[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

مهابادی: هنوز اندک امیدی برای صعود به لیگ برتر داریم!، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز گفت: نبود بودجه کافی و برخی بدشانسی‌ها مانع نتیجه‌گیری در نیم‌فصل دوم شد. به گزارش روابط عمومی‌ و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان استان فارس، داوود مهابادی با تسلیت درگذشت سیامند رحمان، قهرمان وزنه‌برداری جهان و پاراالمپیک، با تشریح برنامه‌های تیم فوتبال فجر شهید سپاسی، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی ‌گفت: در این فصل برنامه‌های خوبی برای صعود به لیگ برتر داشتیم و در نیم فصل اول نیز هواداران شاهد کسب نتایج قابل قبولی بودند؛ اما در ادامه بازی‌ها و با توجه برخی مسائل به وجود آمده، این روند صعودی نتوانست به خوبی طی شود و علاوه برکمبود مسائل مالی، برخی بدشانسی‌ها نیز گریبانگیر ما شد. هرچند اشتباهات فنی هم از جانب کادر فنی در بعضی از بازی‌ها صورت گرفته است.
سرمربی فجر شهید سپاسی که روز دوشنبه 12 اسفندماه میهمان روابط عمومی ‌و اطلاع‌رسانی اداره کل بود، در ادامه صحبت‌هایش مبنی بر عدم کسب نتایج لازم برای صعود به لیگ برتر توضیح داد و گفت: هر تیم لیگ یکی که در جهت صعود به لیگ برتر باید بسته شود، در ابتدا باید بیش از 8 میلیارد تومان پول در حساب خود داشته باشد؛ زیرا همان طور که شاهد تیم‌های صدر جدولی در لیگ فعلی هستیم، در این فصل بیش از 15 میلیارد تومان هزینه کرده‌اند و تیم فجر سپاسی به دلیل استفاده از بازیکنان سرباز، در آغاز فصل برای خوب بسته شدن به لحاظ فنی، بایستی حدود 6 میلیارد تومان منابع مالی داشته باشد. این موضوع در لیگ یک فوتبال ایران ثابت شده است؛ اما در شروع این فصل واقعاً باشگاه هیچ پولی برای برنامه‌ریزی در طول فصل نداشت و اگر تلاش‌های رسول فلاح به عنوان مدیرعامل و حاج عباس زارع در سمت سرپرست باشگاه نبود، به طور حتم این تیم نمی‌توانست در لیگ امسال شرکت کند.
مهابادی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌در قالب متولی باشگاه فجر شهید سپاسی، به مانند تیم‌های صنعتی، بودجه‌ای برای هزینه کردن در اختیار ندارد اما به لحاظ سخت‌افزاری امکانات خوبی از جمله زمین اختصاصی تمرینی، خوابگاه و تغذیه برای بازیکنان در اختیار تیم قرار می‌دهد، ولی در سایرتأمین هزینه‌ها تلاش‌های مدیر عامل باشگاه و سردار غیاثی فرمانده سپاه فجر فارس و همچنین مدیرکل ورزش و جوانان استان موجب گردید بتوانیم لیگ خوبی را شروع کرده و همه تلاش خود را برای صعود در زمین پیاده کردیم؛ ولی متأسفانه در چند بازی اخیر این موضوع برای ما خیلی سخت شد، ولی باز هم اندک امیدی برای رسیدن به لیگ برتر خواهیم داشت و در این 8 بازی آخر با همت بازیکنان، همه توان خود را به کار خواهیم بست.
وی اشاره‌ای به برخی مشکلات به وجود آمده در عدم نتیجه‌گیری لازم این تیم در نیم فصل دوم داشت و گفت: با توجه به افزایش بی‌رویه هزینه‌های ایاب و ذهاب، متأسفانه باشگاه در چهار ماه اخیر نتوانست پولی را برای بازیکنان تزریق کند و بخصوص بازیکنان سرباز در این زمینه خیلی مشکل دارند. اگر باشگاه توان مالی خوبی برای جذب بازیکنان جدید در نیم فصل دوم داشت، به طور حتم این اتفاقات نمی‌افتاد.
مهابادی تصریح کرد: به طور میانگین 14 بازیکن ما در سطح خوبی قرار دارند. همین بازیکنان تأثیرگذار در بازی‌های حساس دچار مصدومیت شدند و شاید بزرگ‌ترین ضربه را آسیب دیدگی دروازه‌بان تیم به ما زد و اشتباهات محرز گلر دوم موجب شد برخی بازی‌ها را بازنده باشیم. همچنین فرصت‌های زیادی را مهاجمان تیم در بازی‌های مختلف مانند استقلال خوزستان، مس کرمان و مس رفسنجان از دست دادند که اگر درصد کمی‌ از این موقعیت‌های طلایی را تبدیل به گل می‌کردند، اکنون با اختلاف در صدر جدول بودیم.
سرمربی فجر شهید سپاسی درباره مسائل روحی و روانی بازیکنان در نیم فصل دوم رقابت‌ها نیز توضیح داد و گفت: به دلیل اینکه استرس زیادی در ادامه بازی‌ها روی بازیکنان حاکم شد و همه بچه‌ها برای صعود به لیگ برتر می‌جنگیدند، متأسفانه تمرکز بازیکنان کمی ‌پایین آمد. البته روی این موضوع هم به طور گسترده برنامه‌ریزی کردیم؛ اما باز هم تعجیل در گل‌زنی و کسب سه امتیاز باعث شد با ارائه بازی‌های خوب و تماشایی تیم، متأسفانه در برخی از بازی‌های حساس نیم‌فصل دوم نتایج ضعیفی کسب نماییم.
داوود مهابادی در بخش دیگری از صحبت‌هایش در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر ادامه همکاری وی با تیم فوتبال فجر شهید سپاسی در سال آینده توضیح داد و گفت: هنوز در این مورد صحبتی از طرف باشگاه صورت نگرفته است. همه تمرکز ما تا پایان این فصل و کسب نتایج بهتر است. هنوز هم برای صعود امیدوار هستیم؛ اما در فصل آینده اگر باشگاه بخواهد برای حضور این تیم چه در لیگ یک یا لیگ برتر برنامه‌ریزی داشته باشد، ابتدا باید مبلغ قابل قبولی در حساب باشگاه موجود باشد و در ادامه نیز از حامیان دیگری حمایت شود، زیرا همان‌طور که شاهد هستیم ما برای جذب یک فوروارد خوب به سیصد میلیون تومان پول نیاز داشتیم که این اتفاق میسر نشد، اما در تیم مس کرمان چهار بازیکن مهاجم وجود دارد که بیش از دو میلیارد تومان برای آنها هزینه صورت گرفته است. اگر در تیم یک مهاجم تمام کننده حضور داشت، شرایط ما جور دیگری رقم می‌خورد.
سرمربی تیم فوتبال فجر شهید سپاسی در پایان صحبت‌هایش اشاره‌ای به تعطیلی لیگ یک به دلیل شیوع ویروس کرونا داشت و گفت: تمرینات ما با رعایت اصول ایمنی و بهداشتی ادامه دارد. از همه مردم نیز تقاضا دارم که برای ریشه‌کن کردن این ویروس خطرناک، همه موازین بهداشتی را سرلوحه کار خود قرار داده و با مسئولان، بخصوص جامعه پزشکی همکاری خوبی داشته باشند. از وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال نیز خواهشمندم با دقت بیشتری به این موضوع توجه کرده و برای سلامتی بازیکنان و مربیان فوتبال، فشاری به تیم‌ها برای آغاز رقابت‌ها نیاورند. اقدام زیبایی که فدراسیون والیبال کشور انجام داد جای تحسین دارد و با تعطیلی لیگ والیبال در همه سطوح اعلام کرد هیچ تیمی ‌به لیگ دسته پایین‌تر سقوط نمی‌کند. امیدوارم فدراسیون فوتبال هم تصمیم خوبی در این زمینه اتخاذ نماید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی