[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

امام جمعه شیراز: شکست کرونا نیازمند همدلی و همراهی همگانی است ، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس و امام جمعه شیراز با تأکید بر روش‌های پیشگیرانه کرونا و لزوم همکاری‌های حوزه‌های مختلف و تشکیل کمیته عملیاتی اجرایی گفت: لازم است در بحث کرونا، همه جوانب آن را مورد توجه قرار داده و آثار معنوی و اجتماعی آن رصد شود، البته به مردم اطمینان‌می‌دهیم که با همکاری، همدلی و همراهی همگانی آن را شکست می‌دهیم.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام امام جمعه شیراز روز سه‌شنبه در دیدار با رئیس  دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تقدیر از خدمات مجموعه سلامت فارس در مهار بیماری کرونا، گفت: همه مسئولان و مردم زحمات مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز را در این شرایط دشوار جامعه درک ‌می‌کنند. آیت‌الله ‌دژکام  افزود: با توجه به حجم بالای مراجعان به حوزه بهداشت و درمان استان و شکست کرونا، خدمات نیازمند طراحی و برنامه‌ریزی دقیق است تا راهکارهایی پیش‌بینی شود.
وی ضمن اعلام آمادگی برای همکاری حوزه‌های علمیه برادران و خواهران  در ارایه خدمات سلامت روان در جامعه، ادامه داد: در عرصه اقدامات میدانی ما به عنوان یک سرباز پای کار ایستاده‌ایم و در هر موضوعی که سلامت مردم را به خطر‌ می‌اندازد، مجموعه حوزه علمیه و روحانیون با مجموعه سلامت همکاری‌ می‌کنند.
امام جمعه شیراز اضافه کرد: بیماری‌های واگیر نظیر کرونا‌ویروس، یک مسئله پیچیده است که مهار آن، نیازمند مجموعه‌ای‌ از اقدامات بهداشتی، درمانی، اجتماعی، اقتصادی و معنوی، همچنین همکاری، همفکری و هم‌اندیشی مدیران بخش‌های مختلف است.
آیت‌الله‌دژکام ‌بیان کرد: پزشکان و پرستاران، در صف نخست عرصه نبرد با این بیماری قرار دارند و از آغاز فرآیند بیماری تا پایان آن تلاش بسیاری دارند، این مسیر مانند رشادت و فداکاری رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس است که پیروزمندانه عمل کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست، حضور و همراهی تمامی مسئولان و مدیران استان را باعث دلگرمی و قوت قلب مجموعه دانشگاه دانست و گفت: برای شکست کرونا، نیازمند همدلی و یکپارچگی تمامی مسئولان، مدیران و مردم هستیم.
 مهرزاد لطفی  آمار پایین استان فارس نسبت به استان‌های دیگر را لطف خداوند، تلاش مجموعه سلامت، همدلی و همکاری مسئولان دستگاه‌های نظارتی و اجرایی، همکاری مردم استان عنوان کرد.
وی از راه‌اندازی ۹ درمانگاه شبانه‌روزی در شیراز و یک درمانگاه در هر شهرستان استان، برای دسترسی آسان‌تر مردم به خدمات معاینه و تشخیص ویروس‌کرونا خبر داد و گفت: روزانه ۴۰ تا ۶۰ هزار ماسک در سه نوبت کاری با همکاری ۹۰ نیروی جهادی بسیج جامعه پزشکی، بسیج دانشجویی و کارکنان تولید‌می‌شود و پس از تأمین ماسک در مراکز درمانی در داروخانه‌های شبانه‌روزی نیز توزیع ‌می‌شود.
دکتر لطفی اضافه کرد: اطلاع‌رسانی گسترده با تهیه بنرها، استندها و بیلبوردها، مصاحبه‌های ویژه، همچنین انجام یک‌هزار و ۳۰۰ بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی استان در روز گذشته، از دیگر تلاش‌های دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این زمینه بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی