[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

کودکان کار عیدی گرفتند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز، به کودکان کار و کودکان خیابانی هدایایی تحت عنوان عیدی اهدا شد و هم چنین با توجه به شرایط حاکم بر جامعه آموزش‌هایی در خصوص کرونا به این کودکان داده شد. دکتر یوسف آفرینی رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز در این خصوص گفت: در کنار رعایت مسائل بهداشتی، حفظ روحیه و دوری از اضطراب بسیار اهمیت دارد. 
آفرینی افزود: در وضعیت پُرالتهابی که شیوع ویروس کرونا ایجاد کرده وضعیت روحی و روانی کودکان را نباید نادیده گرفت. این برنامه در چندین مرحله و در محوطه باز همراه با آموزش‌های خود مراقبتی به صورت بازی و آموزش کنترل اضطراب به زبان کودک و برای مقابله با ویروس «کرونا» صورت گرفت با این امید که این کودکان با آرامش و نشاط به استقبال بهار و سال نو بروند.
آفرینی مدیر اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی شهرداری شیراز خاطر نشان کرد: اضطراب حاکم بر جامعه در اثر شیوع کرونا نگران‌کننده است و همین امر‌می‌تواند اثرات مخرب و جبران‌ناپذیری برای کودکان پدید آورد، از همین رو تلاش کردیم در ایام پُرترافیک از اخبار ناخوشایندِ این بیماری، به واسطه جذب خیرین، لباس عید (پیراهن، شلوار،کفش) تهیه و بین کودکان کار توزیع کنیم تا در کنار کلاس آموزش روانشناختی و خود مراقبتی کمی از استرس آنها بکاهیم. در ادامه این مراسم بعد از توزیع البسه ایام عید بین کودکان بسته‌های اقلام بهداشتی و ضدعفونی (دستکش، ماسک، صابون و غیره ) نیز بین کودکان کار (با رعایت ضدعفونی بسته‌بندی‌ها) توزیع شد.
در پایان جلسه، بروشور خود مراقبتی در برابر «کرونا » بین کودکان توزیع شد و با تأکید مجدد بر رعایت همه نکات بهداشتی شخصی و عمومی این مراسم خاتمه یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی