[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

امام جمعه موقت شیراز: شرکت در انتخابات حفظ آبروی ایران است، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- امام جمعه موقت شیراز با تأکید بر لزوم شرکت در انتخابات به عنوان یک وظیفه و تکلیف، خاطرنشان کرد که انتخابات باشکوه منجر به حفظ آبروی ایران و ارتقاء اقتدار و توانمندی جمهوری‌اسلامی خواهد شد.
حجت‌الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی در خطبه‌های نماز جمعه دوم اسفند شیراز گفت: انتخابات، آبروی ایران است، تأکید کرد که نمایندگان منتخب باید با تمام توان از رأی مردم دفاع کرده و تمام وقت خود را صرف رفع مشکلات آنان کند. او انتخابات را یک رفراندوم دانست و خاطرنشان کرد: امروز تمام کشورهای دنیا چشم به صندوق‌های رأی در ایران دوخته‌اند و از هیچ تلاشی برای کمرنگ کردن حضور مردم در این رویداد فروگذار نکرده‌اند.
رضوی اردکانی با قدردانی از حضور پُرشور مردم شیراز و دیگر نقاط ایران اسلامی در ساعات گذشته از انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای خبرگان رهبری، گفت: حضور مردم پای صندوق‌های رأی نشان داد که تصمیم‌گیر امور کشور مردم هستند.
وی این حضور را یک سیلی محکمی به دشمنان برشمرد. امام جمعه موقت شیراز خاطرنشان کرد که مردم علاوه بر حضورشان در انتخابات باید نمایندگانی امانتدار، شجاع و بی‌نیاز از مال دنیا، انتخاب کنند. او همچنین مسئولیت یک نماینده را بسیار حساس، سنگین و سخت دانست و گفت: نمایندگان منتخب باید بر حسن اجرای قانون نظارت کنند؛ باید قانونی را به تصویب برسانند که بتوانند از آن دفاع کنند و در اجرای آن نیز نظارت کافی داشته‌باشند. 
رضوی اردکانی با ابراز گلایه از قوانین بانکی، عنوان کرد: امروز قوانینی در مجموعه بانک‌ها اجرا می‌شود که نیازمند بازنگری است؛ قوانینی که باید با دقت بیشتر اصلاخ، اجرا و نظارت شوند. او با تأکید بر اینکه نمایندگان منتخب برای بازنگری و اصلاح قوانینی که دچار نقص است چاره اندیشی کنند، عنوان کرد: نماینده منتخب باید به دنبال عدالت باشد و از حق موکلان خود دفاع کنند. امام جمعه شیراز همچنین با اشاره به تعداد نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی، گفت: ۱۸ نماینده از یک استان مانند فارس، پتانسیل بالایی است که باید به درستی از آن استفاده کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی