[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۵۰
  • دوره جدید

خیابان مشکین‌فام به خیابان خوشمزها تبدیل ‌می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز، مهندس جواد بهادری با اشاره به یکی از راهکارهایی که در سطح تاکتیکی مطرح است و بسیاری از شهرها برای ارتقاء کیفیت فضاها و افزایش تعاملات اجتماعی از آن بهره می‌گیرند، خیابان خوراکی‌ها ‌می‌باشد، گفت: خیابان مشکین‌فام باتوجه به پتانسیل‌های محیطی از جمله مجاورت با بوستان آزادی، وجود بازار انقلاب و سابقه آن در تولید غذاهای خیابانی و همچنین نداشتن نقش عمده جابجایی ترافیکی در این محور، یکی از گزینه‌های مدیریت شهری جهت ایجاد خیابان غذا است. 
وی افزود: خیابان خوراکی‌ها یا خیابان غذا به  فضاهایی گفته می‌شود که عمدتاً برای غذا خوردن با اولویت حداکثری عابر پیاده مورد استفاده قرار می‌گیرد که این حضور مردمی در کنار یکدیگر موجب کیفیت‌های فضایی، نظیر سرزندگی، ماندگاری و حیات شبانه در این مکان‌ها‌ شده و تعاملات اجتماعی که کلید اصلی ایجاد فضای شهری است، ارتقاء پیدا خواهد کرد.
مهندس جواد بهادری اضافه کرد: شهرداری کلان شهر شیراز با درک اهمیت این موضوع و با هدف ارتقاء کیفیت‌های فضای شهری، اقدام به تهیه برنامه‌راهبردی زندگی پیاده در شیراز کرده است که این برنامه به دنبال ایجاد و ارتقاء کیفیت‌های مذکور در شهر شیراز است. 
معاون شهرسازی و معماری یادآور شد: وجود محدوده‌ها و خیابان‌های مخصوص عابر پیاده یکی از شاخص‌های توسعه شهری بوده و جاذبه‌ جدیدی برای شهروندان شیرازی و گردشگران به‌وجود ‌می‌آورد. 
بهادری در پایان اعلام کرد: محدوده‌های پیاده، بسته به نوع ظرفیت و پتانسیل‌های محلی، می‌توانند نقش‌های گوناگونی بخود بگیرند که عمده‌ هدف از ایجاد آن‌ها ارتقاء کیفیت‌های فضایی در عصر کمیت‌ها است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی