[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

اثبات امنیت فراوان ورزشکاران خارجی در ایران، روزنامه شیراز نوین

پخش زنده بیست و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی بدمینتون جام فجر از سالن شهید دستغیب شیراز توسط گروه‌های حرفه‌ای صدا و سیمای فارس در شبکه‌های ملی و بین‌المللی، موجب تشویق اصحاب رسانه و مخاطبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ‌ایران شد و امنیت ورزشکاران خارجی در ایران را به تصویر کشید.
کامیاب، مدیرکل ورزش و جوانان فارس، پس از پایان این مسابقات در گفتگو با خبرنگار واحد مرکزی صدا و سیما با اشاره به تبلیغات منفی دشمنان علیه کشورمان در ناامن جلوه دادن ایران برای حضور ورزشکاران خارجی و برگزاری مسابقات بین‌المللی افزود: حضور 76 ورزشکار از 13 کشور از جمله آمریکا در شیراز، نشان از امنیت بالای ایران دارد که صدا و سیمای مرکز فارس با پخش زنده و پوشش خبری این مسابقات ظرفیت‌های غنی مذهبی، فرهنگی و گردشگری و توانمندی‌های ورزشی ایران و شیراز را به جهانیان اثبات کرد.
وی بیان کرد: صدا و سیمای مرکز فارس در طول 4 روز برگزاری این رقابت با اعزام واحد سیار و پخش زنده این رقابت‌ها و همچنین تهیه و تولید گزارش‌های خبری و تولیدی تلویزیونی و رادیویی، رضایت‌مندی بسیار زیادی را در جامعه و به خصوص قشر ورزشکار ایجاد کرد. همه ما بارها از شبکه‌های سراسری مصاحبه ورزشکار آمریکایی با خبرگزاری صدا و سیمای فارس را دیدیم که با وجود تبلیغات منفی که در کشورش شده بود، از امنیت ایران و همچنین تمایل برای سفر مجدد به ایران سخن می‌گفت.
مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: صدا و سیمای مرکز فارس به مانند پوشش رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام فجر که ابتدای بهمن در شیراز برگزار شد، در انعکاس این رویداد نیز بسیار خوش درخشید و جای دارد از مدیرکل و تمامی ‌کارکنان زحمتکش آن سازمان قدردانی کنم.
علیرضا باغبان‌منش، معاون سیمای فارس هم گفت: سیمای فارس با تلاش شبانه‌روزی شرایطی را فراهم کرد که بیست و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی بدمینتون جام فجر از سالن شهید دستغیب به طور زنده در سراسر کشور پخش شود. 
معاون سیما ادامه داد: به همین منظور، تیم واحد سیار و پورتابل و گروه خبری به همراه 50 نفر از همکاران مرکز فارس از روز سه‌شنبه 15/11/98 افتتاحیه مسابقات بین‌المللی تا روز جمعه 18/11/98 اختتامیه مسابقات در سالن شهید دستغیب شیراز حضور داشتند. علاوه بر پخش زنده از شبکه فارس، هماهنگی لازم برای برقراری ارتباط زنده از شبکه‌های ورزش و سه نیز انجام شد و این دو شبکه نیز مسابقات را پوشش دادند.
وی افزود: علاوه بر پخش زنده، ویژه برنامه ورزش در فارس که در روزهای یکشنبه ساعت 22 پخش می‌شود، در تاریخ 13/11/98 به این مهم اختصاص یافت و رئیس فدراسیون بدمینتون و عوامل اجرایی این مسابقات به تشریح برنامه‌ریزی بیست و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی بدمینتون پرداختند.
یاسر جمالی، معاون صدای مرکز فارس هم اعلام کرد رادیو فارس با اعزام گروه‌های گزارشگر، مسابقات بین‌المللی بدمینتون را انعکاس داد.
کرمی‌، معاون خبر مرکز فارس با ارسال خبرهای مکتوب در 48 قسمت، خبرهای مکتوب رادیو در 25 قسمت، گزارش‌های رادیویی و تلویزیونی در بخش محلی در 15 قسمت رادیو و 27 قسمت تلویزیون و گزارش‌های ارسالی به تهران مسابقات بین‌المللی بدمینتون را پوشش داد که همه روزه گزارش‌های خبری از شبکه‌های سراسری پخش شد. 
خورشیدسوار، معاون فضای مرکز فارس، تولید و انتشار پوستر و اینفوگرافی و بازانتشار گزارش‌های خبری مسابقات در فضای مجازی را از عملکرد این حوزه بیان کرد.
بیست و نهمین دوره رقابت‌های بین‌‌المللی بدمینتون جام فجر از 15 تا 18 بهمن با شرکت 76 ورزشکار از 13 کشور و ورزشکاران کشورمان در سالن ورزشی شهید آیت‌الله دستغیب شیراز برگزار شد. در پایان این رقابت‌ها در بخش انفرادی بانوان ورزشکار آمریکا، در بخش انفرادی آقایان ورزشکار کانادا و در هر دو بخش دوبل بانوان و آقایان ورزشکاران کشورمان بر سکوی قهرمانی ایستادند.
برای این رقابت‌ها جایزه 25 هزار دلاری در نظر گرفته شده بود که به برندگان برتر اختصاص یافت. همچنین امتیاز ورزشکاران در رنکینگ جهانی آنان ثبت شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی