[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

نیاز مبرم به خون ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- مدیرکل انتقال خون فارس اعلام کرد: ذخایر اهدای خون فارس با توجه به شرایط خاص پیش آمده و دستورالعمل‌های موجود، به شدت کاهش یافته است و نیاز مبرم به تمام گروه‌های خونی وجود دارد.
مسعود ترابی شنبه ۱۰ اسفندماه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: از عموم هم‌استانی‌ها و  به‌ویژه  شهروندان شیراز دعوت می‌شود که به منظور اهدای خون و نجات جان بیماران نیازمند به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند؛  در غیر این صورت با اتمام ذخایر خون، جان بیماران در معرض خطر جدی قرار خواهد گرفت. وی ابراز داشت: پیرو دستورالعمل‌های جلوگیری از شیوع ویروس‌کرونا در انتقال خون فارس، همه تدابیر بهداشتی لازم پیش‌بینی شده و به اجرا گذاشته شده است؛ به‌گونه‌ای که بدون هیچ‌گونه تجمع و معطلی و در اسرع وقت فرآیند خون‌گیری صورت می‌پذیرد.
مدیرکل سازمان انتقال خون فارس ابراز داشت: اهداکننده قبل از اهدای خون تحت معاینه دقیق قرار می‌گیرد و تمام فاکتورهای خطر احتمالی که ممکن است در وی وجود داشته باشد، بررسی می‌شود.
ترابی افزود: در عین حال به اهداکننده نیز تذکر داده می‌شود در صورت بروز هر نوع علائم بیماری پس از اهدا، موارد را حتماً به سازمان انتقال خون اعلام کنند تا خون فرد از چرخه مصرف خارج شود. وی با تأکید بر اینکه  اعلام بروز احتمالی  بیماری بعد از اهدای خون، به اهداکننده تذکر داده می‌شود، گفت: البته این موضوع به هیچ وجه به معنای درگیر شدن اهداکننده به ویروس کرونا به دلیل اهدای خون نیست.
مدیرکل انتقال خون فارس بیان داشت: بار دیگر بر کمبود شدید ذخایر خون در استان فارس تأکید می‌شود و اطمینان خاطر داده می‌شود که اهدای خون در مراکز تحت پوشش این سازمان در شرایط کاملاً استریل و استاندارد انجام می‌گیرد و هیچگونه خطری برای اهداکنندگان از نظر سرایت ویروس کرونا ندارد. ترابی ابراز داشت: چنانچه پرسنل ادارات، کارخانه‌ها‌ و نیروهای مسلح قادر به حضور در مراکز انتقال خون نباشند،‌ می‌توانند با هماهنگی با واحد سیار تیم‌های خون‌گیری انتقال خون به شماره ۰۹۱۷۷۱۳۶۳۵۱ اکیپ سیار انتقال خون تقاضا کنند.
وی گفت: سه پایگاه ثابت در شهر شیراز شامل پایگاه‌های انتقال خون در میدان نمازی و خیابان قصردشت (آسیاب قوامی) همه روزه یکسره ازساعت ۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ و پایگاه ولیعصر در پارک ولیعصر صبح‌ها‌ از ساعت ۸:۳۰  تا ۱۲:۳۰ پذیرای اهداکنندگان است؛ همچنین در ایام تعطیل پایگاه قوامی قصردشت از ساعت ۸ صبح تا ۱۹ به ارائه خدمات می‌پردازد.
افزون بر این، در شهرستان‌های مرودشت، کازرون، فسا، جهرم، لارستان، آباده و داراب نیز پایگاه‌های انتقال خون آماده دریافت خون از اهداکنندگان خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی