[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

ضدعفونی معابر شهری ادامه دارد ، روزنامه شیراز نوین

معابر شهر شیراز  برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ضدعفونی  و گندزدایی شد. رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اعلام این مطلب افزود: در راستای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از سوی شهرداری شیراز تصمیمات جدی و لازم اخذ شده است تا علاوه بر ضد‌عفونی ایستگاه‌ها و تجهیزات آتش‌نشانی، معابر شهری نیز با برنامه‌ریزی ضدعفونی گردد. مهندس قانع افزود: به این منظور، ماشین‌آلات و تجهیزات ایستگاه‌های آتش‌نشانی شیراز با همکاری عوامل شهرداری مورد استفاده قرار گرفت و این اقدام یکشنبه در معابری همچون میدان نمازی به‌سمت میدان ولی‌عصر(عج)، اطراف حرمین شریفین، معابر بیمارستان‌های شهید بهشتی و علی‌اصغر اجرا شد و این روال در دیگر قسمت‌های شهر نیز انجام خواهد شد. این مقام مسئول با اعلام اینکه ضد عفونی و پاکسازی معابر شهری با هماهنگی کارشناسان علوم پزشکی انجام شده و هیچ خطری برای سلامتی شهروندان ندارد، از مردم خواست هنگام ضدعفونی و پاکسازی از تردد در شهر خودداری کنند و خود را در معرض خطر این ویروس قرار ندهند. محمد هادی قانع عنوان کرد: تمامی ایستگاه‌ها و ناوگان خودروئی سازمان آتش‌نشانی شیراز  نیز به منظور پیشگیری از بیماری کرونا به طور مرتب ضد‌عفونی‌ می‌شود. 
وی در این خصوص گفت: با توجه به این موضوع که همواره در طول سال نظافت ایستگاه‌های عملیاتی به صورت مکرر، انجام‌می‌گردد، در روز‌های اخیر و به دنبال شیوع ویروس کرونا، این سازمان اقدامات بهداشتی و ضد عفونی ایستگاه‌ها را به صورت جدی‌تری در دستور کار قرارداده است و با فاصله زمانی کوتاه‌تر نسبت به نظافت و همچنین ضد عفونی کردن ایستگاه‌ها، خودروها و تجهیزات اقدام‌می‌نماید. 
رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز ادامه داد: سازمان آتش‌نشانی شیراز به صورت مکرر محلول‌های ضد عفونی برای سطوح و دست‌ها به همراه ماسک و دستکش را در بین پرسنل ایستگاه‌ها توزیع کرده و این روال هم چنان ادامه دارد.
وی اضافه کرد: علاوه بر ایستگاه‌های عملیاتی اقدامات پیشگیرانه در ساختمان اداری این سازمان به طور مداوم صورت ‌می‌گیرد.   
قانع افزود: برگزاری جلسات کمیته ویژه پیشگیری از بیماری‌ کرونا، حذف سیستم انگشتی حضورغیاب، تهیه و توزیع محلول‌های ضد عفونی دست، خرید ونصب تجهیزات برای پدالی کردن شیرهای موجود در سرویس بهداشتی، تأکید بر رعایت بهداشت فردی پرسنل، تعطیلی آموزش‌های عمومی، مراکز ورزشی، استخر و باشگاه‌های ورزشی و مهمانسراها، تهیه دستگاه‌های پخش‌کننده مواد ضدعفونی و ارسال مکرر مطالب به روز آموزشی از دیگر اقدامات پیشگیرانه این سازمان در جهت مقابله با ویروس کرونا‌ می‌باشد. این اقدامات در جهت حفظ بهداشت آتش‌نشانان و ایستگاه‌های عملیاتی تا اتمام این شرایط ادامه خواهد داشت. 
قانع در پایان با اشاره به تلاش همه عوامل کشوری و شهری برای جلوگیری از شیوع این ویروس، تصریح کرد: آتش‌نشانان شهر شیراز در کنار وظایف محوله در بخش امداد و نجات وظیفه اخلاقی خود ‌می‌دانند که به دنبال ایجاد شرایطی برای کاهش میزان آسیب‌پذیری مردم باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی