[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

وسیله بازی باید دارای تائیدیه استاندارد باشند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس  تشدید بازرسی‌ها‌ از مراکز عرضه کالا  در ایام نوروز افزایش ‌می‌یابد.
مدیرکل استاندارد فارس گفت: از پانزدهم  اسفند 98 نظارت‌های این اداره کل برمراکز عرضه کالا افزایش‌ می‌یابد و بازرسان استاندارد به صورت ویژه از تعویض روغنی‌ها‌ و مراکز عرضه فیلترهای روغن و هوای ویژه خودرو، همچنین قنادی‌ها‌ و فروشگاه‌های بزرگ در این استان بازرسی‌ می‌کنند.
رهنما گفت: لبنیات عرضه شده در فروشگاه‌ها‌ به ویژه فروشگاه‌های بزرگ از جمله شیر، دوغ و ماست باید شرایط نگهداری مناسبی داشته‌باشند و این محصولات علاوه بر تاریخ تولید و انقضا باید نشان استاندارد داشته‌باشند.
وی ادامه داد: آب معدنی‌ها‌ نیز باید علاوه بر نشان استاندارد، نشانی دقیق محل تولید را بر روی محصول داشته‌باشند و در شرایط مناسب نگهداری شوند. مدیرکل استاندارد فارس اظهار کرد: بازرسان این اداره کل همچنین نمایشگاه‌هایی را که با عنوان بهاره برگزار‌می‌شود کنترل ‌می‌کنند تا کالاهایی که برای سلامت مردم مشکل ایجاد‌ می‌کند، در این نمایشگاه‌ها‌ عرضه نشود.
رهنما  اظهار کرد: قنادی‌ها‌ در تهیه شیرینی باید از شکر، روغن و آرد استاندارد استفاده کنند و برای عرضه شیرینی نیز از جعبه‌ای‌ بهره گیرند که دارای نشان استاندارد باشد. 
وی ادامه داد: همچنین باید توجه داشت که نوشیدنی‌هایی که در معرض نور خورشید قرار گرفته‌اند حتی اگر دارای نشان استاندارد باشد برای سلامت مردم خطرساز است.
وی با تأکید براینکه تمام دستگاه‌های موجود در پارک‌ها و شهربازی‌ها باید دارای پروانه استاندارد برای بهره‌برداری باشد، گفت: هم‌زمان با آغاز فصل گرما و با توجه به تعطیلی مدارس و افزایش مراجعه به شهربازی، بازرسی‌ها نیز از این اماکن تشدید ‌می‌شود.
رهنما با بیان اینکه بازدیدها تابع زمان‌بندی مشخصی نیست، گفت: کارشناسان این اداره درزمان‌های مختلف شبانه‌روز، حتی روزهای تعطیل، از این اماکن بازدید دارند و اگر گزارشی واصل شود، بلافاصله پیگیری خواهد شد.
او تصریح کرد که استفاده از هرگونه وسیله بازی در هر نقطه از شهر یا روستا، باید با تائید استاندارد باشد، گفت: اگر براثر استفاده از وسیله بازی غیراستاندارد، حادثه‌ای رخ داد، مسئولیت و عواقب قانونی آن بر عهده صادر کننده مجوز و مالک وسیله بازی است.
رهنما به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در استان فارس توصیه کرد که اجازه نصب و بهره‌برداری از وسایل بازی را قبل از تائیدیه رسمی استاندارد، صادر نکنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی