[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

تهیه سناریوی مقابله با بحران در اولویت بود، روزنامه شیراز نوین

  فرزاد وثوقی-گروه خبر
 دکتر اکبرامیری مدیرکل درمان تأمین اجتماعی استان فارس در گفت‌‌وگوی اختصاصی با شیراز نوین با اشاره به اهم فعالیت‌های انجام شده به منظور کنترل کرونا ویروس گفت: تهیه سناریوی مقابله با بحران در اولویت تیم سریع ما قرار گرفت. 
به گفته وی در بخش‌های پیش‌بینی وپیشگیری ازانتشار وگسترش کرونا ویروس با بهره‌گیری از یک تیم توانمند در بیمارستان شهید بهشتی وارد عمل شدیم. وی افزود: این یک احساس وظیفه در بخش درمان و همچنین دربین شهروندان است تا نسبت به مقابله و عدم انتشار وگسترش آن اقدام کنند در این رابطه در سیستم مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان فارس در زمینه کنترل کرونا اقدامات فوری وضربتی انجام شد وهمچنان ادامه دارد.  به گفته دکتر امیری، طراحی و تدوین فرآیند پذیرش، تشخیص و درمان بیماران مشکوک در بیمارستان شهید بهشتی  با فوریت انجام شد که  در این زمینه  شاهد این اقدامات بوده‌ایم. طراحی  فرآیند پذیرش معاینه  مجزا  برای بیماران مشکوک، استقرار متخصص عفونی در خط دوم تشخیص در اورژانس، اختصاص بخش پشتیبان مجهز جهت بستری کردن بیماران به دستور متخصص عفونی با ۲۲ تخت بستری و ۱۱ پرستار در هر شیفت،  تجهیز بخش ‌ای‌.سی داخلی به امکانات حفاظت فردی با پنج تخت بستری و چهار پرستار در هر شیفت، طراحی فرآیند سریع انجام آزمایشات تخصصی ویروس کرونا جهت تعیین تکلیف بیماران مشکوک.
وی درادامه خاطرنشان کرد: با اقدامات فوق از مجموع ۱۲ نفر بیمار  بستری مشکوک از ابتدای اسفند، هیچ مورد مثبت کرونا مشاهده نشد و ۱۱ نفر از بیماران پس از بهبودی مرخص شده‌اند.
دراین رابطه اجرای پروتکل‌های حفاظتی جهت کارکنان با توزیع مناسب وسایل حفاظتی بین پرسنل و بیماران بستری با هدف پیشگیری  انجام شد. همچنین توزیع رایگان محلول شستشو و ماسک بین بیماران دیالیزی تحت پوشش بخش دیالیز بیمارستان شهید بهشتی به تعداد ۸۲ نفر به‌عنوان جمعیت در معرض خطر به‌صورت اورژانسی انجام شد.  
 از دیگر اقدامات انجام شده ‌می‌توان به تجهیز و آموزش درمانگاه شهید رضایی شیراز به‌عنوان مرکز ریفرال سرپایی کرونا جهت بیماران سرپایی اشاره کرد.
دکتر امیری مدیر کل درمان تأمین اجتماعی استان فارس درخاتمه گفت: در خصوص حمایت از مراکز طرف قرارداد هم پرداخت  سرانه دی و بهمن نود و هشت پزشکان خانواده، پرداخت مطالبات شهریورماه داروخانه‌ها‌ و مراکز دیالیز با اولویت انجام شد. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی