[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

پیگیری آموزش مجازی دانش‌آموزان دراولویت باشد، روزنامه شیراز نوین

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: از آنجا که آموزش مجازی یک ضرورت انکارناپذیر است باید هرچه سریع‌تر به سمت آموزش مجازی پیش برویم. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در ستاد استانی پیشگیری و کنترل کرونا ویروس در آموزش وپرورش، گفت: اولویت ما آموزش عاری از استرس است چرا که زمانی که استرس بیش از حد فشرده، مزمن و مدیریت نشده باشد، می‌تواند بر سلامت و حال خوب تأثیر بگذارد؛ به همین دلیل است که در احیای آرامش درونی و سلامت جسمی، رهایی از استرس ضروری است.
مدیر کل آموزش و پرورش فارس هماهنگی مداوم بین سازمانی با دستگاه‌های ذی‌ربط مخصوصاً دانشگاه علوم پزشکی را بسیار مؤثر دانست و بر آن تأکید کرد.
رئیس اداره سلامت  و تندرستی آموزش وپرورش فارس نیز در تشریح اقدامات این اداره برای پیشگیری ومقابله با کروناویرس، به ارسال نکات و موارد مهم و مؤثر در پیشگیری از بروز کرونا ویروس به واحدهای آموزش و اداری استان، تهیه و توزیع پوستر راهکارهای پیشگیری از بیماری‌های حاد تنفسی در سطح مدارس استان اشاره کرد.
محمدعلی زارعی برگزاری کارگاه آموزشی و کلاس‌های ویژه دانش‌آموزان با موضوع مقابله با کرونا توسط مراقبان سلامت مدارس را از مهم‌ترین اقدامات در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا برشمرد.
وی همچنین استفاده از پتانسیل فضای مجازی برای آموزش همکاران و اولیاء دانش‌آموزان، تهیه و پیگیری ماسک، پد الکلی و مایع ضدعفونی کننده جهت ادارات آموزش و پرورش ادارات و مناطق را از دیگر این اقدامات برشمرد.
زارعی همچنین  به تشریح وظایف هر کدام از  کمیته‌های ستاد پیشگیری و کنترل کرونا ویروس پرداخت و گفت: لازم است بر اساس موارد ارسالی و پروتکل‌های تأییدی  علوم پزشکی، موارد بهداشتی و ضدعفونی انجام پذیرد.
گفتنی است در این جلسه هر کدام از اعضاء کمیته‌های ستاد پیشگیری و کنترل  کرونا ویروس  به تشریح فعالیت‌های حوزه کاری در زمینه پیشگیری و کنترل کرونا ویروس پرداختند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی