[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

ورود از باب‌الرضا و تب‌سنجی انجام ‌می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون اجرایی آستان مقدس حضرت شاهچراغ علیه السلام، دیروز یکشنبه ۱۱ اسفندماه در مصاحبه‌ای‌ با پایگاه اطلاع‌رسانی این بارگاه منور، آخرین مصوبات ستاد مرکزی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خصوص آستان مقدس حضرت شاهچراغ علیه السلام را تشریح کرد. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل آستان مقدس، دکتر نعمتی گفت: در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ علیه‌السلام از زمانی‌که بحث ورود ویروس کرونا به کشور مطرح شد، حضرت آیت الله سیدعلی اصغر دستغیب تولیت معظم این بارگاه منور تأکید کرد که اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه را طبق توصیه‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز، مدنظر قرار دهیم. اقدامات خوبی در این زمینه انجام شد، بحث ضدعفونی کردن تمام محیط‌ها، ظریح مطهر و تمامی گیت‌ها‌ و ورودی‌ها‌ در بدو امر انجام شد. همچنین فعالیت‌های فرهنگی که نیازمند تشکیل تجمعاتی بود، بنا به صلاحدید تا اطلاع ثانوی تعطیل شد. البته نمازهای یومیه به طور مرتب در حرم مطهر برپا هست. ضدعفونی کردن ویلچرها، خودروهای زائربر و استفاده از پلاستیک‌های یکبار مصرف در کفشداری‌ها‌ و اموری از این دست نیز توسط همکاران خودم و خادمین شریف مردم در حرم مطهر انجام گرفت.
معاون اجرایی حرم مطهر پیرامون جلسه ستاد مرکزی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی که با حضور وی برگزار شد، گفت: در این نشست اعلام آمادگی کردیم تمام مصوبات کمیته مرکزی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در حرم مطهر اجرایی شود. از جمله مصوبات این بود که درب‌های ورودی حرم مطهر، محدود به باب الرضا شود و تب‌سنجی و غربالگری افراد مشکوک در این گیت که بطور مستمر ضدعفونی‌ می‌شود صورت پذیرد و مواد ضدعفونی نیز در اختیار زائران ارجمند قرار گیرد، ایجاد محدودیت در ساعت کار حرم مطهر نیز انجام شد به‌طوری که از ۴:۳۰ بامداد یعنی قبل از اذان صبح تا بعد از نماز مغرب و عشاء، زائران امکان تشرف داشته‌باشند.
دکتر نعمتی در ادامه با اشاره به محدودیت‌های  اعمال شده برای زیارت به سبب نرده‌گذاری پیرامون ضریحین مطهر گفت: افراد با حفظ فاصله در نظر گرفته شده، ‌می‌توانند مضاجع شریف این امامزادگان جلیل القدر را زیارت کنند. همان طور که تولیت معظم آستان مقدس در مصاحبه با صدا و سیمای مرکز فارس اشاره کردند، از آداب و شرایط زیارت، بوسیدن ضریح و در و دیوار نیست هرچند در مواقع عادی، مطلوب است و نشانه محبّت و مودّت ‌می‌باشد.
معاون اجرایی حرم مطهر ابراز امیدواری کرد که به لطف خداوند متعال و به حق آبروی حضرت، این بیماری ریشه‌کن گردد و به شکرانه، همگی در حرم مطهر جمع شویم و از خداوند بزرگ و حضرت سپاسگزاری کنیم.
وی در پایان ضمن تشکر از جامعه پزشکی استان و کشور گفت: کارکنان و خادمان حرم مطهر این آمادگی را دارند که با توجه به تجارب ۱۰ روز گذشته، کار آموزش و انتقال تجربیات را برای سلامتی زائران در سایر اماکن و بقاع متبرکه انجام دهند و همگی در خدمت جامعه پزشکی حضور پیدا کنند و از سر اخلاص کمک نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی