[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

هیچ‌چیز غیرعادی در گزارش جدید آژانس درباره ایران وجود ندارد، روزنامه شیراز نوین

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی با اشاره جدیدترین گزارش آژانس درباره برنامه هسته‌ای‌ ایران تأکید کرد که هیچ‌چیز غیرعادی در این گزارش وجود ندارد.
به گزارش ایسنا، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر به نحوه انتشار گزارش جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای‌ ایران در چارچوب برجام در رسانه‌ها‌ واکنش نشان داد.
وی در پاسخ به خبرنگار روزنامه وال استریت ژورنال که مدعی شده، مدیرکل آژانس از ایران به دلیل عدم اجازه دسترسی به دو سایت در این کشور انتقاد کرده است، این توئیت را منتشر کرده است.
اولیانوف نوشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گزارش خود درباره ایران را منتشر کرد اما مثل همیشه این گزارش نیز خیلی فوری پس از و حتی پیش از آنکه در اختیار اعضای شورای حکام قرار گیرد به رسانه‌ها‌ درز پیدا کرد.
این دیپلمات روس افزود: رسانه‌ها‌ مطالب هشدار دهنده (در این زمینه) منتشر کردند. اما خونسرد باشید، هیچ‌چیز عجیب و غریبی در این گزارش وجود ندارد.
آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عصر روز سه‌شنبه در گزارش جدید خود درباره برنامه هسته‌ای ایران در چارچوب برجام اعلام کرد: نظارت و راستی‌آزمایی آژانس در ایران در رابطه با برجام ادامه دارد و در عین حال، گام‌های کاهش تعهدات برجامی ایران در حال اجرا است.
به گزارش ایسنا، کاظم غریب‌آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی درباره این گزارش گفت: گزارش جدید آژانس مجدداً تأیید ‌می‌کند که فعالیت‌های راستی‌آزمایی آژانس درخصوص برجام از 16 ژانویه 2016 تاکنون ادامه دارد. این گزارش همچنین ‌می‌افزاید که فعالیت‌های ایران در رابطه با غنی‌سازی UF6 در فردو ادامه داشته و سطح غنی‌سازی ایران نیز تا چهار و نیم درصد است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی