[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

اماکن ورزشی تا ۲۰ اسفند تعطیل اعلام شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل ورزش و جوانان فارس از تعطیلی اماکن ورزشی خصوصی و دولتی به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا تا 20 اسفند ماه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی ‌و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، حیدر علی کامیاب در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی ‌با اعلام این خبر افزود: پیرو اطلاعیه‌های قبلی مبنی بر تعطیلی کلیه مسابقات در سطوح مختلف، لذا بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و تأکیدات وزارت ورزش و جوانان و همچنین شیوع این بیماری طی هفته جاری و جلوگیری از انتشار آن در بین جوانان و نوجوانان لذا به تبعیت از این دستورالعمل لازم است کلیه اماکن ورزشی دولتی و خصوصی تا 10 روز آینده تعطیل گردد.
کامیاب در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه سلامتی ورزشکاران، نوجوانان و جوانان برای ما در اولویت است، گفت: باشگاه‌ها، سالن‌ها و به طور کلی مکان‌های ورزشی به دلیل حضور متعدد افراد مکان‌هایی است که احتمال شیوع و واگیری این ویروس را بالا می‌برد.
وی اضافه کرد: از آنجا که سرعت شیوع ویروس کرونا از طریق ترشحات دهان و بینی و از طریق لمس سطوح بیشتر می‌شود و وسایل و تجهیزات ورزشی در باشگاه‌ها و سالن‌ها ورزشی مشترک است، بنابراین مراقبت ویژه‌ای می‌طلبد که در حین تمرینات بدنی و استفاده از وسایل ورزشی دچار این بیماری نشویم.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس با تأکید بر رعایت بهداشت فردی، به ویژه در حین ورزش از سوی ورزشکاران و مربیان خاطرنشان کرد: شستن و ضدعفونی کردن دست‌ها، وسایل، تجهیزات، لباس، حوله، ساک ورزشی و دیگر وسایل مرتبط با ورزش برای پیشگیری از انتقال این ویروس از اهمیت بالایی برخوردار است.
کامیاب افزود: ضدعفونی کردن متداوم ورزشگاه، سالن ورزشی، کفپوش، رختکن و سرویس‌های بهداشتی از دیگر ضروریاتی به شمار می‌رود که برای جلوگیری از شیوع ویروس اهمیت دارد.
وی کاهش هرچه بیشتر تجمع ورزشکاران را ضروری خواند و گفت: از آنجا که این ویروس سرعت انتشار بسیار زیادی دارد، لذا باید در کاهش ازدحام‌ها تلاش کرد و شمار اشخاص حاضر در یک محل مانند ورزشگاه را کم نمود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی