[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

همه ظرفیتمان را برای المپیک ٢٠٢٠ به‌کار می‌بریم، روزنامه شیراز نوین

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: در مجموع ما امروز می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم و این وعده را بدهیم که همه ظرفیت ما برای المپیک ٢٠٢٠ بسیج شده است تا ان‌شاءالله کاروان ما بتواند با درخشش در سکوی ٢٠٢٠ کام ملت را شیرین کند. به گزارش روابط عمومی‌ و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، سید رضا صالحی امیری در گفتگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: به دنبال سلسله جلساتی که در وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک داریم، امروز هم جلسه مشترک اعضای ستاد اجرایی با وزیر برگزار شد و گزارشی از روند برنامه‌ها و عملکرد و فعالیت‌های دو سال گذشته کمیته ملی المپیک مطرح شد. عمدتاً بحث ما وفاق و انسجام و همدلی و همگرایی بود که مطرح شد و اعضای هیئت اجرایی و نواب رئیس هرکدام نقطه نظراتی برای بهبود روش‌ها و سیستم‌ها داشتند. بحث‌ها بسیار خوب بود و نکات مختلفی مطرح شد.
رئیس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: یک چیزی برای ما به عنوان یک اصل تلقی شده که ما و وزارت ورزش و جوانان تمام توان و انرژی و منابعمان را در مسیر توسعه ورزش قهرمانی قرار بدهیم و هدف را المپیک ٢٠٢٠ تعریف کردیم. بعد از آن رویکرد آسیایی داریم که باید از حواشی پرهیز کنیم. لازمه درخشش در المپیک و آسیا این است که در داخل کشور همه منابع، امکانات و ظرفیت‌ها را در مسیر انسجامی ‌قرار بدهیم و از هرگونه حاشیه پرهیز کنیم.
دکتر صالحی امیری توضیح داد: امروز که با شما صحبت می‌کنم، وارد سومین سال فعالیت‌ها در دور جدید شدیم که خوشبختانه در این دو سال انسجام و وفاق حداکثری وجود داشت. سیاست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک، نواب رئیس و بنده این است که ما تحت هر شرایطی از حواشی پرهیز کنیم و فقط در متن حرکت کنیم. بدانیم که ورزش ٤ رکن دارد. این ارکان اربعه ورزش باید با هماهنگی، همدلی و همگرایی حرکت کنند.
رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: رکن اول ورزش قهرمانی ایران، وزارت ورزش و جوانان و در رأس آن وزیر ورزش و جوانان است. رکن دوم کمیته ملی المپیک و پارالمپیک هستند. رکن سوم فدراسیون‌های ما هستند که نقش بی‌بدیلی در توسعه ورزش قهرمانی دارند و رکن چهارم رسانه‌ها هستند که حلقه واسط بین ورزش و افکار عمومی ‌هستند.
وی اضافه کرد: امروز من می‌توانم این شهادت را به مردم عزیز بدهم که در بهترین وضعیت هماهنگی و همگرایی بین ارکان چهارگانه ورزش هستیم.
پایان سال هم هست و امروز که با شما صحبت می‌کنیم درگیر شدید مسائل کرونا و اعزام تیم‌ها برای اردوهای بین‌المللی به منظور کسب سهمیه هستیم. در فضای اخبار تلخ و ناکامی‌ها، خبر خوب کسب سهمیه شمشیربازی را داشتیم. در چند روز آینده هم خبر خوشی از کاراته خواهیم داشت و سایر رشته‌هایی که در حال اعزام هستند.
صالحی امیری نوید داد: در مجموع ما امروز می‌توانیم این ادعا را داشته باشیم و این وعده را بدهیم که همه ظرفیت ما برای المپیک ٢٠٢٠ بسیج شده است تا ان‌شاءالله کاروان ما بتواند با درخشش در سکوی ٢٠٢٠ کام ملت را شیرین کند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی