[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

لغو جلسات کارگری تا فروردین ۹۹ ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس اعلام کرد: جلسات هیئت‌های حل اختلاف، مجامع تشکل‌های کارگری، کارفرمایی و حضور و غیاب مقرری بگیران بیمه بیکاری در فارس تا پایان فروردین سال آینده لغو شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، سهراب مختاری افزود: با دستور وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی و در جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی ناشی از این ویروس، رسیدگی‌های هیئت‌های حل اختلاف، مجامع تشکل‌های کارگری، کارفرمایی وضرورت حضور و غیاب کارگرانی که از بیمه بیکاری استفاده ‌می‌کنند تاپایان فروردین لغو شد. به گفته مختاری همچنین به کارفرمایان نیز توصیه شده با اقدامات پیشگیرانه و نکات بهداشتی، از شیوع این ویروس در محیط‌های کارگری جلوگیری کنند.
رئیس شورای هماهنگی دستگاه‌های اجرایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان فارس با بیان اینکه بسیاری از خدمات قابل ارائه به کارگران، تا اطلاع بعدی به‌صورت غیرحضوری انجام‌پذیر‌است، یادآور شد: تمهیدات لازم برای حفاظت از محیط‌های کارگری فارس در مقابل کرونا فراهم شده است.
مختاری افزود:  برابر اخذ مجوز صادره از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی کلیه کلاس‌های آموزشی عمومی و تخصصی ایمنی و همچنین دوره‌های آموزشی قوانین کار  تا بیستم فروردین ماه سال جاری تعطیل اعلام شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس با بیان اینکه برخی خدمات قابل ارائه به کارگران، تا اطلاع بعدی به‌صورت غیرحضوری انجام‌ می‌پذیرد و نیازی به مراجعه حضوری آنان نیست، تصریح کرد: طبق پیام‌ها‌ و اطلاع‌رسانی‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز، بهترین و اثرگذارترین راهکار ممکن برای مقابله با ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی است، که از این رو اقدامات و راهکارهای لازم برای به حداقل رساندن آسیب‌های ناشی از ویروس کرونا در محیط‌های کارگری در حال انجام است. 
مختاری افزود: کلیه رویدادهای ورزشی و فعالیت مجموعه‌های ورزش کارگری، برگزاری هر نوع نشست کارگری و کارفرمایی، جلسات و مجامع تعاونی‌ها‌ لغو شده است.
رئیس شورای هماهنگی دستگاه‌های اجرایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان فارس با بیان اینکه بر اساس دستور مقام عالی وزارت تمام دفترچه‌های بیمه تأمین اجتماعی که اعتبار آنها به پایان رسیده است تا پایان فروردین‌ماه دارای اعتبار بوده و نیازی برای مراجعه به شعبه‌های تأمین اجتماعی برای تمدید نیست، ادامه داد: حضور و غیاب مقرری بگیران بیمه بیکاری نیز از طریق دستگاه ثبت اثر انگشت تا اطلاع بعدی لغو  و به همان شیوه سنتی احراز هویت انجام ‌می‌گیرد و در موارد بسیار ضروری هم نیازی به مراجعه نیست. 
مختاری همچنین اظهار داشت: مکاتبات لازم با همه واحدهای کارگری، کارفرمایی و تعاونی‌ها‌ برای فراهم‌سازی شرایط حفظ سلامت کارگران در محیط‌های کار و ضدعفونی کردن این محیط‌ها‌ انجام شده است تا شاهد کمترین آسیب ممکن در جامعه کارگری و کارفرمایی استان در مقابل ویروس کرونا باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی