[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی فارس: فرایند ارزیابی دستگاه‌های اجرایی آغاز شد ، روزنامه شیراز نوین

دومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان فارس در سال 98 صبح سه‌شنبه مورخ ۱۳/12/۹۸ و به ریاست دکتر نوروزی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس و دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت استان و با حضور دکتر قاسم‌پور معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی استانداری فارس، مهندس احمدعلی افکاری معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و تعدادی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس، دکتر نوروزی در این جلسه با بیان اینکه، تشریح فرآیند ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان فارس، افزود: جشنواره شهید رجایی در شهریورماه هر سال برگزار ‌می‌شود که در این جشنواره، دستگاه‌های اجرایی استان فارس که عملکرد خوبی را در سال گذشته و بر اساس شاخص‌های عمومی و اختصاصی داشتند مورد تقدیر قرار ‌می‌دهیم.   وی با تأکید بر اینکه دبیرخانه جشنواره شهید رجایی بر عهده سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس است، خاطرنشان ساخت: فرآیند ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان فارس در سال 1398 از دیروز رسماً آغاز‌ شدکه ضرورت دارد دستگاه‌های اجرایی استان فارس، عملکردشان را در حیطه شاخص‌های عمومی و اختصاصی را در سامانه مربوطه بارگذاری نمایند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس بر ضرورت خودارزیابی توسط دستگاه‌های اجرایی استان فارس تأکید کرد و اظهارداشت: تمامی مستندات مربوط به ارزیابی عملکرد ‌می‌بایست توسط هر دستگاه اجرایی در سامانه قرار گرفته شود تا خودارزیابی صورت گرفته شده توسط دستگاه کشوری نیز ارزیابی شود.
دکتر نوروزی در ادامه یادآور شد: ارزیابان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس بعد از این مرحله، خود ارزیابی دستگاه‌های اجرایی استان فارس را بررسی مجدد خواهند کرد و در نهایت تعدادی از دستگاه‌ها‌ را که در سال 1398، عملکرد بهتری را نسبت به سایر دستگاه‌ها‌ داشتند را در جشنواره شهیدرجایی که در شهریورماه سال 1399 برگزار خواهد شد، معرفی و تجلیل به عمل ‌می‌آید.
وی در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرد: دستگاه‌های اجرایی استان فارس که عملکرد خوبی در سال 1398 داشتند در جشنواره شهید رجایی استان فارس انتخاب خواهند شد اما مشروط به اینکه در این زمینه مستندسازی خوبی از عملکردشان وجود داشته‌باشد.
 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان فارس از انتخاب 3 دستگاه اجرایی استان که در شاخص‌های عمومی، اقدامات برجسته‌ای‌ مثل فعالیت مرتبط به اجرای دولت الکترونیک در سطح دستگاه انجام دهند، خبر داد و تصریح کرد: ارائه خدمات با کیفیت بالا و واگذاری برخی مشاغل به بخش خصوصی که از سیاست‌های دولت است، از جمله محورها و شاخص‌های عمومی هستند که‌ می‌بایست همۀ دستگاه‌های اجرایی استان فارس انجام دهند.
دکتر نوروزی در خصوص انتخاب دستگاه‌های اجرایی برتر در شاخص‌های اختصاصی نیز گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای‌ که بین وزارتخانه‌های مرتبط با سازمان اداری و استخدامی کشور منعقد شده است، وظایفی فراتر از وظیفه‌های اصلی به دستگاه اجرایی تکلیف شده که ‌می‌بایست این اقدامات را انجام دهند تا بتوانند به عنوان دستگاه برتر در شاخص‌های اختصاصی انتخاب شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی