یک، تیم مس رفسنجان با 49 امتیاز صدرنشین است و تیم‌های مس کرمان و نود ارومیه با 42 امتیاز دوم و سوم هستند.
فجرسپاسی هفته آینده در تهران به مصاف سرخپوشان پاکدشت می‌رود و قشقایی در ورزشگاه حافظیه شیراز میزبان استقلال خوزستان خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی