[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

نماینده باید مدافع حقوق ملت باشد، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی-گروه خبر
نشست خبری ائتلاف انتخاباتی «ندای ملت» با حضور چهار کاندیدای این ائتلاف که بر آمده از بعضی احزاب اصلاح‌طلب استان از جمله حزب اراده ملت و ندای ایرانیان با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.
سیداحمد موسوی به عنوان رئیس این ائتلاف با انتقاد از اندک بودن زمان برای تشکیل ائتلاف‌ها‌ و بسته شدن لیست‌های مورد حمایت اصلاح‌طلبان، عنوان کرد: از مؤلفه‌های مهم در ارزیابی انتخابات دو امر مشارکت و رقابت است که ضعف در هر یک از این دو مؤلفه سبب برگزاری انتخابات ضعیف و کم‌رنگ خواهد شد؛ بنابراین دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات در کشور فرصت حضور برای همه جریان‌های سیاسی از جمله اصلاح‌طلبان را فراهم کنند.
موسوی ابراز امیدواری کرد که در روزهای باقی‌مانده تا انتخابات دوم اسفندماه شاهد اعلام حمایت و همراهی سایر گروه‌ها‌ و احزاب اصلاح‌طلب با این لیست باشیم.
 وی افزود: دو حزب ندای ایرانیان و اراده ملت با رویکرد پاس داشتن قانون اساسی وارد رقابت انتخاباتی شده‌اند و برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی و کشور به‌رغم مشکلات موجود لیست و ائتلاف انتخاباتی را معرفی کرده‌اند.
رئیس ائتلاف ندای ملت در پاسخ به این سوال که آیا در صورت پیروزی لیست ائتلاف مذکور پاسخگوی عملکرد کاندیداها خواهید بود، اظهار کرد: مسیری که امروز طی ‌می‌کنیم دوران گذار است و در این دوران  امور نسبی است و معتقدیم درک عمومی شرایط را متوجه ‌می‌شود که در دوره پیشین از میان بیش از 20 حزب 4 کاندیدا معرفی شدند، پاسخگویی درباره عملکرد آنها دشوار بود اما امیدواریم اکنون این شرایط بیش از 4 سال قبل مهیا باشد.
موسوی درباره شعار ائتلاف ندای ملت برای حضور در رقابت انتخاباتی نیز گفت: «جوانان، عدالت، آزادی، مردم» شعاری است که به عنوان رویکرد این ائتلاف در روزهای باقی‌مانده از رقابت انتخاباتی مورد استفاده قرار‌می‌گیرد.
سیدمحمد احمدی، نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان و عضو ائتلاف ندای ملت که در سابقه مدیریتی خود دو سال سکانداری استانداری فارس در دولت حسن روحانی، معاونت سیاسی و امنیتی استانداری فارس در دولت اصلاحات و سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور ترکمنستان را دارد در این نشست خبری به بیان دیدگاه‌های خود پرداخت و گفت: انتخابات کنونی تحت‌تأثیر مسائلی همچون شیوه رد‌صلاحیت‌ها‌ درشرایط خاصی برگزار ‌می‌شود.
احمدی با بیان اینکه امروز شاهد تفاوتی چشمگیر میان شیوه برگزاری انتخابات در اولین دوره مجلس و دوره‌های اخیر هستیم، عنوان کرد: مجلس اول باحضور طیف‌ها‌ و اقشار متفاوت از نامزدها در انتخابات تشکیل شد و این موضوع سبب شد مجلس اول به عنوان بهترین دوره مجلس شکل بگیرد.
وی با اشاره به اینکه اکثر احزاب اصلاح‌طلب تمایل داشتند در مسیر عقلانیت گام بردارند و وارد عرصه انتخابات شوند، خاطرنشان کرد: با توجه به ردصلاحیت‌های رخ داده تشکیل لیست برای اصلاح‌طلبان دشوار بود.
این نامزد انتخابات یازدهمین دوره مجلس در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان  تأکید کرد: آمادگی داریم سوابق و آبروی چندین ساله خود را برای اینکه اصلاحات فراموش نشود سرمایه‌گذاری کنیم.
وی با اشاره به اینکه هیچ‌کس محکوم به پذیرش تفکر خاصی نیست، اظهار کرد: ما اصلاحات را بهترین روش برای عبور از مشکلات کنونی کشور‌ می‌دانیم.
استاندار اسبق فارس با بیان اینکه یکی از اهداف ما دلگرم کردن مردم برای مشارکت پُررنگ‌تر در انتخابات است، یادآور شد: به رغم اینکه انتقاداتی وجود دارد و مردم سختی‌هایی را متحمل شده‌اند اما هیچ فردی از خانه خود قهر نمی‌کند.
 وی ادامه داد: مردم به مجلسی نیاز دارند که نمایندگان آن فارغ از معامله گری و اندیشیدن به نام و نان و منافع شخصی به دفاع از منافع مردم بپردازند.
احمدی با بیان اینکه حکومت بدون مردم معنا ندارد تأکید کرد: اگر زمانی  بین حاکمیت و مردم تعارض ایجاد شود ما در کنار مردم هستیم.  
وی در پاسخ به سوالی در باره تلاش بعضی جریان‌ها‌ برای تخریب دولت فعلی، گفت: روحانی سرمایه کشور است و نباید چوب حراج به این سرمایه‌ها‌ زد و  به‌رغم انتقادات باید شرایطی که برای دولت رقم زده شده نیز بررسی کنیم.
استاندار اسبق فارس در پاسخ به سوالی در خصوص الحاق فارس به دریا محقق نشدن این امر به‌رغم تصویب شورای امنیت ملی را نتیجه سهل‌انگاری عده‌ای‌ و عقب‌نشینی وزیر کشور رخ داد که فارس را از مواهب متعددی محروم کرده است.
فروغ سروی غیاث‌آبادی از دیگر اعضا ائتلاف ندای ملت بود. سروی کارشناس ارشدمهندسی منابع طبیعی است که در شهرداری، پتروشیمی و آموزش و‌پرورش سابقه فعالیت دارد و از کارآفرینان شرکت‌های دانش‌بنیان است و در حال حاضر فعال حوزه صنعت ساخت و ساز است.
غلام عباس عالیشوندی عضو دیگر این ائتلاف دانشجوی دکترای حسابداری دانشگاه تهران  است و سابقه 15 سال تدریس در دانشگاه را دارد. او  مدرس گروه حسابداری دانشگاه شیراز است. عالیشوندی مشاور سرمایه‌گذاری بسیاری از طرح‌های اقتصادی استان بوده است. 
وی عضو انجمن حسابداری ایران است که ابتدا به صورت مستقل ثبت‌نام کرده و اکنون وارد لیست اصلاح‌طلبان شده است. یکی از اولویت‌های عالیشوندی توجه به جوانان نخبه و  تبدیل بنیاد ملی نخبگان به وزارت‌خانه بود. او  مدیریت ‌دهه ‌شصتی‌ها‌  و اشتغال‌زایی برای دهه هفتادی‌ها‌ را حائز اهمیت دانست.
ساجده کرمی دیگر کاندیدای این لیست ائتلافی نیز دانشجوی دکترای شیمی دانشگاه شیراز و فعال در حوزه صنعت، نفت و بنزین  است و در ساخت جاذبه‌هایی برای رفع آلودگی هوا فعال بوده است.  وی تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه را به عنوان  یکی از اولویت‌های خود مطرح کرده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی