[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۹۱
  • دوره جدید

انفجار با مواد محترقه ، روزنامه شیراز نوین

اولین خسارت، اولین قربانی چهارشبه‌سوری در سایه بی‌احتیاطی در ساخت مواد محترقه دست‌ساز 

انفجار موادمحترقه دست‌ساز در شیراز منجر به سوختگی شدید فرد نوجوان شد. 
علیرضا عدلو سخنگو و مسئول روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز،  اظهار کرد: ظهردیروز انفجار موادمحترقه دست‌ساز در خیابان کاج شیراز به سامانه ۱۲۵سازمان آتش‌نشانی اطلاع داده شد که بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه ۵ به محل حادثه اعزام شدند.
او ادامه داد: آتش‌نشانان با رسیدن به محل حادثه اقدام به قطع جریان گاز و برق ساختمان کرده و با ایمن‌سازی محل حادثه نوجوان مصدوم را که در حال ساخت و تهیه مواد محترقه چهارشنبه آخر سال بود با احتیاط کامل از ساختمان خارج کرده و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل حادثه دادند.
مسئول روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با بیان اینکه مسئولیت کنترل و کاهش خطرات ناشی از مراسم چهارشنبه سوری بر عهده خانواده‌ها و مسئولان مربوطه است، تصریح کرد: طی سال‌های اخیر عده‌ای افراد فرصت‌طلب با استفاده از مواد محترقه غیرمجاز در آستانه شب عید و چهارشنبه آخر سال اقدام به آتش‌بازی و ایجاد صدا‌های انفجاری می‌کنند.
او افزود: این افراد، علاوه بر ایجاد مزاحمت برای دیگران و سلب‌آسایش شهروندان، خودشان نیز بعضاً دچار آسیب‌های شدید سوختگی و یا قطع عضو می‌شوند که تبعات اجتماعی و فردی بسیاری را نیز در پی خواهد داشت.
عدلو با بیان اینکه این نخستین حادثه مربوط به چهارشنبه‌سوری امسال در شهر شیراز است، اظهار امیدواری کرد: شاهد این‌گونه حوادث ناگوار در سطح شهر شیراز و کشور نباشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی