[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

شهردار شیراز: رسانه‌ها حس امید مخابره کنند، روزنامه شیراز نوین

  سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
به همت شهرداری شیراز عملیات گسترده ضدعفونی معابر و شریان‌های اصلی شهر آغاز شد. شهردار شیراز شامگاه یکشنبه در حاشیه آغاز عملیات مبارزه با انتشار ویروس کرونا در جمع خبرنگاران گفت: کل مجموعه آتش‌نشانی شیراز برای ضدعفونی و گندزدایی از معابر اصلی شهر به میدان آمده و طی  این عملیات در روزهای آتی بسیاری از مسیرهای اصلی و فرعی شهر در نقاط پرخطر ضدعفونی خواهند شد.
مهندس حیدر اسکندرپور با تقدیر از پشتیانی و حمایت‌های همه جانبه شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد: به مردم این اطمینان را‌ می‌دهیم که منتخبان آنها در شورای شهر شیراز و خدمتگذاران جامعه در شهرداری شیراز نسبت به مشکلات شهروندان احساس مسئولیت کرده و در راستای برطرف ساختن دغدغه‌های جامعه از هیچ اقدامی فروگذار نخواهند بود.
وی افزود: مجموعه شهرداری شیراز با تمام توان به دنبال بازگشت سلامت به جامعه است و برای تحقق این هدف باید همه در کنار یکدیگر فعالیت کرده و از شیوع گسترده کرونا پیشگیری کنیم. 
شهردار کلانشهر شیراز با اشاره به این نکته که باید بر ترس جامعه غلبه کرد و نباید به فرصت‌طلبان اجازه داد که مردم را ناامید سازند، خاطر نشان کرد: در فضای مجازی شایعات نادرستی مبنی بر تعطیلی میدان میوه و تره بار شیراز منتشر شده بود که نگرانی مردم را به دنبال داشت. 
در صورتی که این مطلب کذب محض است و شهرداری شیراز به صورت روزانه و مستمر این منطقه و سایر نقاط پُرجمعیت را با مواد استاندارد ضدعفونی ‌می‌کند.مهندس اسکندرپور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت اشاعه امیدواری در جامعه و مقابله با جریان‌هایی که در صدد القای ناامیدی و اخبار کذب در جامعه هستند، تصریح کرد: در شرایط بحرانی باید با مخابره پیام‌های مثبت، جوانه‌های امید را دل مردم تقویت کرد و از رسانه‌ ها‌می‌خواهیم با توجه به شیوع کرونا و ایجاد نگرانی‌ در میان مردم نقش پُررنگی در مخابره حس امید و زندگی در جامعه داشته‌باشند.
 وی با تقدیر از حمایت شورای اسلامی شهر بیان کرد: اخیراً شورای شهر شیراز مصوبه‌ای‌ مبنی بر اختصاص مبلغ ۹ میلیارد تومان برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا داشته‌است که این مبلغ صرف مواردی از قیبل گندزدایی معابر شهری، کمک 500 میلیون تومانی برای تجهیز آزمایشگاه مرکزی علوم پزشکی شیراز و تهیه و توزیع بسته‌های بهداشتی در میان شهروندان و مواردی از این دست شده است.
شهردار شیراز با اشاره به استاندارد بودن مواد ضدعفونی کننده که برای مقابله با ویرو کورنا در سطح شهر مورد استفاده قرار‌می‌گیرند، گفت: با  هماهنگی به عمل آمده با دانشگاه علوم پزشکی محلولی از آب ژاول و سایر افزودنی‌های ضدعفونی کننده مجاز تهیه شده که تهدیدی برای سلامت شهروندان ایجاد نمی‌کند.
مهندس اسکندرپور در پایان با اشاره به اهمیت توصیه‌های بهداشتی برای ریشه‌کنی ویروس کرونا گفت: زندگی در کلانشهر شیراز جریان دارد و مسئولان شهر تلاش‌می‌کنند تا دغدغه‌های مردم مبنی بر پیشگیری از ویروس کرونا را جدی بگیرند. مردم اطمینان داشته‌باشند که نمایندگان‌شان در شورا و شهرداری شیراز نسبت به سلامتی همه  شهروندان در کلانشهر شیراز احساس مسئولیت می‌کنند.
سید عبدالرزاق موسوی، رئیس شورای شهر شیراز در ادامه گفت: سلامتی مردم همیشه در اولویت اول شهرداری و شورای شهر بوده و مسئولان از تمام ظرفیت‌‌ها‌ بهره‌برداری خواهند کرد. شایان ذکر است شهرداری شیراز با حمایت‌های شورای اسلامی شهر تعداد ۱۰ دستگاه ماشین‌آلات مخصوص ضدعفونی تهیه کرده و عملیات ضدعفونی معابر اصلی شهر با مشارکت ۲۵۰ نفر از پرسنل متبحر و آموزش دیده آتش‌‌نشانی شیراز با همراهی تیم‌های پشتیبانی از شامگاه یکشنبه آغاز شده و تا روزهای آتی ادامه‌می‌یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی