[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

تورم‌شکنی با توزیع ذخایر میوه ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون روستایی استان فارس گفت: براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار استان، توزیع میوه شب عید با توجه به نوسانات قیمت میوه در این مقطع، صورت خواهد گرفت.
هدایت الله رحیمی دوشنبه ۱۲ اسفند ۹۸ در گفت و گو با ایرنا افزود: زمانی که نرخ میوه در دو هفته پایانی سال تغییر محسوس و شدیدی پیدا کند توزیع میوه سریعاً آغاز خواهد شد ولی اگر قیمت در این ایام جهش نداشته و متعادل باشد تصمیم درباره توزیع میوه تنظیم بازار به سه تا ۴ روز پایان سال موکول خواهد شد.
وی همچنین گفت: اگر قیمت‌ها در آستانه سال جدید نوسان نداشته باشد، میوه ذخیره شده توسط ستاد تنظیم بازار اصلاً توزیع نخواهد شد و این محصولات در ایام دیگر سال آینده توزیع ‌می‌شود. 
رحیمی با بیان اینکه خرید میوه‌های پرمصرف در شب عید شامل پرتقال و سیب درختی تا ۱۵ اسفند به اتمام خواهد رسید، ادامه داد: میوه‌های خریداری شده در سردخانه نگهداری خواهد شد.
وی به دلایلی از ارایه میزان خریداری شده میوه شب عید خودداری کرد و ادامه داد: پرتقال خریداری شده از نوع والنسیا جنوب است که برداشت آن از ۲۰ بهمن آغاز شده است و از همین زمان خریداری و ذخیره سازی این پرتقال‌ها شروع و کماکان تا سه روز آینده ادامه دارد.
مدیرکل تعاون روستایی استان فارس افزود: قیمت‌گذاری میوه هم در روزهای پایانی اسفند با توجه به وضعیت بازار تعیین می‌شود، این اداره وظیفه تنظیم بازار را بر عهده دارد و تأمین بازار با بخش خصوصی است که این بخش با عوامل خود این کار را انجام خواهد داد.
وی ادامه داد: تنظیم بازار به هیچ عنوان رقیب بخش خصوصی نیست و هیچ علاقه‌ای هم برای این کار ندارد و هدف تنها این است که جهش غیرمعقولی در نرخ میوه در ایام پایان سال به دلیل تقاضای اضافه‌ای که ایجاد شده رخ ندهد.
وی اضافه کرد: تقاضای اضافه در ایام پایانی سال توسط ستاد تنظیم بازار پوشش داده‌ می‌شود که نوسان قیمت در این ایام ایجاد نشود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی