[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

مُهرهای سنگی جایگزین مُهرهای خاکی شد، روزنامه شیراز نوین

در نشست بررسی آخرین اقدامات حوزه سلامت فارس برای مقابله با ویروس کرونا که با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد، مصوبه‌های جدید پیشگیرانه، ویژه حرم مطهر شاهچراغ(ع) ابلاغ شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه در این نشست در رابطه با مصوبه‌های کاهش احتمال سرایت در اماکن مذهبی اعلام کرد: در این راستا پیشنهاد‌ می‌شود غربالگری به شکل تب‌سنجی در ورودی باب الرضا(ع) آستان حضرت شاهچراغ(ع) از سوی دارالشفاء حرم مطهر انجام شود و مواد ضدعفونی کننده دست در درب‌های ورودی در دسترس مردم قرار گیرد.
دکتر «مهرزاد لطفی» بر ضدعفونی مداوم محوطه بقاع متبرکه با استاندارد اعلام شده از سوی معاونت بهداشت دانشگاه افزود: مُهرهای خاکی در حرم مطهر و مساجد آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) جمع آوری شده و مُهرهای سنگی جایگزین شود و همچنین مُهرهای سنگی نیز پس از اتمام هر نماز از سوی خادمان ضدعفونی شود.
او تأکید کرد: در این ایام تردد زائران آستان مقدس احمدی و محمدی(ع)، محدود به درب ورودی باب الرضا(ع) شاهچراغ(ع) خواهد بود.
دکتر لطفی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، از مسئولان دانشگاه خواست تا با جدیت پیگیر تولید ماسک و توزیع آن در سطح استان باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه تا اطلاع ثانوی اعمال جراحی الکتیو در تمامی بیمارستان‌ها‌ و مراکز جراحی به تشخیص پزشک بیمار و تیم مدیریتی بیمارستان کاهش یابد، افزود: بدیهی است انجام تمامی جراحی‌ها‌ و خدمات اورژانسی به قوت خود باقی است.
معاون غذا و داروی دانشگاه نیز از اقدام نیک مدیرکل غله فارس، برای تأمین و توزیع روزانه نان مغذی و مقوی ویژه پزشکان و کادر درمانی در ۹ مرکز مرجع خدمات سرپایی و مراکز درمانی مربوط به بیمارستان‌های شیراز به مدت دو هفته خبر داد. 
دکتر «محمدجواد خشنود» گفت: بازرسان در طول شبانه‌روز بر روند توزیع و قیمت ماسک در مراکز عرضه و تولید نظارت دارند.
دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشت دانشگاه نیز بر ضرورت توزیع ماسک علاوه بر بیمارستان‌ها‌ و مراکز درمانی، برای پزشکان خانواده تأکید کرد که با توجه به اهمیت موضوع، در دستور کار قرار گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی