[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

سعید آذری: فدراسیون عامدانه به دنبال تعلیق فوتبال است!، روزنامه شیراز نوین

عضو مجمع فدراسیون فوتبال مدعی شد مسئولان فعلی فدراسیون با اقداماتی که انجام می‌دهند و مقاومت برابر درخواست فیفا برای اصلاح اساسنامه، تعمداً به دنبال تعلیق فوتبال ایران هستند. بحث برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در تاریخ ۲۵ اسفند ابعاد جدیدی به خود گرفته است. فدراسیون جهانی فوتبال در دو نامه به فدراسیون کشورمان اعلام کرده که پیش از برگزاری انتخابات، ابتدا باید اساسنامه فدراسیون اصلاح شود. از سوی دیگر، مسئولان فعلی فدراسیون بر موضع خود مبنی بر برگزاری انتخابات در تاریخ مقرر پافشاری می‌کنند.
تا فوتبال را تعلیق نکنند بی‌خیال نمی‌شوند!
سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد و عضو مجمع فدراسیون فوتبال با اشاره به دومین نامه فیفا و تأکید دوباره بر اصلاح اساسنامه، به خبرنگار مهر گفت: به نظرم مسئولان فعلی فدراسیون تا فوتبال کشورمان را به تعلیق نکشانند، بی‌خیال نمی‌شوند. وقتی فیفا نامه اول را فرستاد، گفتم امکان ندارد این نهاد زیر بار انتخابات فدراسیون ایران برود، بخصوص که قید «باید» را در نامه‌اش آورده بود.
مسئولان فدراسیون عامدانه دنبال تعلیق فوتبال هستند
آذری ادامه داد: مسئولان فعلی فدراسیون می‌خواهند زمان بخرند و فکر می‌کنم عامدانه با این کارهای خود دنبال تعلیق فوتبال هستند؛ در حالی که فیفا در دو نامه، جوابشان را داده است.
از نهادهای نظارتی هم با بنده صحبت شد
عضو مجمع فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: اتفاقاً این آقایان (مسئولان فدراسیون) گفته بودند آذری دنبال این است که مانع برگزاری انتخابات شود و از نهادهای نظارتی هم با بنده در این ارتباط صحبت کردند که گفتم این‌طور نیست. ترسم این است که فوتبالمان به سمت تعلیق برود. شواهد نشان می‌دهد فدراسیون که در این فضا قرار گرفته است.
امروز تحویل نامه اصلاح اساسنامه به فدراسیون
وی در پاسخ به این سؤال که نامه اش برای اصلاح اساسنامه فدراسیون به کجا رسید، گفت: ۱۰ نفر از مدیران باشگاه‌ها نامه ای نوشته ایم که آن را امروز به فدراسیون تحویل می‌دهیم. این درخواست ۱۰ عضو مجمع است که باید به آن رسیدگی شود. فدراسیون هم زمان دارد و بیاید در مدت باقی مانده اساسنامه را اصلاح کند!
اگر وزارت اساسنامه را تأیید کرده بود، همه چیز تمام شده بود
عضو مجمع فدراسیون فوتبال درباره موضع وزارت ورزش در انتخابات، تأکید کرد: سکوت وزارت را نمی‌فهمم؛ چون اگر وزارت ورزش آن موقع (سال ۲۰۱۹) اساسنامه اصلاح شده از سوی نمایندگان فیفا و کنفدراسیون آسیا را تأیید کرده بود، الان همه چیز تمام شده بود. اینکه وزارت ورزش هم موضع نمی‌گیرد یک مقدار گیج کننده است. شاید می‌خواهند تلقی نشود که وزارت در کار فوتبال دخالت می‌کند. آنها باید اساسنامه را تأیید می‌کردند. احساسم این است تحرکاتی از قصد رخ می‌دهد که فوتبال تعلیق شود.
شاید این فصل به پایان نرسد!
مدیرعامل باشگاه فولاد در بخش دیگری از صحبت‌هایش در خصوص تعطیل شدن مسابقات لیگ برتر به خاطر شیوع ویروس کرونا گفت: ما جزو اولین باشگاه‌هایی بودیم که درخواست تعطیلی لیگ را دادیم. سلامتی مردم بر همه چیز ارجح است. فوتبال را می‌شود بعداً هم بازی کرد. شاید دو ماه دیگر بازی‌ها برگزار شود. شاید هم مسابقات این فصل به پایان نرسد. باید شواهد را ببینیم و حقیقت را بگوییم. هرچند کنفدراسیون آسیا هم اعلام می‌کند قطعاً لیگ قهرمانان را به پایان می‌رساند؛ ولی این از دسترس همه خارج است.
لیگ تمام نشود، مهم نیست
آذری ادامه داد: نمی‌خواهیم ایجاد بی اعتمادی کنیم؛ ولی باید با مردم و مخاطبان فوتبال راستگو باشیم. اگر مسابقات هم برگزار نشود اتفاق مهمی ‌نیست! فوتبال را همیشه می‌شود بازی کرد. چیزی که نمی‌توان برگرداند، سلامتی مردم است.
تابع وزارت بهداشت و مدیران بالادستی هستیم
وی درباره برنامه‌های باشگاه فولاد با تعطیلی لیگ یادآور شد: نامه ای به سازمان لیگ زده‌ایم که باتوجه به تعطیلی مسابقات، برنامه‌ها را اعلام کنند. آنها هم باید از وزارت بهداشت استعلام بگیرند. هنوز نمی‌دانیم این اپیدمی ‌تا کجا پیش می‌رود و چطور می‌توان جلوی آن را گرفت. تابع نظرات وزارت بهداشت و مدیران بالادستی هستیم. ۱۰ مسابقه دیگر در لیگ باقی مانده است و به آینده امیدواریم؛ ولی بزرگ‌ترین امیدواری این است که مردم خوب ما بتوانند از این بحران بهداشتی جان سالم به در ببرند.
مطالبات قطبی و بازیکنان خارجی پرداخت شده است
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در پایان درباره مطالبات افشین قطبی و دو بازیکن خارجی سال گذشته فولاد هم گفت: مطالبات همه را پرداخت کردیم و مشکلی در این زمینه نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی