[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

زنان در شأن و جایگاه‌های مختلف نقش اثرگذاری دارند، روزنامه شیراز نوین

مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت روز زن به همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس و با حضور مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس، مدیرکل امور بانوان استانداری فارس، مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری فارس و با حضور بانوان شاغل در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس و شهرستان شیراز، بانوان رؤسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان‌های فارس، رئیس اتحایه زنان کارگر  و  بانوان کار آفرین و تعاونگر در مجموعه فرهنگی، ورزشی کارگران شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سهراب مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن با اشاره به نقش بسیار گسترده زنان عنوان کرد: زنان در شأن و جایگاه‌های مختلف نقش بسیار پُررنگ و اثرگذاری دارند.
مختاری افزود: براساس گزارش‌ها‌ ۱۰۰ نفر؛ معادل یک سوم از پرسنل اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی بانوان هستند و این درحالی است که مؤثرترین و بهترین کارها را بانوان انجام ‌می‌دهند.
وی با اشاره به فعالیت مؤثر همه بانوان این اداره کل عنوان کرد: بانوان شاغل قراردادی به صورت ویژه بخش بزرگی از خدمات‌دهی به اربابان رجوع را بر‌عهده دارند.
مختاری با اشاره به اینکه زنان وظایف و نقش‌های خود را به عنوان همسر، مادر، فرزند و خواهر به خوبی ایفا‌می‌کنند؛ یادآور شد: بنابراین زنان‌می‌توانند نقش همکاری و فعالیت اجتماعی خود را به خوبی ایفا کنند و سیاست گذاری اداره کل بر همین اساس اولویت جدی و اهمیت دهی به بانوان در دستور کار خود قرار داده و تاکنون به نتایج خوبی هم رسیده است.
وی همچنین در بخش قانون گذاری برای حمایت از بانوان عنوان کرد: در این زمینه ضروری است که بستر لازم برای اجرای قوانین فراهم باشد و در غیر این‌صورت به‌ویژه در بخش بازار کار، تنظیم و نظارت بر روابط کار به ضد خود تبدیل‌ می‌شود. 
مختاری همچنین در خصوص تعاونی بانوان گفت: در بخش تعاونی‌ها‌ امروز با حدود ۶۳۳ تعاونی؛ تعاونی‌های بانوان فارس مقام سوم در کشور را دارند و در این چند سال در بخش تشکیل تعاونی‌ها‌ به ویژه تعاونی بانوان مقام اول کشور در بخش اعضا و تعداد اشتغال داریم و این نشان‌دهنده روحیه مشارکت‌پذیری بانوان در استان است.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس  یادآورشد:  در بهره‌گیری از اعتبارات اشتغالزایی روستایی، عشایری و مشاغل خانگی بانوان؛ مبلغ 652 میلیارد ریال جذب شده است و تا کنون به واسطه طرح‌ها به بهره‌برداری رسیده 2487 نفر در قالب طرح‌های خوداشتغالی و کارآفرینی مشغول به کار شده‌اند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی