[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

مجازات محتکران بدون چشم‌پوشی ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست مشترک با مسئولان حوزه درمان و تولیدکنندگان محصولات بهداشتی گفت: بسیاری از مایحتاج بهداشتی و پزشکی در استان فارس تولید‌ می‌شود اما برخی سوداگران و سودجویان به عمد کمبودهایی را در بازار ایجاد کرده‌اند که ضمن اخطار به این افراد، اعلام‌ می‌کنیم دادگستری استان با خاطیانی که سلامت مردم را دستمایه سوداگری‌های خود قرار ‌می‌دهند برخورد قاطع خواهد داشت و از هرگونه فعالیت مؤثر در راستای تأمین سلامت مردم پشتیبانی‌می‌کند.
حجت الاسلام سید کاظم موسوی در جلسه ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان فارس که با محوریت رسیدگی به مسایل و مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه تولید محصولات بهداشتی و پزشکی استان فارس برگزار شد، بیان کرد: تصمیم‌گیری و اقدام در شرایط کنونی متفاوت است بنابراین در شرایط امروز کشور که مردم به کالاها و محصولات بهداشتی و پزشکی نیاز دارند دادگستری استان در کنار سایر مدیریت‌های اجرایی استان و واحدهای تولیدی حمایت‌های حقوقی و قضایی را در دستور کار دارد و مشکلات موجود  را با همکاری دستگاه‌های مربوطه تا حصول نتیجه مثبت دنبال خواهیم کرد.
وی افزود: مشکلات واحدهای فعال و نیمه فعال استان در حوزه تولید محصولات بهداشتی و پزشکی را بررسی کردیم و اقدامات مورد نیاز برای رفع مشکلات حقوقی و قضایی و همچنین اخذ مجوز‌های موقت تبدیل خطوط تولید محصولات مشابه به خطوط تولید محلول‌های ضدعفونی کننده در حال انجام است که در این زمینه با دستگاه‌های مربوطه برای ارائه مجوزهای لازم در کمتر از 24 ساعت هماهنگی‌های لازم انجام شده است.
رئیس ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان فارس با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی استان درشرایط فعلی حامی بخش تولید استان است، اظهارداشت: در این شرایط به دنبال کوتاه کردن فرایند‌های اداری هستیم و با رایزنی‌هایی که انجام شده کارخانه‌ها‌ و بنگاه‌های تولیدی مواد بهداشتی که ظرفیت تولید و یا تغییر تولیدات خود را بر اساس نیاز بازار و مردم دارند همکاری می‌کنیم تا این واحدها بتوانند مایحتاج مردم در داخل استان را تأمین کنند.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی اضافه کرد: همچنین در حال رفع موقت مشکل کارگاه‌های تعطیل استان در حوزه شوینده‌ها‌ و مواد بهداشتی نیز هستیم تا این واحدها هر چه زودتر وارد خط تولید شوند.
رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: استان فارس قطب پزشکی کشور است و به همین دلیل انتظارها در حوزه پزشکی، تجهیزات و امکانات، بیمارستانی و درمانی از این استان بیشتر است.
وی با اشاره به آمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا در شیراز عنوان داشت: فارس در ابتلا به ویروس کرونا یکی از استان‌های کم خطر و کم تعداد بوده است که این نشان از همکاری مردم، و کنترل تیم‌های پزشکی و درمانی و آمادگی کادر درمانی بیمارستان‌های ما دارد که از همه آنها تشکر ‌می‌کنیم.
رئیس شورای قضایی استان فارس تصریح کرد: همه تلاش‌های ما در استان و کشور برای حفظ جان و سلامت تک تک افراد است لذا با کسانی که نیازهای‌ بهداشتی امروز جامعه را زمینه مطامع خود قرار داده‌اند تعارف نداریم و برخورد بسیار شدید خواهیم کرد. 
حجت الاسلام والمسلمین موسوی با بیان اینکه در قبال احتکار‌کنندگان مواد بهداشتی و پزشکی مورد نیاز مردم هیچ گونه چشم‌پوشی نخواهیم کرد و دادستانی مرکز استان و تعزیرات حکومتی استان شدیدترین مجازات‌ها‌ را در این زمینه در نظر خواهد گرفت افزود: از مردم استان‌می‌خواهیم هرگونه موارد در زمینه احتکار را به بخش‌های مربوطه اطلاع‌رسانی کنند تا دستگاه‌های ذی‌ربط وارد میدان شود. 
این مقام عالی قضایی استان فارس اظهار داشت: جای تأسف است که معاندان و بیگانگان در موضوع کرونا نیز به دنبال تبلیغات منفی، جوسازی و ایجاد ترس در مردم و جامعه ما هستند تا بتوانند از آن بهره‌برداری کنند اما مردم ما باید بدانند بحث ویروس کرونا با رعایت مسایل بهداشتی و مسئولیت‌پذیری تک تک افراد جامعه قابل کنترل و پیشگیری است.
حجت الاسلام والمسلمین موسوی اضافه کرد: در شرایط کنونی جا دارد رسانه‌های معتبر ما در استان که محل رجوع مردم هستند وارد میدان شده و به امر خطیر اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در ابعاد مختلف ویروس کرونا بپردازند تا از ایجاد دلهره در مردم بکاهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی