[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۷۹
  • دوره جدید

همه مدارس و اماکن آموزشی باید ضدعفونی شوند، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل آموزش و پرورش فارس بابیان اینکه بخشی از مدارس تاکنون ضدعفونی شده‌اند، گفت: البته با تمهیداتی که پیش‌بینی شده مقرر گردید مواد شوینده و ضدعفونی کننده تأمین شده و همه مدارس ضدعفونی شوند.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس دکترعلی عسکر نجفی درجلسه وب کنفرانس با رؤسای ادارات آموزش و پرورش و کارشناسان سلامت و بهداشت مدارس این ادارات هدف از برگزاری این جلسه را در راستای آگاهی بخشی و پاسخ گویی به ابهامات و سؤالاتی که رؤسای ادارات و کارشناسان مناطق و شهرستان‌ها داشتند، عنوان کرد
نجفی گفت: از این طریق موارد و توصیه‌های لازم در خصوص بحث ویروس کرونا، علائم و راه‌های ابتلا و شیوع آن،  همچنین راه‌های پیشگیری و اقدامات ضروری در مقابله با این ویروس بحث و تبادل نظر شده و مسئولان و کارشناسان محترم دانشگاه علوم پزشکی به سؤالات تخصصی رؤسا و کارشناسان محترم ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستان‌های استان پاسخ گویند.
مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه بخشی از مدارس تاکنون ضدعفونی شده‌اند، گفت: البته با تمهیداتی که پیش‌بینی شده مقرر گردید مواد شوینده و ضدعفونی کننده تأمین شده و همه مدارس ضدعفونی شوند.
نجفی با اشاره به برخی از اقداماتی که تاکنون برای مقابله با این بیماری انجام گرفته، گفت: تاکنون چندین  شیوه‌نامه و دستورالعمل توسط اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش فارس به ادارات و مدارس ارسال شده که همگی با محوریت اطلاع‌رسانی و ارائه آموزش‌های لازم پیرامون شناسایی، نحوه پیشگیری و مقابله با این بیماری همچنین راهکارهایی به منظور رعایت بهداشت فردی و اجتماعی توسط دانش‌آموزان و فرهنگیان در محیط‌های آموزشی و نحوه ضد عفونی کردن محیط و سطوح بوده است.
نجفی گفت: تأکیدمان بر روی بحث آموزش و پیشگیری ‌می‌باشد البته  بحث کمبود وسایل و لوازم بهداشتی و ضدعفونی کننده نیز مطرح ‌می‌باشد که با هماهنگی‌هایی که صورت گرفته  در پی رفع این مشکلات و کمبودها و تأمین لوازم مورد نیاز در مدارس هستیم.
شایان ذکر است در این جلسه که با حضور تمام رؤسای ادارات آموزش و پرورش استان فارس و کارشناسان و مسئولان سلامت و تندرستی ادارات آموزش و پرورش مناطق و شهرستان‌های استان به صورت وب کنفرانس برگزار شد. مسئولان اداره کل آموزش و پرورش به همراه کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن ارائه توصیه‌های لازم به سؤالات تخصصی شرکت کنندگان پاسخ گفتند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی