[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۲۸
  • دوره جدید

کم‌فروشی سوخت نداریم، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- رئیس بازرسی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی فارس گفت: به صراحت اعلام می‌کنیم که هیچ گونه کم فروشی فرآورده‌های نفتی در جایگاه‌های سوخت استان وجود ندارد.
سید یوسف موسوی چهارشنبه ۳۰ بهمن در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امکان دست کاری در میزان ارائه فرآورده زمانی که فرآورده از یک نازل خارج می‌شود، وجود ندارد، گفت: سه پلمپ روی نازل وجود دارد که ۲ پلمپ روی نازل و یکی دیگر هم در داخل آن قرار دارد که این پلمپ‌ها را نمی‌توان دستکاری کرد، چرا که با شماره نصب شده و زمان پلمپ و فک آن مشخص است.
او ادامه داد: هر سه ماهه یک‌بار با حضور نیروهای بازرسی به همراه سازمان استاندارد، جایگاه‌های عرضه سوخت و تمام نازل‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر نازلی از تنظیم مکانیکی خارج شده باشد، مشکل آن را رفع می‌کنیم. به طور استاندارد اگر نازلی از تنظیم خارج شده باشد، در ۲۰ لیتر، نهایت ۱۰ تا ۳۰ سی سی کمتر یا بیشتر سوخت ارائه می‌کند.  رئیس بازرسی شرکت پخش فرآورده‌های منطقه فارس عنوان کرد: برای تغییر اندازه گیری در میزان سوخت، باید ۲ تا پلمپ باز شود و اگر پلمپی بدون دلیل باز شده باشد، جرائم سنگینی در پی دارد.
موسوی با بیان اینکه به لحاظ کمی و کنترل کیفی جایگاه‌ها و فرآورده‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم، اظهار کرد: نفت کش قبل از ورود به انبار سوخت، کنترل می‌شود و سپس بار کنترل و درهای تانکر نفت‌کش پلمپ می‎شود.
او با اشاره به اینکه زمان ورود و خروج به انبار ثبت می‎شود و نفت‌کش باید سر زمان مشخص به جایگاه برسد، تأکید کرد: برای جایگاه دار آموزش داده شده و اگر پلمپ دست خورده باشد و یا هرگونه اتفاق دیگری روی داشته‌باشد، جایگاه‌دار می‎تواند موارد را به بازرسی اعلام کند.
رئیس بازرسی شرکت پخش فرآورده‌های منطقه فارس همچنین خاطرنشان کرد: توزیع بنزین یورو در نواحی مختلف استان فارس از ماهشهر، بوشهر، سیرجان، اصفهان و یزد تأمین می‌شود. بنزین سوپر نیز در جایگاه‌های مختلف شیراز ارائه می‌شود و در شهرستان‌ها هم یک جایگاه برای بنزین سوپر وجود دارد. موسوی اظهار کرد: اینکه می‌گویند یک جایگاه کیفیت بنزین بهتری دارد، صحت ندارد، چرا که از هر ۱۰ هزار لیتر، ۴۵ لیتر حق تبخیر به جایگاه دار ارائه می‌شود.
محمدهادی غلامی، مدیر روابط عمومی شرکت فرآورده‌های نفتی استان فارس نیز گفت: ۲۷۹‌جایگاه با سه هزار و ۵۱۰ نازل در استان وجود دارد که ۵۷‌جایگاه از این تعداد در سه ماه اخیر مورد بررسی قرار گرفته است.
او اظهار کرد: طبق آمار تنها پنج درصد نازل‎ها از تنظیم خارج شده است و در استان به طور میانگین حدود پنج شکایت در هر ماه داریم که از این میزان سه مورد در خصوص شکایت از افراد متصدی جایگاه بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی