[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

وقت هوشیاری، روزنامه شیراز نوین

سعیدرضا امیرآبادی - روزنامه نگار

amirabadi_shznvn@yahoo.com

وقت هوشیاری ملت ایران فرارسیده است. باید با چشمانی باز به مصاف انتخابات رفت و بر این باور بود که حضور در پای صندوق‌های رأی ارتباط مستقیمی با آینده کشور دارد. همان‌قدر که مجلس دلسوز می‌تواند زمینه رفاه و سرفرازی مردم را پدید آورد، خانه ملتی که بویی از درایت و شجاعت نبرده باشد زمینه را برای خالی‌تر شدن سفره‌ها و گسترش قلمرو فقر و آسیب‌های اجتماعی مهیا خواهد کرد. با پشت سرگذاشتن تجربه‌های تلخ و عبور از سال‌های سخت، اینک مردم ایران به کارشناسان زبده‌ای در عرصه سیاست و اقتصاد بدل شده‌اند و گمان می‌رود به راحتی در مقابل شعارها و وعده‌ها نرمش نشان ندهند

اینک مردم باید به یاد داشته‌باشند عملکرد پیشین نامزدها برهان قاطعی برای خدمتگزاری آنها در آینده نیست؛ شاید گروهی از آنها در بهشت اقتصادی بر مسند کار نشسته بودند و شاید عملکرد آنها بیش از آن که بر مبنای خدمات صادقانه باشد، ردپایی از بازی‌ها‌ و فریب‌های پوپولیستی در بطن خود داشته است. شاید گروه معدودی از آنها چاه‌ویلی برای آیندگان به میراث گذاشته باشند؛ غافل از آن که جماعت مسئولان ‌می‌آیند و‌می‌روند و دود همه اقدام  پوپولیستی به چشم مردم ‌می‌رود. صحبت از مردم شد. مردمی که در هشت سال دفاع مقدس شهید داده‌اند و سرفرازانه بهترین فرزندان خود را همچنان برای دفاع از حرم به میدان ‌می‌فرستند. فرزندان مردمی که شجاعانه راه را بر سوداگردان مرگ ‌می‌بندند و در دشوارترین شرایط جغرافیایی از مرزهای ایران پاسداری‌ می‌کنند.
وقت هوشیاری ملت ایران فرارسیده است. با عبور از خیابان‌های شهر این پرسش به ذهن خطور‌می‌کند که با این همه گرانی، هزینه چاپ هزاران بنر و پوستر از کجا آمده است؟ به راستی چرا نشانی از صرف شدن قسمتی از هزینه‌های انتخاباتی در خیریه‌ها‌ نیست؟ مگر نه آن که ملت ایران هزینه‌های سوگواری و شادمانی را به بهزیستی و گرمخانه‌ها‌ و ارگان‌های خیریه هبه ‌می‌کنند! پس چرا شماری از نامزدها از قافله مردم عقب مانده‌اند؟ آیا به راستی همه ستادهای مردمی از سوی آحاد جامعه و بدون هیچ‌گونه چشمداشتی برپا شده است؟ با این هزینه‌های گزاف‌ می‌توان چند بیمار را از مهلکه مرگ رهانید و چه تعداد از آرزوهای نوعروسان و فقرا و ایتام را برآورده ساخت؟ امید‌ می‌رود که در روز آخر هم که شده چهره‌های انتخاباتی به مناطق محروم شهر بروند و در آنجا سفره‌های نذری و سبدهای کالا را پهن کنند. با پولی که صرف یک شب تبلیغات ‌می‌شود‌ می‌توان بذر شادمانی را در دل صدها کودک از مناطق محروم نشاند. همان‌هایی که نوروز به نوروز رنگ مرغ و گوشت و ماهی را ‌می‌بینند و همه سال‌های کودکی‌شان در تمنای یک دوچرخه رنگ و رو رفته ‌می‌گذرد.
وقت هوشیاری ملت ایران فرارسیده است. باید با قدرت در انتخابات شرکت کرد و نامزدهای اصلح را با بصیرت به میدان بهارستان فرستاد. حضور پربسامد چهره‌ها‌  در سطح شهر دلیلی بر توانمندی و مقبولیت آنها نیست. بلکه باید آدرنالین‌های کاذب را مهار کرد و با نگاهی ژرف، دلسوزترین‌ها‌ برگزید. افرادی که در گذشته خدمتگزار راستین مردم بوده‌اند. شاید کارنامه نامزد اصلح سرشار از تجربه‌های مدیریتی و افتتاح پروژه‌ها‌ و خدمات خوش‌رنگ و لعاب نباشد، ولی با نگاهی مجاهدانه و انسان‌محورانه و با فروتنی آستین خدمت را برای ادای دین به مردم بالا زده باشد. شاید در برهه‌ای‌ سرسختانه علیه فساد و هجمه‌های فشار ایستادگی کرده و پاسدار شریفی برای بیت‌المال بوده است و در عمل به مبانی رفیع اقتصاد مقاومتی التزام خود را نشان داده باشد. نامزدی که در تصمیماتش نشانی از فراجناحی بودن دیده شود و زمانی که بر مسند کار بود، با بخش خصوصی که همان جرگه اشتغال‌آفرین مردم است، از سر سازگاری و مروت رفتار کرده باشد. 
وقت هوشیاری ملت ایران فرارسیده است. رسالت دینی، اخلاقی و میهن‌پرستانه ما ایجاب ‌می‌کند با چشمانی باز پای صندوق‌های رأی برویم. ما بارها و بارها اقتدار یک ملت بزرگ را به ابرقدرت‌ها‌ و استعمارگران و اهالی استثمار نشان داده‌ایم. اینک فصل آن است که درایت خود را در فصل انتخابات نشان دهیم و افراد شایسته را روانه خانه ملت کنیم. انتخابات این فرصت را مهیا‌ می‌کند تا عنان سرنوشت را در دست گیریم و فریب سفره‌های خوش رنگ و لعاب و وعده‌های دروغین و خدماتی که یک علامت سوال بزرگ پیش روی آنهاست را نخوریم. 
باید درایت و ژرف اندیشی مردمان پایتخت فرهنگی را به رخ کشید. دوم اسفند روز سرنوشت ایران و فارس و شیراز است. 
وقت هوشیاری فرارسیده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی