[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

تعویق حضور در دفاتر وکارگزاری های تأمین اجتماعی ، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل تأمین اجتماعی فارس گفت: در ایام شیوع ویروس کرونا و برای صیانت از سلامت بیمه‌شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران خدماتی را از طریق سامانه غیر حضوری را فراهم نموده‌ایم که لازم است مخاطبین سازمان قبل از مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری‌های تأمین اجتماعی ابتدا از طریق درگاه خدمات غیرحضوری این سازمان به نشانی eservices.tamin.ir
 درخواست خود را ثبت و پیگیری کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تأمین اجتماعی فارس، ابراهیم کشاورز اظهار داشت: مهم‌ترین خدمتی که بیمه‌شدگان برای استفاده از آن به واحدهای اجرایی سازمان تأمین اجتماعی مراجعه‌می‌کنند، مربوط به دفترچه های درمانی است.
وی افزود: توصیه ما به افرادی که قصد دریافت دفترچه جدید دارند، این است که قبل از مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری های تأمین اجتماعی ابتدا از طریق سامانه خدمات غیرحضوری مذکور درخواست خود را ثبت کنند تا در زمان حضور در واحدهای مربوطه؛ تحویل دفترچه آنان در کمترین زمان ممکن انجام شود. کشاورز در خصوص تمدید اعتبار دفترچه های درمانی نیز گفت:کلیه دفترچه های درمانی که تا پایان بهمن ماه اعتبار داشته اند بدون نیاز به مراجعه به شعب و یا کارگزاری‌ها‌ تا پایان فروردین ماه 1399 دارای اعتبار خواهند بود.
وی ثبت و پیگیری درخواست های برخورداری از تعهدات کوتاه مدت سازمان تأمین اجتماعی را از دیگر موضوعات مراجعه بیمه‌شدگان و بازنشستگان به واحدهای اجرایی برشمرد و گفت: درحال حاضر بسیاری از خدمات کوتاه مدت از قبیل کمک هزینه ازدواج، غرامت دستمزد ایام بیماری و ایام بارداری، کمک هزینه اروتز و پروتز و کمک هزینه کفن و دفن و بسیاری دیگر از خدمات سازمان تأمین اجتماعی از طریق درگاه خدمات غیرحضوری قابل انجام است.
مدیرکل تأمین اجتماعی فارس دریافت لیست و حق بیمه را نیز مهم‌ترین موضوع مربوط به کارفرمایان برشمرد و گفت: درحال حاضر نیز حدود 97 درصد از لیست و حق بیمه کارگاه های تحت پوشش تأمین اجتماعی فارس به صورت غیرحضوری انجام ‌می‌شود و نیازی به مراجعه حضوری به شعب و کارگزاری‌های تأمین اجتماعی نیست. کشاورز در ادامه به ایجاد تغییراتی در روند فرآیندها بیمه‌ای‌ تا پایان اسفند ماه سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا اخذ اثر انگشت در کلیه قراردادها و فرم های مربوط به فرآیندهای حضوری ارائه خدمات بیمه‌ای‌ متوقف ‌می‌شود. وی در ادامه از حذف انجام معاینات پزشکی بدو بیمه‌پردازی خبرداد و گفت: برای انعقاد قرارداد متقاضیان ادامه بیمه های غیر اجباری، رانندگان، کارگران ساختمانی و ... نیاز به انجام معاینات پزشکی  بدو بیمه‌پردازی تا پایان اسفند 98 نبوده و طی تعهد کتبی در زمان مناسب دیگری معاینات انجام خواهد شد.
مدیرکل تأمین اجتماعی فارس همچنین اظهار داشت: کلیه بازرسی‌های مرتبط با تأیید احراز اشتغال و همچنین بازرسی‌های مربوط به امور بیمه‌شدگان خاص اعم از بیمه بیکاری، احراز اشتغال قالیبافان، کارگران ساختمانی و... در مهلت تعیین شده نیز تا اطلاع ثانوی صورت نمی‌پذیرد. کشاورز در ادامه در زمینه موارد پزشکی نیز افزود: برگزاری جلسات کمیسیون‌های پزشکی و معرفی بیمه‌شدگان به کمیسیون پزشکی لغایت پایان اسفند 98 موقتاً تعلیق‌ می‌گردد که در این راستا به منظور جلوگیری از زایل شدن شرایط مقرر در موارد قانونی تأمین اجتماعی متقاضیان به نحوی راهنمایی‌ می‌گردند تا نسبت به حفظ و ادامه بیمه‌پردازی اقدام نمایند. وی تصریح کرد: معرفی بیمه‌شدگان به پزشک معتمد، شورا و کمیسیون پزشکی جهت بررسی استراحت پزشکی لغایت پایان اسفند 98ضرورتی ندارد، اما چنانچه تمدید اعتبار دفاتر درمانی مستلزم پرداخت غرامت دستمزد باشد، در این حالت صدور سند علی‌الحساب و پرداخت حداکثر 50% غرامت ایام بیماری بر مبنای حداقل دستمزد با رعایت سایر شرایط قانونی توسط شعبه تأمین اجتماعی انجام ‌می‌پذیرد و پرداخت مابقی مبلغ ایام بیماری طبق ضوابط مربوطه مشروط به تائید گواهی استراحت توسط مراجع ذی‌ربط خواهد بود.
مدیر کل اداره کل تأمین اجتماعی استان فارس در ادامه به نحوه برگزاری جلسات کمیته سوابق مورد ادعای بیمه‌شدگان اشاره کرد و گفت: جلسات کمیته‌های ادعای سابقه فقط درخصوص بیمه‌شدگانی تشکیل‌ می‌گردد که بررسی پرونده‌شان تا پایان سال 1398 حائز اهمیت ‌می‌باشد و تأیید آنها منجر به برقراری بازنشستگی، ازکارافتادگی و ...‌ می‌شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی