[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

خط تولید ماسک راه‌اندازی شد ، روزنامه شیراز نوین

به همت تشکل دانشجویی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه، خط تولید روزانه بیش از ۱۸هزار ماسک بهداشتی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز راه‌اندازی شد.
با پیگیری و هماهنگی تشکل دانشجویی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، خط تولید ماسک بهداشتی با ظرفیت روزانه بیش از ۱۸هزار ماسک راه‌اندازی شد. 
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، جامعه اسلامی دانشجویان این دانشگاه موفق شد تا با پیگیری و هماهنگی‌های لازم، روزانه بیش از ۱۸هزار ماسک کاغذی بهداشتی را در چرخه تولید قرار دهد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با توجه به ورود بیماری تنفسی کرونا ویروس جدید به کشور و ابتلای برخی از هموطنان، به یک باره نیاز به تجهیزات حفاظتی از جمله ماسک بهداشتی افزایش یافته و ذخیره موجود در بازار کشور، پاسخگوی تقاضای عمومی نبوده است. دکتر «کوروش عزیزی» افزود: در همین راستا، تشکل اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با پیگیری و هماهنگی‌های صورت گرفته، موفق به احیای سوله یک کارگاه تولیدی غیرفعال واقع در شهرک صنعتی شیراز شد و با نصب و راه‌اندازی تجهیزات لازم، کار تولید ماسک‌های کاغذی بهداشتی را آغاز کرده است. او ادامه داد: این ماسک‌های بهداشتی که در سایزها و کاربردهای متنوع تولید‌می‌شوند، دارای کیفیت بالا و استانداردهای لازم و مطلوب است. این عضو هیئت رئیسه دانشگاه با تقدیر از تلاش‌های جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، این تشکل را یکی از پویاترین و فعال‌ترین نهادهای دانشجویی این مرکز آموزش عالی معرفی کرد. دکتر عزیزی اظهار کرد: نهادهای دانشجویی، به عنوان وجدان بیدار و چشمان بینای جامعه، وظیفه دارند در هر موقعیتی که لازم باشد، با تکیه بر نیروی جوانی و بینش علمی، در تنگناها و بزنگاه‌های اجتماعی ورود کرده و نقش انقلابی گری و توانمندی خود را ایفاء کنند. معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه گفت: در حال حاضر این واحد تولیدی که از سوی دانشجویان و کارکنان دانشگاه اداره‌می‌شود، در سه نوبت کاری و در مجموع روزانه ۱۸هزار ماسک کاغذی با کیفیت تولید کرده که همه این محصولات از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مراکز بهداشتی و درمانی و نیز داروخانه‌های استان توزیع و در دسترس شهروندان قرار‌می‌گیرد.
دکتر عزیزی با تأکید بر لزوم پیشگیری و رعایت دستورات بهداشتی از سوی مردم، از همگان خواست تا اخبار و اطلاعات درباره بیماری کرونا ویروس جدید را تنها از مجاری و منابع خبری رسمی کشور دریافت دارند. او یادآور شد: با رعایت بهداشت و تکیه بر پیشگیری و حفظ آرامش عمومی، کرونا را شکست ‌می‌دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی